Afacere între doi adversari din semifinalele Champions League. Real Madrid și Bayern pregătesc un schimb de jucători
Rodri of Manchester City oofloads the ball during the UEFA Champions League semi final return leg football match between Manchester City and Real Madrid at the Etihad Stadium in Manchester England (Will Palmer/SPP) Credit: SPP Sport Press Photo. /Alamy Li
După ce a eliminat-o din Champions League, Real Madrid vrea să-i dea lovitura de grație lui City: 100 de milioane de euro
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Prima reacție a lui Romario Benzar, după ce a fost accidentat grav de Abdallah. ”Am gaură în cap!”

Auto Goluri
    FINAL DE MECI! Seria de meciuri fără înfrângere a Realului se opreşte la 40. Sevilla a revenit fantastic pe final şi s-a impus cu 2-1, apropiindu-se la un singur punct de echipa lui Zidane, care are, însă, un meci mai puţin disputat.
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Vietto a intrat în locul lui Ben Yedder.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Sevilla! Jovetic recidivează şi, la câteva zile după ce a înscris în Cupă contra madrilenilor, a marcat şi în La Liga, la debut. Muntenegreanul a înscris cu un şut frumos din afara careului, la care Navas putea totuşi face mai mult.
  • 85 | Auto Goluri
    GOOOOOL Sevilla, 1-1! Gazdele au reuşit să egaleze, printr-un autogol al lui Sergio Ramos. Fundaşul madrilenilor a trimis cu capul în propria poartă, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Marcelo a primit şi el "galben", în urma unei intrări tari la Mariano.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Nasri este la rândul său avertizat, după un fault dur asupra lui Casemiro.
  • 77 | Schimbări
    O nouă modificare la Sevilla. Sarabia i-a luat locul lui Iborra.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Kovacic a intrat în locul lui Kroos.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Jovetic, care a marcat contra madrilenilor în meciul de Cupă de acum câteva zile, a intrat în locul lui Franco Vazquez.
  • 67 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a executat impecabil penalty-ul şi a deschis scorul pe Sanchez Pizjuan.
  • 65 | Penalty-uriSevilla
    Penalty pentru Real Madrid! Lovitură de pedeapsă în favoarea oaspeţilor, după un fault comis de Rico asupra lui Carvajal.
  • 63 | OcaziiSevilla
    Ocazie Real! Fază confuză în careul andaluzilor, în urma căreia mingea a ajuns la Benzema, care a tras peste poartă din apropiere.
  • 54 | OcaziiSevilla
    Ocazie Sevilla! Contraatac foarte bun al gazdelor, cu Ben Yedder la finalizare. Atacantul venit de la Toulouse s-a grăbit, însă, să tragă, iar Navas a reuşit să respingă.
    PAUZĂ PE RAMON PIzJUAN! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză echilibrată.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru N'Zonzi.
  • 39 | OcaziiSevilla
    Ocazie Real! Fază frumoasă creată de Benzema pe partea stângă. Francezul a centrat în mijlocul careului, de unde Cristiano Ronaldo a încercat  să pună latul, dar portughezul a ratat execuţia.
  • 34 | OcaziiSevilla
    Ocazie Sevilla! O nouă şansă pentru gazde, prin Nasri. Francezul a tras din prima, de la marginea careului, după o acţiune frumoasă a andaluzilor, dar mingea s-a dus pe direcţia lui Keylor Navas, care nu a avut dificultăţi şi a reţinut.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Iborra, după un fault asupra lui Ronaldo.
  • 27 | OcaziiSevilla
    Ocazie Real! Oaspeţii au fost periculoşi prin Cristiano Ronaldo, care a scăpat pe partea stângă şi a tras la colţul lung. Execuţia nu a fost, însă, suficient de puternică şi Sergio Rico a prins fără probleme.
  • 19 | OcaziiSevilla
    Ocazie Sevilla! N'Zonzi a irosit o oportunitate mare de a deschide scorul, trimiţând cu capul din apropiere, după un corner la care keylor Navas a ieşit neconvingător.
    A început meciul! Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Sevilla – Real Madrid 2-1. Primul eşec al "galacticilor", după 40 de meciuri. Andaluzii au revenit pe final

Real Madrid a suferit prima înfrângere după 40 de meciuri în toate competiţiile. "Galacticii" au condus cu 1-0 pe terenul Sevillei, dar au primit două goluri pe final şi au pierdut, scor 1-2. Stevan Jovetic a marcat pentru a doua oară în trei zile contra echipei lui Zinedine Zidane şi a adus victoria gazdelor în prelungiri.

Pe Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla a avut prima ocazie a meciului, în minutul 19, când lovitura de cap a lui N'Zonzi a trecut peste poarta lui Navas.

Replica oaspeţilor a venit de la Cristiano Ronaldo, dar şutul portughezului nu l-a pus în dificultate pe Sergio Rico. Finalul reprizei a mai adus câte o ocazie la fiecare poartă. Mai întâi, Nasri putea să deschidă scorul pentru Sevilla, dar Navas a reţinut şutul francezului, apoi, cu 6 minute înainte de pauză, Cristiano Ronaldo a reluat imprecis mingea trimisă în faţa porţii de Benzema.

La fel ca în prima repriză, andaluzii au fost cei care au fost mai periculoşi. În startul părtii secunde, Navas a reuşit să se opuna în faţa lui Ben Yedder, scăpat singur.

În minutul 65, Real Madrid a primit penalty, după un fault comis de Sergio Rico asupra lui Carvajal, iar lovitura de la 11 metri a fost transformată de Cristiano Ronaldo.

Cu 5 minute înainte de final, Sevilla a egalat, prin autogolul lui Sergio Ramos, care a trimis mingea în propria poartă, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă.

În prelungiri, omul care marcase şi în meciul din Cupa Regelui, cu trei zile în urmă, Jovetic, a reuşit un gol superb din afara careului şi a stabilit scorul final, 2-1 pentru echipa lui Jorge Sampaoli.

În urma acestui succes, Sevilla s-a apropiat la un punct de Real în clasamentul din La Liga, dar madrilenii au un joc mai puţin disputat.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Luptătorul suspendat pe viață pentru gestul golănesc pe care l-a făcut către fata din ring a rupt tăcerea! Mai rău a făcut

ali-hebaiti13

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”