Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs Juventus FC, Cagliari, Italy - 19 Apr 2024
Video Cagliari - Juventus 2-2. Torinezii au obținut un punct pe final, după ce gazdele au avut 2-0
camp-nou1
Foto S-a decis! Barcelona știe când va juca primul meci pe ”bijuteria” de 1,6 miliarde de euro
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+3 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Barcelona s-a impus cu 4-2 în faţa Valenciei, care a jucat o repriză în 10 oameni, şi rămâne la două puncte în spatele celor de la Real Madrid, dar şi cu un meci în plus. Leo Messi a marcat o "dublă", iar Andre Gomes şi Munir au înscris contra fostelor echipe.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Montoya.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOL, 4-2 Barcelona! Andre Gomes a marcat împotriva fostei sale echipe, dintr-o pasă primită de la Neymar, şi înlătură orice emoţii privind echipa câştigătoare.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Messi.
  • 84 | Schimbări
    Ultima schimbare la Valencia. Bakkali a intrat în locul lui Joao Cancelo.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Andre Gomes.
  • 76 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Barcelona! Neymar a executat foarte bine o lovitură liberă, dar brazilianul a avut ghinion, iar mingea a lovit bara.
  • 74 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Andre Gomes a intrat în locul lui Rafinha.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Valencia. Munir i-a lăsat locul lui Zaza.
  • 72 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Barcelona! Messi a fost aproape de hat-trick, dar intervenţia lui Diego Alves a împiedicat un al treilea gol al "decarului" catalanilor. Pe urmărire, Luis Suarez a trimis pe lângă poartă, din poziţie bună.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Iniesta.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Sergi Roberto a intrat în locul lui Rakitic.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL, 3-2 Barcelona! Messi a reuşit "dubla", cu un şut cu piciorul drept, din interiorul careului, şi i-a readus în avantaj pe catalani. Diego Alves putea face mai multe, în condiţiile în care argentinianul a tras la colţul scurt.
  • 52 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Barcelona! Contraatac foarte bun al gazdelor, cu Messi care a inventat o pasă senzaţională pentru Neymar, însă şutul din prima al brazilianului a fost respins în corner de Diego Alves.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Abdenour a intrat în locul lui Orellana.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ pe Camp Nou! Barcelona şi Valencia sunt la egalitate, scor 2-2, după o repriză extrem de spectaculoasă.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL Valencia, 2-2! Oaspeţii au repus mingea de la centru şi au reuşit să egaleze imediat, prin Munir, jucător împrumutat chiar de la Barcelona.
  • 45 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 2-1 Barcelona! Leo Messi a transformat lovitura de la 11 metri, cu un şut pe centrul porţii, şi i-a adus în avantaj pe catalani.
  • 44 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Mangala a primit al doilea "galben" şi a fost eliminat.
  • 44 | Penalty-uriFC Barcelona
    Penalty Barcelona! Luis Suarez ş-a păcălit uşor pe Mangala, iar fundaşul oaspeţilor nu l-a mai putut opri pe atacantul uruguayan decât prin fault.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mangala, după un fault asupra lui Messi.
  • 35 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona 1-1! Jucătorii Valenciei au fost surprinşi la o aruncare de la margine, iar Luis Suarez a profitat şi a egalat cu o execuţie frumoasă la colţul lung.
  • 29 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Valencia! Din cornerul acordat la faza anterioară, oaspeţii au deschis scorul. Mangala a câştigat uşor duelul aerian cu Rakitic şi l-a învins pe ter Stegen cu o lovitură de cap foarte bine plasată.
  • 28 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Valencia! Munir a scăpat singur cu ter Stegen, dar nu a reuşit să-l învingă pe portarul catalanilor, care a respins în corner, cu riscul unei uşoare accidentări.
  • 26 | Faze meciFC Barcelona
    Fază controversată în careul oaspeţilor! Barcelona a cerut un penalty, în urma unui duel între Neymar şi Joao Cancelo. Arbitrul întâlnirii a lăsat, însă, jocul să continue şi nici nu l-a avertizat pe brazilian pentru simulare.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Enzo Perez, după un fault asupra lui Neymar.
  • 19 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Valencia! Replica "liliecilor" a venit de la Soler. Mijlocaşul oaspeţilor a profitat de o respingere neinspirată a apărării Barcelonei şi a tras tare de la marginea careului. Ter Stegen a avut, însă, un reflex excelent şi a respins în corner.
  • 15 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Barcelona! Luis Suarez s-a distrat cu Garay, a centrat în faza porţii pentru Messi, dar mingea trimisă din apropiere de argentinian a fost respinsă în disperare de cauză de doi jucători ai Valenciei, practic de pe linie.
  • 8 | OcaziiFC Barcelona
    Ocazie Barcelona! Prima şansă de gol a meciului a fost ratată de Luis Suarez. Atacantul uruguayan a preluat frumos în careu, dar nu a putut înscrie din apropiere. Faza s-a terminat doar cu un corner.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Voro GonzalezValencia

FC Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii s-au impus în superioritate numerică. "Dublă" pentru Messi

FC Barcelona a învins-o cu 4-2 pe Valencia, care a condus pe Camp Nou, apoi a egalat în inferioritate numerică. Leo Messi a reuşit două dintre golurile catalanilor, care au revenit la 2 puncte în spatele rivalilor de la Real Madrid.

Luis Suarez şi Messi au avut primele şanse de a deschide scorul, în timp ce oaspeţii au trecut pe lângă gol prin Soler şi Munir, blocaţi excelent de ter Stegen.

"Liliecii" au marcat în minutul 29, prin Mangala, în urma unui corner, însă avantajul Valenciei a durat doar şase minute. Neymar a aruncat repede de la margine, iar Suarez a finalizat perfect, profitând de neatenţia defensivei adverse.

Finalul primei reprize a fost plin de evenimente. În minutul 44, Luis Suarez a obţinut un penalty şi eliminarea lui Mangala, care a primit al doilea "galben", iar Messi a transformat lovitura de la 11 metri.

La pauză a fost, însă, 2-2, pentru că oaspeţii au înscris imediat după reluarea jocului, prin Munir, jucător împrumutat chiar de la Barcelona.

Neymar a ratat incredibil în minutul 52, însă peste doar câteva secunde Messi a făcut 3-2, cu un şut la colţul scurt, din interiorul careului.

Au urmat ratări mari ale lui Messi, Suarez, ambii la aceeaşi fază, şi Neymar, înainte ca brazilianul să-i ofere pe final şansa primului gol în tricoul Barcelonei lui Andre Gomes, fost jucător la Valencia.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...