FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Programul etapelor 2 și 3 din play-off și play-out! Când se joacă Farul - FCSB și Rapid - CFR Cluj
"Mă îngrozesc fanii fotbalului din ziua de azi!" Primul om care a ieșit în față, după ce Drăgușin a fost pus la zid

14.10.2017, 19:15, Digi Sport 1
CSM Poli Iași CSM Poli Iași
CS U Craiova CS U Craiova
Auto Goluri
    Final de meci la Iași. Craiova se impune cu 2-1 și o egalează pe FCSB la numărul de puncte.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Calancea, pentru trageri de timp.
    Cartonaș galben pentru Ștefănescu.
  • 87 | OcaziiCSM Poli Iași
    Kelava se opune din nou la un alt șut al lui Băluță.
  • 86 | Schimbări
    Marius Briceag a intrat în locul lui Gustavo.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Băluță.
  • 82 | Schimbări
    Danu  Spătaru a intrat în locul lui Tiago Monteiro.
  • 81 | Schimbări
    Cătălin Ștefănescu a intrat în locul lui Platini.
  • 80 | OcaziiCSM Poli Iași
    Alexandru Băluță ratează șansa de a închide meciul. Căpitanul Craiovei a pătruns în careu, dar a șutat pe direcția lui Kelava.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Craiova!!! Băluţă reia imparabil centrarea lui Martic de pe partea dreaptă, iar mingea intră în poartă după ce loveşte bara.
  • 74 | Schimbări
    Mihai Roman a intrat în locul lui Burlacu.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Qaka.
  • 67 | Auto Goluri
    AUTOGOL! Tiago Ferreira își tmite mingea în proprie poartă. Nepresat de nimeni, portughezul a reluat cu pieptul și l-a învins pe propriul portar.
  • 66 | Faze meciCSM Poli Iași
    Jo trimite mingea în poartă, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid.
  • 64 | Faze meciCSM Poli Iași
    Sin șutează imprecis.
  • 58 | Schimbări
    Pedro Mendes a intrat în locul lui Bădic.
  • 49 | OcaziiCSM Poli Iași
    Alexandru Băluță șutează în forță, în plasa laterală, din interiorul careului.
    Pauză la Iași. Oltenii conduc cu 1-0.
  • 45 | OcaziiCSM Poli Iași
    Andrei  Cristea șutează pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la marginea careului.
  • 38 | Schimbări
    Zlatinski nu mai poate continua meciul, iar în locul său a intrat Screciu.
  • 35 | OcaziiCSM Poli Iași
    dic trage de la peste 20 de metri, dar Calancea reține în doi timpi.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mateiu.
  • 24 | OcaziiCSM Poli Iași
    Încă o şansă ratată de ieşeni. Jo a reluat din cădere, în plasa laterală.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bădic.
  • 20 | Faze meciCSM Poli Iași
    Calancea reține șutul lui Andrei Cristea.
  • 18 | OcaziiCSM Poli Iași
    Încă o ocazie a moldovenilor. Jo trimite pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 16 | OcaziiCSM Poli Iași
    Cîrstea centrează în fața porții, dar Panțîru deviază pe lângă poartă.
  • 15 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Craiova!!! Gustavo a deschis scorul, după ce a deviat în poartă centrarea lui Burlacu, de pe partea stângă.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Andrei Cristea.
  • 7 | Faze meciCSM Poli Iași
    Calancea iese ezitant pe o centrare, dar Frăsinescu nu a reușit să devieze pe poartă balonul.
Devis MangiaCS U Craiova

CSM Poli Iași - CS U Craiova 1-2. Oltenii i-au egalat pe cei de la FCSB la numărul de puncte

CS U Craiova a câştigat la Iaşi, 2-1 cu CSM Poli, şi profitat de pasul greşit al celor de la FCSB, pe care i-au egalat la puncte, pe locul 2 în Liga 1.

Oaspeţii au deschis scorul după Un sfert de oră prin Gustavo, din centrarea lui Burlacu. Replica a venit imediat dar Panțîru, servit de Andrei Cristea, a ratat inexplicabil.

Brazilianul Jo a irosit si el o ocazie mare. Sud-americanul i-a mai iertat o dată pe olteni. Până la pauză şi Cristea a fost aproape de egalare, din lovitură liberă.

În repriza a doua Craiova a ieşit din corzi şi putea marca din nou, însă Băluţă a tras în plasa laterală. Scorul a devenit egal după ce Tiago Ferreira şi-a învins propriul portar.

Cu un sfert de oră Înainte de final, trupa lui Devis Mangia a trecut din nou în avantaj, prin Băluţă, care a fructificat centrarea croatului Ivan Martic.

Portarul croat a mai reuşit încă o paradă în faţa decarului oltenilor , iar CSM poli Iaşi - CS U Craiova s-a terminat 1-2.

CS U Craiova a reuşit prima victorie în Copou după ce pierduse în precedentele trei vizite.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 13:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”