Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League - Quarter-Final - Second Leg - Etihad Stadium
Trei cluburi uriașe din Europa sunt gata să transfere un titular de la Real Madrid
Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018
Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”
elias-charalambous
”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar trei cuvinte

Start a doua repriza
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+2 | Final repriza 2
    Finalul meciului. Real Madrid - Athletic Bilbao 4-2
  • 90 | Goluri
    GOOOL BILBAO! Carvajal nu reușește să-l blocheze pe Elustondo, iar acesta reduce din diferență după ce marchează printr-o lovitură de cap
  • 88 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo este iar aproape de gol, însă Iraizoz intervine bine și evită o nouă reușită a gazdelor
  • 86 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! Real punctează chiar și în 10 oameni. Vazquez trimite pentru Ronaldo, portughezul preia în careu și înscrie apoi cu un șut violent, reușind al doilea gol în acest meci
  • 83 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    CARTONAȘ ROȘU! Raphael Varane vede al doilea cartonaș galben și este eliminat după ce îl lovește cu cotul pe Aduriz
  • 82 | OcaziiReal Madrid
    Benzema primește un balon în careu, dar șutul său nu prinde cadrul porții adverse
  • 68 | OcaziiReal Madrid

OCAZIE BILBAO! Kroos greșește neașteptat, Aduriz ajunge în poziție de finalizare, însă Navas îi iese excelent în întâmpinare și reușește să-l blocheze pe jucătorul lui Athletic

• 67 | OcaziiReal Madrid
    Kovacic rămâne liber la 18-19 metri de poartă, însă șutul său puternic trece peste poarta oaspeților
  • 61 | Schimbări
    Schimbare Bilbao: Iese Itturaspe, intră Elustondo
  • 53 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo trage în zid dintr-o lovitură liberă, mingea revine la portughez, care trage apoi pe jos, însă Iraizoz respinge de lângă bară. Reia apoi Varane din apropiere, însă fundașul, al cărui șut este respins de același Iraizoz, este surprins în ofsaid
    Începe repriza secundă. Surprins de startul partidei, Zinedine Zidane este pe culoarul care duce spre teren și fuge repede spre banca tehnică, după ce o persoană din staff-ul Realului îi aruncă sacoul
    Finalul primei reprize. La pauză, Real o conduce pe Bilbao cu 3-1
  • 45 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! Ronaldo îi pasează lui Kroos, iar mijlocașul madrilenilor marchează cu un șut puternic din careu, însă Iraizoz are o parte din vină, deoarece execuția germanului este pe centrul porții
  • 38 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! James Rodriguez trage superb din afara careului, iar șutul său plasat nu îi lasă nicio șansă lui Iraizoz
  • 29 | OcaziiReal Madrid
    BARĂ PENTRU BILBAO! Balenziaga trimite în fața porții pentru Aduriz, acesta reia din prima, însă șutul său puternic lovește bara transversală. Athletic este aproape de un nou gol pe Bernabeu
  • 25 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE REAL! Super intervenție pentru Iraizoz. Portarul lui Bilbao respinge excelent o minge trimisă cu capul de Danilo, din apropiere
  • 19 | OcaziiReal Madrid
    OCAZIE MARE BILBAO! Veteranul oaspeților, Aritz Aduriz (35 de ani) este aproape de gol. Lovitura sa de cap, din careu, este însă respinsă de Navas
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Varane este avertizat după un fault comis într-un duel la cap cu Aduriz
  • 12 | Faze meciReal Madrid
    Javier Eraso, jucătorul lui Athletic Bilbao, nu va uita probabil niciodată golul cu Real. Este prima sa reușită în Primera Division
  • 10 | Goluri
    GOOOL BILBAO! Varane greșește nepermis, Eraso profită de cadoul primit și egalează surprinzător pe Santiago Bernabeu, la 7 minute după reușita lui Ronaldo
  • 9 | OcaziiReal Madrid
    Real este aproape de golul al doilea, Kovacic apare la finalizare, însă Iraizoz reușește să respingă
  • 8 | OcaziiReal Madrid
    Replica oaspeților vine prin Aduriz, a cărui lovitură de cap trece pe lângă poartă
  • 3 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! Benzema îi pasează bine lui Ronaldo, portughezul îl fentează ușor pe Etxeita și înscrie apoi cu un șut imparabil, la vinclu
Ernesto ValverdeAthletic Biblao

Real Madrid - Athletic Bilbao 4-2. Dublă pentru Cristiano Ronaldo!

ÎN DIRECT la Digi Sport, Real Madrid a urcat pe poziția a doua în Primera Division, pentru cel puțin 24 de ore, după victoria cu 4-2 în fața lui Athletic Bilbao.

Pe Santiago Bernabeu, Cristiano Ronaldo a deschis scorul la prima acțiune a madrilenilor. Bascii au replicat doar câteva minute mai târziu, după ce Varane a fost aproape să-l imite pe Bănel Nicoliță. Eraso a împins mingea în poartă, iar scorul a devenit 1-1.

Aduriz putea marca primul său gol pe Bernabeu, dar Keylor Navas a scos în lateral. Iraizoz l-a imitat câteva minute mai târziu, la lovitura de cap a lui Danilo. Veteranul Aduriz a mai avut o ocazie la centrarea lui Balenziaga, dar s-a opus transversala, înainte ca James Rodriguez să-i readucă pe madrileni în avantaj, cu un șut splendid.

Scorul pauzei a fost stabilit de Kroos, cu prima sa reușită stagională. La reluare, Realul se putea distanța, dar Cristiano a șutat în bară. Aduriz a ratat apoi și a treia oară, după eroarea lui Kroos, iar bascii au sperat la mai mult după eliminarea lui Varane.

Cristiano Ronaldo a reușit dubla, până la urmă, astfel că golul lui Elustondo, din final, n-a făcut altceva decât să îndulcească amarul bascilor.

Pentru Real, urmează două săptămâni de foc, în care joacă împotriva Romei, în UEFA Champions League, apoi cu Malaga, în deplasare și Atletico, acasă, în campionat.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat