UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024 Qualifying Tournament: Romania vs. Switzerland Denis Alibec scores and
Raul Rusescu este sigur. De ce este Denis Alibec cea mai bună variantă pentru FCSB
denis-alibec
Exclusiv Prin învăluire! Gigi Becali l-a mandatat pe un jucător de la FCSB să-l convingă pe Denis Alibec să semneze
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (26.11.2023)
Ilie Dumitrescu n-are dubii în cazul lui Florinel Coman: ”Niciodată!”
Stirile Digi Sport

Video Steaua - Qarabag 0-2. Roș-albaștrii au pierdut primul amical din 2017

18.01.2017, 16:28

Eşec pentru Steaua în primul amical din Antalya. Alibec a prins primul 11, în timp ce Gnohere şi Florin Tănase, încă nerefăcuţi, au fost lăsaţi în afara lotului.

steaua qarabag 5
  • UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Roş albaştrii au fost mai periculoşi în debutul partidei, dar De Amorim n-a reuşit să înscrie. Azerii de la Qarabag au replicat cu o bară în minutul 20 şi tot ei au fost cei care au deschis scorul la mijlocul primei reprize.

Niţă şi-a salvat colegii chiar înainte de pauză, când Reghecampf a schimbat toată echipa. După ce a început cu Ovidiu Popescu la închidere, antrenorul a inovat iar, cu Tudorie în apărare. Tot Qarabag a înscris, însă, după o oră de joc. Steaua a fost periculoasă doar cu un sfert de oră înainte de final, la lovitura liberă executată de Boldrin.

S-a terminat până la urmă 2-0 pentru azeri, în singurul amical al roş albaştrilor în primul cantonament. Roș-albaștrii mai au 5 partide de verificare în această iarnă, în al doilea stagiu de pregătire

Min 90: Final de partidă. Steaua a pierdut primul amical din 2017

Min 89: OCAZIE STEAUA! Onțel a centrat din flancul stâng pentru Jakolis, a cărui reluare din prima, cu latul, a trecut puțin pe lângă bara porții azere

Min. 81: OCAZIE STEAUA! Tudorie este aproape să marcheze cu o lovitură de cap, după un corner al Stelei. Goalkeeperul celor de la Qarabag s-a întins și a respins de lângă bară

Min. 76: OCAZIE STEAUA! Boldrin a încercat să-l surprindă pe portarul azerilor cu o execuție din lovitură liberă, dar acesta a fost atent și a reținut fără probleme

Min. 59: GOOOL QARABAG 0-2! Azerii și-au majorat avantajul după un contraatac finalizat de decarul Muarem, fotbalist trimis pe teren în repriza secundă. Ndlovu a fost responsabil cu pase decisivă

Min 46: A început repriza secundă. Stăncioiu - Simion, Moke, Tudorie, Filip - Achim, Sulley, Boldrin - Jakolis, Onțel, Man este echipa trimisă în teren de Reghecampf. Antrenorul Stelei a schimbat toți cei 11 jucători care au început partida. Tudorie este folosit fundaș central

Min. 45 - Final de primă repriză. Azerii conduc cu 1-0 grație golului marcat de Ndlovu în minutul 27

Min. 38 - OCAZIE QARABAG Dino Ndlovu a rămas singur cu Niță, dar portarul roș-albaștrilor a reușit să respingă șutul atacantului care deschisese scorul în minutul 27.

Min. 27 - GOOOL QARABAG: 0-1. Azerii au reușit să deschidă scorul. În urma unei lovituri libere, executate de pe stânga, unul dintre jucătorii lui Qarabag a trimis cu capul dintre fundașii roș-albaștrilor.

Min. 21 - REGHE A SCHIMBAT SISTEMUL! Tehnicianul roș-albaștrilor a decis să schimbe sistemul de joc, într-unul ultra ofensiv, cu trei atacanți, adică 3-4-3. Astfel, în acest moment, echipa arată astfel: Niță - Tamaș, Momcilovic, Toșca - Enache, Ovidiu Popescu, Pintilii, De Amorim - Popa, Alibec, Mihalcea

Min. 20 - BARĂ QARABAG! Steaua a scăpat fără gol la o fază în care Toșca a fost depășit în viteză, pe flancul stâng, după care unul dintre atacanții azerilor a trimis cu capul în stâlpul din stânga porții lui Niță.

Min. 17 - Emoții în careul steliștilor, dar Momcilovic a respins o minge periculoasă.

Min. 6 - Intervenție foarte bună a lui Niță, care a ieșit bine pe o centrare din stânga și a respins în față.

Min. 4 - OCAZIE STEAUA. Acțiune bună de atac a roș-albaștrilor, Enache i-a pasat foarte bine la întâlnire în careu lui Adi Popa, acesta a centrat în fața porții, dar De Amorim, ajuns în poziția de vârf nu a apucat să reia în plasă. Faza a continuat, alibec a recuperat, a scos în lateral spre Toșca, acesta a centrat în careu, tot spre De Amorim, dar portarul a respins.

Min. 1 - A început partida, cu patru minute de întârziere. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Qarabag

UPDATE Ora 16:20. Echipele au ieșit la încălzire

UPDATE Ora 15:39. ECHIPA DE START a STELEI

Fl. Niță - Enache, Tamaș, Momcilovic, Alin Toșca - Pintilii (cpt), Ovidiu Popescu - Adrian Popa, Vl. Mihalcea, De Amorim - Denis Alibec.
Rezerve: Stăncioiu - Simion, Filip, Tudorie, Sulley Muniru, Jakolis, Achim, Moke, Onțel, Boldrin, Mario Mihai, Dennis Man.
Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Eddy Harlem Gnohere și Florin Tănase nu au fost incluși în lot, pentru că ambii nu sunt 100% la capacitate fizică.

Steaua va disputa, azi, de la ora 16:30, primul meci amical al anului, cu FK Qarabag. Site-ul Digi Sport vă ţine la curent în timp real cu cele mai importante momente ale partidei.

Adversara roş-albaştrilor este lider în Azerbaidjan, după primele 14 etape, şi a evoluat în Europa League, acolo unde a terminat pe locul 3 într-o grupă cu Fiorentina, PAOK Salonic şi Slovan Liberec.

Laurențiu Reghecampf are la dispoziţie 26 de jucători în Antalya, inclusiv cele două transferuri din atac - Denis Alibec și Harlem Gnohere - și Florin Tănase, proaspăt revenit la antrenamente, după ce a primit acceptul medicului Mariani, cel care l-a operat la genunchi la Roma.

Totuşi, cel mai probabil, doar Alibec va fi folosit, pentru că Tănase încă se recuperează, în timp ce Gnohere a venit cu mici probleme medicale.

Meciul împotriva lui Qarabag va fi singurul amical al Stelei în primul stagiu de pregătire din această iarnă, în care Reghecampf a pus accent mai ales pe partea fizică.

Vicecampioana va reveni în ţară joi, 19 ianuarie, iar pe 21 se va pleca în al doilea cantonament, tot în Turcia, în care sunt programate cinci jocuri amicale.

Etichete: steaua , laurentiu regehcampf , meci amical , denis alibec , qarabag

Liderul interlop Costel Corduneanu a murit în spital, în urma unei operații dificile la inimă

Şeful clanului Corduneanu din Iaşi, Costel Corduneanu, a murit după ce a stat internat timp de...

profimedia-0712984186
E gata! Mircea Lucescu s-a înțeles cu noul club și revine

Brutal: primul verdict al medicilor în cazul lui Luca Mihai! Autoritățile vor fi sesizate
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
"Cea mai frumoasă femeie din România": "Unele femei au anumită repulsie, vorbesc urât fără să mă cunoască!"
enache-lena7
Arpad Paszkany a divorțat și tocmai s-a afișat cu noua iubită, mai tânără cu 24 de ani
Screenshot 2024-04-15 at 19.44.56
Daniel Bîrligea a dat declarația serii, după ce FCSB a învins-o pe CFR la Cluj
Romania SuperLiga Stage 1: CFR Cluj vs Politehnica Iasi

Exclusiv Gabi Balint a dat verdictul, după Rapid - Sepsi 0-1
FRT exultă după calificarea din Billie Jean King Cup: ”România are potențialul să devină campioană mondială”
Tennis 2024: Billie Jean Cup - Romania v Ukraine
S-au pus banii jos pentru un titular de la Barcelona, chiar înaintea meciului cu PSG! Răspunsul surprinzător
profimedia-0863899915
Dănuț Lupu, anunț surpriză înainte de FCSB - Rapid. „Mă duc în peluză cu Mustață să sărbătorim titlul!”
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Luca Mihai: „E la ATI!”. Acuzații grave pentru Ovidiu Hațegan
Viciul de care Salma Hayek nu poate scăpa. Cum a fost fotografiată actrița din „Desperado”
Cum a început Denisa Tănase afacerea care a făcut-o milionară. De la cine a împrumutat 500 de euro pentru ideea ei
Coperta albumului „Cantafabule" al trupei Phoenix, reconstituită de autor. De ce a fost supusă cenzurii comuniste VIDEO
Un pensionar a muncit 34 ani și va avea o pensie cu 650 lei mai mică la recalculare. Cum e posibil?
Decolarea și aterizarea forțată a companiei de zbor cu stewardese și servicii neașteptate
E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO