marius-constantin
Foto La 40 de ani, e ”un pachet de mușchi”! Fotbalistul român a jucat doar 4 meciuri în 2024

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! După cea de-a treia victorie într-o săptămână (două în campionat şi una în Cupa României), CSM Poli Iaşi se apropie la doar 2 puncte de locurile de play-off.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Jagodinskis a intrat în locul lui Jo Santos.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Iaşi! Intrat pe teren în finalul partidei, Andrei Cristea a rezolvat meciul cu o execuţie frumoasă din interiorul careului, după o pasă primită de la Mihalache.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Marc a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Jo Santos.
  • 85 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Contraatac foarte bun al gazdelor, dar Jo Santos nu a putut înscrie şi a tras în plasa laterală din interiorul careului.
  • 83 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Chiajna! Şansă mare de egalare pentru oaspeţi. Cristi Bud a tras din prima, din voleu, de la marginea careului, iar mingea a ocolit vinclul porţii lui Kelava.
  • 81 | Schimbări
    Încă o schimbare făcută de Stoican. Pedro Mendes i-a lăsat locul lui Andrei Cristea.
  • 80 | Schimbări
    Prima modificare la Iaşi. Kizito a intrat în locul lui Platini.
  • 79 | Schimbări

A doua schimbare la oaspeţi. Vasile Gheorghe a intrat în locul lui Bucşa.

• 78 | Cartonaşe Galbene
    Şi Cristi Bud a fost avertizat, pentru un faulst asupra lui Frăsinescu.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Grădinaru a primit cartonaşul galben, pentru un fault dur în apropierea mijlocului terenului.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOL Concordia, 2-1! Ilfovenii reuşesc să revină în meci, datorită lui Batin, care a înscris din apropiere, după un corner, profitând de confuzia din careul moldovenilor.
  • 71 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Elevii lui Stoican sunt dezlănţuiţi. Jo Santos a irosit o nouă şansă de marca. Brazilianul a trimis paralel cu linia porţii, din unghi.
  • 67 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Iaşi! Platini a dublat avantajul gazdelor, cu o execuţie impecabilă din lovitură liberă. Mijlocaşul moldovenilor a trimis sub bară, făcând inutil plonjonul disperat al lui Caparco.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Manasse a intrat în locul lui Deaconu.
  • 62 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! O nouă şansă pentru gazde de a se desprinde. Caparco a ieşit greşit la pe o centrare de pe partea stângă, dar Mihalache nu a profitat şi a trimis cu capul peste poartă.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Mihalache.
  • 54 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Chiajna! A venit şi replica ilfovenilor, care au fost aproape de egalare prin Marc, în urma unui corner. Fundaşul oaspeţilor a tras peste poartă din unghi, după ce Bud nu a reuşit să trimită cu capul din apropiere.
  • 51 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Moldovenii au acut imediat şansa de a se desprinde, dar Jo Santos şi Panţîru au ratat incredibil la aceeaşi fază, la care s-a remarcat din nou Caparco.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Iaşi! Pedro Mendes se revanşează pentru ratarea uriaşă din finalul primei reprize şi deschide scorul cu o execuţie simplă din careu, după o pasă excelentă a lui Qaka.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! CSM Poli Iaşi şi Concordia Chiajna sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 45+2 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Repriza se încheie cu o şansă irosită uluitor de Pedro Mendes, care a tras peste poartă din poziţie ideală, de la paroximativ 10-11 metri.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Patache.
  • 30 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Platini a luat o acţiune pe cont propriu în partea dreaptă, a pătruns în careu, dar a finalizat slab, iar Caparco a reţinut fără probleme.
  • 25 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Chiajna! Oaspeţii au fost pentru prima oară periculoşi, prin CRisti Bud, care a trimis cu capul peste poartă, după o acţiune frumoasă a lui Patache.
  • 10 | Faze meciCSM Poli Iași
    Moldovenii şi-au luat tare adversarii, iar Caparco a avut din nou de lucru. Portarul oaspeţilor a fost atent şi a respins încercarea lui Platini de a marca din corner.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Sin, după un fault tare asupra lui Batin.
  • 8 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Iaşi! Acelaşi Jo Santos a fost aproape de deschiderea scorului. Brazilianul a tras din unghi, dar nu l-a putut păcăli pe Caparco.
  • 1 | Faze meciCSM Poli Iași
    Jo Santos a încercat o execuţie surprinzătoare de la peste 40 de metri, dar şutul său nu a prins spaţiul porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Ion MoldovanConcordia

CSM Poli Iași - Concordia 3-1. A treia victorie într-o săptămînă pentru moldoveni, care sunt la 2 puncte de play-off

Patru goluri s-au înscris în primul meci al etapei a 16-a din Liga 1. CSM Poli Iaşi a trecut cu 3-1 de Concordia Chiajna şi a obţinut a treia victorie într-o săptămână.

Platini a marcat senzaţional pentru moldoveni, executând perfect o lovitură liberă în minutul 67 şi ducând scorul la 2-0.

Şi coechipierul său, Jo Santos, a fost aproape să înscrie un gol de poveste, chiar în secunda 28. În schimb, Pedro Mendes a ratat incredibil, din poziţie ideală, în prelungirile primei reprize.

Portughezul s-a revanşat, însă, în minutul 49, când a punctat din pasa lui Qaka. După golul lui Platini, Paul Batin a redus din diferenţă cu a opta reuşită stagională, în minutul 72, dar nu a putut să o ajute pe Concordia să plece neînvinsă din Copou.

Gazdele au mai înscris o dată, în prelungirile partidei. Intrat pe final, Andrei Cristea a finalizat o acţiune care a făcut şah-mat apărarea adversă.

S-a terminat 3-1, iar echipa lui Ion Moldovan a suferit a doua înfrângere la rând în campionat. În schimb, elevii lui Flavius Stoican sunt la al doilea succes consecutiv în Liga 1 şi al treilea în decurs de o săptămână, în care au mers mai departe în Cupa României.

În urma acestui rezultat, ieşenii s-au apropiat la doar 2 puncte de locurile de play-off.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat