Crystal Palace v Manchester City, Premier League, Football, Selhurst Park, London, UK - 06 Apr 2024
Kevin de Bruyne, ”rege” la Manchester City. Ce performanță a bifat în victoria cu Crystal Palace
racism
Un club din La Liga a fost sancţionat pentru rasism de Federaţia Spaniolă de Fotbal
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Oaspeţii s-au impus cu 2-1, graţie primelor goluri marcate în acest sezon din La Liga de Karim Benzema şi Cristiano Ronaldo.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Theo Hernandez.
  • 85 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a marcat, în sfârşit, în acest sezon din La Liga. Lansat superb de Isco, portughezul a înscris cu un şut la colţul lung.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Gonzalez l-a înlocuit pe Arambarri.
  • 73 | OcaziiGetafe
    Ocazie Real Madrid! Şansă irosită incredibil de Cristiano Ronaldo, care nu a putut înscrie cu poarta goală din doar 2 metri.
  • 72 | Schimbări
    O nouă modificare la Real. Theo Hernandez a intrat în locul lui Marcelo.
    Schimbare la oaspeţi. Lucas Vazquez i-a lăsat locul lui Isco.
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Lacen a intrat în locul lui Amath.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nacho.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL Getafe, 1-1! Gazdele au reuşit să egaleze în startul reprizei a doua, printr-o reuşită norocoasă a lui Molina. Nacho a contribuit şi el la golul lui Getafe, cu o deviere nefericită, care l-a păcălit pe Casilla.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Toni Kroos.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Real Madrid conduce cu 1-0, după golul marcat de Karim Benzema în finalul reprizei.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Benezma a profitat de o respingere nefericită a unui adversar, a driblat uşor un altul, apoi a finalizat cu sânge rece, printr-un şut la colţul lung. Primul gol al francezului în acest sezon.
  • 36 | OcaziiGetafe
    Ocazie Real Madrid! Combinaţie splendidă la marginea careului, între Ronaldo şi Benzema, dar şutul cu stângul al francezului a fost deviat puţin peste poartă.
  • 31 | Faze meciGetafe
    Fază controversată! Oaspeţii au cerut penalty, la o cădere în careu a lui Ramos, după o lovitură liberă executată de Kroos, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 15 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Jimenez, accidentat, a fost înlocuit de Portillo.
  • 11 | OcaziiGetafe
    Ocazie Real Madrid! Prima şansă de gol a aparţinut oaspeţilor. Benzema i-a aşezat foarte bine mingea lui Cristiano Ronaldo, care a tras din prima, dar şutul portughezului a fost reţinut în doi timpi de portarul lui Getafe.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
-Real Madrid

Getafe - Real Madrid 1-2. Primele goluri ale sezonului pentru Benzema şi Ronaldo au adus victoria "galacticilor"

Real Madrid a suferit în deplasarea de la Getafe, dar s-a impus cu un gol marcat cu cinci minute înainte de final. Cristiano Ronaldo, cu prima reuşită în actualul sezon din La Liga, a adus victoria campioanei, scor 2-1.

La şapte puncte în urma Barcelonei înaintea etapei, Real Madrid nu avea voie să greşească pe terenul concitadinei Getafe.

Cristiano Ronaldo a avut prima mare ocazie a oaspeţilor, în minutul 11, pentru ca Benzema să deschidă scorul, cu şase minute înainte de pauză, cu primul gol stagional.

După pauză, gazdele au restabilit egalitatea, prin Molina, iar "galacticii" s-au văzut nevoiţi să alerge până la final după golul victoriei.

Ronaldo a ratat uluitor de la câţiva metri de poartă, însă avea să marcheze golul decisiv pentru echipa lui Zidane. Lansat extraordinar de Isco, portughezul a adus cele 3 puncte cu un voleu din interiorul careului, când mai erau cinci minute din timpul regulamentar de joc.

Etapa viitoare, pe 22 octombrie, Real Madrid primeşte vizita celor de la Eibar, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, de la ora 21:45.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!