Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City

Ratare Penalty-uri
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Fluier final. Deportivo - Real 0-3.
  • 90+2 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Real! Sergio Ramos încasează al doilea galben, după un fault în săritură asupra lui Borja Valle, pe care l-a lovit cu cotul în ceafă.
  • 89 | Ratare Penalty-uri
    Ratare! Florin Andone a ratat lovitura de la 11 metri. Portarul Keylor Navas a ghicit colțul și a reușit să atingă mingea trimisă deloc ideal de atacantul român. Corner pentru Deportivo.
  • 88 | Penalty-uriDeportivo
    Penalty pentru Deportivo! Bruno Gama a fost faultat în careu de Carvajal și arbitrul a dictat penalty fără să stea pe gânduri.
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Florin Andone, după un fault comis în tușă asupra lui Sergio Ramos.
  • 87 | OcaziiDeportivo
    Ocazie pentru Real! Asensio a șutat direct pe poartă dintr-o lovitură liberă de la circa 20 de metri, dar portarul Ruben a plonjat și a reușit să respingă în lateral.
  • 85 | OcaziiDeportivo
    Ocazie mare pentru Deportivo! Florin Andone semnează încă o șansă importantă de gol, dar șutul său din prima, din afara careului, se duce direct în brațele lui Keylor Navas.
  • 80 | Schimbări
    Ultima schimbare la Real: iese Bale și intră Lucas Vazquez.
  • 79 | Schimbări
    Deportivo își epuizează schimbările: iese Cartabia și intră Borja Valle.
  • 78 | OcaziiDeportivo
    Încă o șansă de gol pentru madrileni! Bale i-a așezat mingea pentru șut lui Modric, la 18 metri, dar croatului nu i-a ieșit execuția și mingea a trecut alături.
  • 76 | OcaziiDeportivo
    Ocazie pentru Real! Benzema a pătruns în dribling în careu, dar centrarea sa a fost agățată de apărătorii lui Deportivo. Mingea nu a ieșit din careu și a ajuns la Marcelo, care a șutat puternic, cu dreptul, din prima, dar cu mult peste poartă.
  • 72 | Schimbări
    A doua schimbare la madrileni: iese Casemiro, înlocuit de Llorente.
  • 66 | Schimbări
    Modificare și la Real: iese Isco și intră Asensio.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Deportivo: iese Celso Borges și intră Adrian Lopez.
  • 64 | OcaziiDeportivo
    Bară pentru Deportivo! Guilherme a pătruns cu greu printre apărătorii Realului, a intrat în careu și a șutat violent, dar mingea a izbit bara transversală.
  • 62 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Kroos face 3-0 cu un șut din prima, care a fost și deviat.
  • 61 | Faze meciDeportivo
    Șut direct pe poartă trimis de Bale dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri, dar direct în brațele portarului Ruben Martinez, care prinde fără emoții.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Cantabia, după un tackling din spate asupra lui Casemiro, pe care l-a faultat fără a ajunge la minge.
  • 59 | OcaziiDeportivo
    Ocazie pentru Deportivo! Florin Andone a fost din nou aproape de gol, dar Ramos a scos de pe linia porții reluarea de cap a atacantului român, care a reluat o centrare cu exteriorul, venită de pe stânga, după o fază frumoasă a gazdelor.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la Deportivo: iese Bakkali și intră Bruno Gama.
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Fabian Schar
    Cartonaș galben pentru Ramos
  • 52 | Faze meci
    Momente de tensiune pe El Riazor, după un fault în afața careului lui Deportivo. Ramos s-a apropiat amenințător de Mosquera și l-a întâmpinat Schar, care a căzut după o împingere a căpitanului Realului.
  • 49 | Faze meciDeportivo
    Pericol la poarta lui Deportivo. Isco a fost lansat pe dreapta, într-un moment în care apărarea gazdelor era rarefiată, dar pasa din prima a acestuia pentru Bale, în centru, a fost slabă și portarul Ruben a reușit să ajungă la minge mai rapid decât galezul.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la La Coruna, acolo unde Real Madrid o conduce pe Deportivo cu 2-0.
  • 42 | Faze meciDeportivo
    Lovitură de cap a lui Florin Andone, după o centrare de pe dreapta, dar mingea se duce pe direcția lui Keylor Navas, care prinde de sub bară.
  • 41 | Faze meciDeportivo
    Acțiune pe cont propriu luată de Florin Andone pe flancul drept. Românul a pătruns în careu, dar a fost deposedat de Marcelo.
  • 32 | Faze meciDeportivo
    Real păstrează acum posesia mai mult, după cel de-al doilea gol și liniștește ritmul meciului.
  • 27 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Marcelo a centrat pe jos, din interiorul suprafeței de pedeapsă, iar mingea a traversat careul, printre apărătorii lui Deportivo, care nu au putut decât să îl privească pe Casemiro cum punea latul dintr-un metru pentru 0-2.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bakkali, după un fault asupra lui Carvajal.
  • 20 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Modric a șutat de la 20 de metri, mingea a sărit în față din pieptul portarului Ruben, până la Benzema. Francezul, aflat față în față cu goalkeeper-ul, nu a șutat, ci a preferat să "înțepe" mingea pentru Bale, aflat singur în fața porții goale, iar galezul nu putea rata.
  • 16 | Faze meciDeportivo
    Guilherme a centrat dintr-o lovitură liberă de pe stânga, obținută de Florin Andone, dar apărarea madrilenă a respins. Tot Guilherme a recuperat, a intrat rapid în centru și a șutat puternic, dar cu mult peste poartă.
  • 12 | Faze meciDeportivo
    Real încă nu reușește să își creeze ocazii la poarta lui Deportivo, care se apără avansat și exact. O centrare periculoasă a lui Isco, ce îl avea ca țintă pe Bale, a fost prinsă cu greu de portarul Ruben.
  • 8 | OcaziiDeportivo
    Încă o șansă de gol pentru gazde! Tot Florin Andone! Atacantul român a primit o minge pe jos, în spatele apărătorilor madrileni, a rezistat în fața lui Ramos, pe care l-a devansat în viteză. Scăpat singur cu portarul, a pătruns în careu și a șutat pe jos, dar Navas a respins cu piciorul, în corner.
  • 6 | OcaziiDeportivo
    Ocazie pentru Deportivo!  Florin Andone a primit pe stânga, l-a doborât pe Nacho în duel umăr la umăr și a pătruns în careu, dar șutul său către colțul lung a fost scos de portarul Keylor Navas, apoi apărătorii madrileni au îndepărtat pericolul.
    Fluier de start al meciului dintre Deportivo La Coruna și Real Madrid.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Deportivo - Real 0-3. Andone a ratat din toate pozițiile, Ramos a fost eliminat. Absența lui Ronaldo nu s-a văzut

