Bayerns Alphonso Davies - FC Bayern München - Archivfoto RECORD DATE NOT STATED Fußball *** Bayerns Alphonso Davies FC B
După ce Bayern Munchen i-a dat ultimatum, agentul lui Alphonso Davies a spus lucrurilor pe nume
ancelotti-carlo
Carlo Ancelotti, așa cum rar a fost văzut. Ce a făcut antrenorul lui Real Madrid în pauza competițională
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

• 90+4 | OcaziiVillarreal
    OCAZIE MARE REAL! Morata, singur-singurel, în 6 metri, a trimis cu latul pe lângă bara din dreapta porții.
  • 90 | OcaziiVillarreal
    VILLARREAL A CERUT PENALTY! Castillejo a reluat cu capul, dar a fost contrat de Marcelo și mingea l-a lovit în mâna dreaptă pe brazilian. În săritură, Marcelo se afla cu spatele la adversar.
  • 89 | OcaziiVillarreal
    OCAZIE REAL! Ramos a avut șansa de a duce scorul la 4-2, dar mingea a trecut de puțin peste transversală.
  • 88 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE REAL. A ieșit Bale, a intrat VAZQUEZ
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-3, MORATA! Atacantul, venit de pe bancă, s-a înălțat imperial, în careul oaspeților, după care a reluat cu capul, în pământ, fără nicio șansă pentru Andres
  • 77 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE REAL. A ieșit Benzema, a inhrat MORATA
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE VILLARREAL. A ieșit Trigueros, a intrat RODRI
  • 74 | Gol din Penalty
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-2, RONALDO! Portughezul a transformat cu siguranță lovitura de la 11 metri
  • 73 | Faze meciVillarreal
    FRAN ESCRIBA A FOST ELIMINAT! Antrenorul a fost trimis în tribună, ca urmare a protestelor extrem de dure după acordarea loviturii de la 11 metri.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    SOLDADO, pentru proteste vehemente, deși se afla pe banca de rezerve
  • 72 | Penalty-uriVillarreal
    PENALTY REAL! Kroos a șutat din afara careului, mingea a fost respinsă de Victor Ruiz, după care aceasta l-a lovit pe Bruno Soriano, care avea mâna dezlipită de corp, mâna ridicată.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL REAL MADRID: 2-1, BALE! Galezul a finalizat cu capul, din interiorul careului, de pe linia careului de 6 metri, după o centrare a lui Carvajal.
  • 61 | Faze meciVillarreal
    Marcelo a șutat în forță, din afara careului, dar peste transversală.
  • 61 | OcaziiVillarreal
    BARĂ REAL! Ronaldo a expediat un șut senzațional, pe colțul lung, dar bara din stânga porții l-a salvat pe Andres, care mai apoi a respins cu genunchiul.
  • 58 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE VILLARREAL. A ieșit Adrian, a intrat CHERYSHEV
    PRIMA SCHIMBARE REAL! A ieșit Casemiro, a intrat ISCO
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL VILLARREAL: 2-0, BAKAMBU! Bruno Soriano i-a dat o pasă excelentă, pe zonă centrală, lui Bakambu, și acesta din urmă, ca un veritabil atacant a marcat cu toată opoziția lui Ramos.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL VILLARREAL: 1-0, TRIGUEROS! Mijlocașul a reluat din prima, cu dreptul, din voleu, de la marginea careului de 16 metri, după o respingere a lui Marcelo și Navas n-a mai avut ce face.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+3 | OcaziiVillarreal
    Acțiune superbă de atac a madrilenilor. Benzema, aflat aproape de tușă, i-a pasat lui Marcelo, fundașul stânga a trimis spre Kroos, germanul a trimis pe culoar în careu, Benzema a preluat, dar când să trimită în plasă a ieșit Andres, care a reținut.
  • 35 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE VILLARREAL! A ieșit Asenjo, accidentat, a intrat ANDRES FERNANDEZ
  • 33 | Faze meciVillarreal
    ASENJO FACE SEMN CĂ NU MAI POATE CONTINUA! Din cauza unor probleme la genunchi, portarul „submarinului” nu mai poate continua. Va intra ANDRES.
  • 33 | OcaziiVillarreal
    Bale, din fața porții, a trimis cu capul peste transversală, după o nouă centrare a lui Marcelo, de pe stânga. În urma acesti faze, Asenjo acuză iar probleme musculare.
  • 30 | OcaziiVillarreal
    OCAZIE VILLARREAL! Castillejo, de pe linia careului de 6 metri, a trimis incredibil peste transversală.
  • 29 | OcaziiVillarreal
    EMOȚII PENTRU REAL MADRID! Dos Santos a reluat în forță, de la marginea careului de 16 metri, după o repingere și un carambol în careul ”galacticilor”, dar Carvajal, providențial, a pus piciorul și mingea a fost deviată în corner.
  • 27 | Faze meciVillarreal
    Centrare în forță a lui Mario Gașpar, Dos Santos a încercat o reluare spectaculoasă, cu capul, dar a trimis pe lângă poartă.
  • 24 | OcaziiVillarreal
    OCAZIE MARE REAL! Victor Ruiz, presat de Benzema, a reluat cu capul, spre propria-i poartă, dar Asenjo, cu un reflex senzațional, a evitat autogolul. Faza a plecat după o centrare foarte bună și în forță a lui Marcelo.
  • 14 | Faze meciVillarreal
    Madrilenii presează, Marcelo a centrat bine în careu, dar Victor Ruiz s-a înălțat foarte bine și a respins.
  • 12 | OcaziiVillarreal

Mario Gaspar a ajuns într-o poziție bună de a marca, în careul madrilenilor, a încercat o finalizare la colțul lung, dar Keylor Navas a fost la post și scorul a rămas neschimbat.

A început meciul. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Real Madrid.
Zinedine ZidaneReal Madrid

Villarreal - Real Madrid 2-3. ”Galacticii” au fost conduși cu 2-0, dar au revenit incredibil. 5 goluri, în 34 de minute!

Real Madrid a trăit periculos în deplasarea de la Villarreal. Benzema a avut prima mare ocazie a madrilenilor pe ”El Madrigal”, însă Asenjo a respins la lovitura de cap a francezului(25). A fost singura fază de poartă clară a primei reprize. În rest, ambele echipe au luptat pentru a câștiga mijlocul terenului.

Meciul a început cu adevărat abia după pauză. Villareal a înscris de două ori într-un interval de şase minute și ”galacticii” se gândeau deja la un scenariu similar cu cel din restanța cu Valencia, din urmă cu doar câteva zile. Trigueros a deschis scorul, iar Bakambu a mărit avantajul gazdelor după o pasă a lui Bruno Soriano.

Conduși cu 2-0, madrilenii ”s-au scuturat” și au început să lucreze pentru ”remontada”. Cristiano Ronaldo putea reduce din diferenţă, dar a trimis în bară din interiorul careului. (61). Gareth Bale a marcat pentru Real din centrarea lui Carvajal, cu 25 de minute înainte de final. (64). Real a primit penalty după un henţ în careu, decizie îndelung contestată de cei de la Villarreal.

Cristiano Ronaldo a transformat lovitura de la unsprezece metri şi a restabilit egalitatea. Zidane a mutat inspirat pe final: l-a trimis pe Morata în locul lui Benzema, iar spaniolul a înscris golul victoriei (83).

S-a terminat 3-2, iar Real a rămas pe primul loc în clasament, cu un punct avans şi un meci mai puţin disputat faţă de rivala Barcelona.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...