Real Madrid a câștigat cu 3-0 pe terenul lui Deportivo La Coruna, la capătul unui meci în care Florin Andone a hărțuit serios apărarea campioanei Spaniei și a Europei și a ratat și o lovitură de la 11 metri. Campionii au terminat în 10 oameni, după ce Ramos a fost eliminat în prelungiri.

Golurile Realului au fost semnate de Bale (20), Casemiro (27) și Kroos (62).

Meciul a debutat cu două ocazii ale lui Andone. Prima dată, în minutul 6, l-a doborât pe Nacho în duel umăr la umăr, dar Navas a scos șutul său din unghi. Peste doar două minute, a scăpat singur cu portarul, dar costaricanul de la Real Madrid l-a blocat din nou, scoțând în corner cu o intervenție cu piciorul.

Real a marcat la prima ocazie importantă pe care a avut-o, în minutul 20. Modric a șutat de la 20 de metri, mingea a sărit în față din pieptul portarului Ruben, până la Benzema. Francezul, aflat față în față cu goalkeeper-ul, nu a șutat, ci a preferat să "înțepe" mingea pentru Bale, aflat singur în fața porții goale, iar galezul nu putea rata. Casemiro a dublat avantajul albilor, cu o reluare din apropierea porții, la capătul unei centări pe jos trimise de Marcelo (27).

Andone a continuat să fie cel mai periculos om de la Deportivo. După pauză, golgheterul galicienilor din sezonul trecut a fost la un pas să înscrie cu o lovitură de cap, dar Ramos a scos de pe linia porții (59). Kroos a făcut 3-0 pentru Real Madrid peste 3 minute, cu un șut din prima, de la 16 metri, care a fost și deviat.

Deportivo și-a trecut în cont și o bară, la șutul violent al lui Guilherme (64), apoi Real a avut două ocazii în decurs de două minute, prin Marcelo (76) și Modric (78), ale căror șuturi nu au prins spațiul porții.

Florin Andone și-a trecut în cont încă o ocazie în minutul 85, când șutul său din prima s-a dus pe direcția lui Navas, dar marea ratare a semnat-o în minutul 89, când a irosit o lovitură de la 11 metri. Portarul a ghicit colțul și a respins în corner șutul său deloc ideal.

În prelungiri, Ramos a fost eliminat pentru un al doilea cartonaș galben primit primit pentru un fault în săritură asupra lui Borja Valle (90+2), dar nu se mai putea întâmpla nimic. Deportivo - Real s-a terminat 0-3, iar madrilenilor le aparține cea mai clară victorie de până acum în prima etapă din La Liga. Luni se mai joacă Levante - Villarreal (21:15) și Malaga - Eibar (23:00), ambele ÎN DIRECT pe Digi Sport 3.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român