FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-RAPID 3-4,DIVIZIA A (26.10.2003)
Antrenorul care nu ar exclude o revenire la Rapid: ”Un telefon de la domnul Șucu e mereu binevenit”

28 august 2016, ora 18:00
CSU Craiova CSU Craiova
Viitorul Viitorul
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci. CSU Craiova s-a impus cu 2-1 contra Viitorului după un meci plin de evenimente.
  • 90 | OcaziiCSU Craiova
    Nuno Rocha a trecut pe lângă minge și a ratat șansa de a o distanța pe CSU Craiova în al patrulea minut de prelungire
  • 90 | Schimbări
    Ultima schimbare la CSU Craiova. Hristo Zlatinski a fost înlocuit de Andrei Dumitraș.
  • 82 | OcaziiCSU Craiova
    Bară CSU Craiova! Lansat excelent de Alin Manea, Bancu a fost la un pas de ''dublă", însă bara l-a salvat pe Alexandru Buzbuchi.
  • 81 | Faze meciCSU Craiova

Alin Manea a tras puțin pe lângă poarta Viitorului.

• 68 | OcaziiCSU Craiova
    Nicușor Bancu a ratat șansa de a desprinde echipa lui Gheorghe Mulțescu
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Iancu a fost avertizat la numai un minut după intrarea pe gazon.
  • 65 | Schimbări

Ultima schimbare la Viitorul. Purece a fost înlocuit de Gabriel Iancu.

A doua schimbare la Viitorul. Pablo Brandan a fost înlocuit de Nimely

A doua înlocuire la CSU Craiova. Simon Măzărache i-a lăsat locul lui Popov
  • 62 | Goluri
    GOOOOL VIITORUL! Carlo Casap a executat impecabil lovitura liberă și a redus din handicap pentru Viitorul. Ambii jucători intrați pe parcurs la cele două echipe au marcat în acest meci
  • 60 | Faze meciCSU Craiova
    Bogdan Vătăjelu a fost iertat de primirea celui de-al doilea cartonaș galben la un fault comis la 17 metri de poarta lui CSU.
  • 58 | Goluri
    GOOOOL CSU CRAIOVA! Bogdan Vătăjelu a centrat perfect, iar Simon Măzărache a reluat perfect cu capul și a majorat avantajul oltenilor
  • 46 | Goluri
    GOOOOL CSU CRAIOVA! Juniorul Alin Manea a avut o incursiune de excepție la prima fază după intrarea pe gazon, iar Nicușor Bancu a îndeplinit o simplă formalitate
    Andrei Ivan a fost înlocuit la pauză de Alin Manea, care își face cu această ocazie debutul în Liga 1
    CSU Craiova și Viitorul au încheiat la egalitate prima repriză, scor 0-0
  • 42 | OcaziiCSU Craiova
    Florinel Coman a ratat cea mai mare ocazie a Viitorului din acest meci. Nicolae Calancea a intervenit însă salvator
  • 37 | OcaziiCSU Craiova
    Simon Măzărache a reluat foarte slab, singur cu portarul, pasa excelentă a lui Nicușor Bancu
  • 30 | Schimbări
    Accidentat după un duel cu Madson, Cristian Ganea a fost înlocuit de Carlo Casap
  • 26 | OcaziiCSU Craiova
    Andrei Ivan nu l-a putut învinge pe Buzbuchi de la aproximativ 10 metri
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Pablo Brandan a primit și el cartonaș galben pentru un fault la Madson. Istvan Kovacs a ajuns la cinci "galbene" acordate în ultimele 11 minute
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Madson e și el avertizat după un cot aplicat lui Purece
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Al treilea cartonaș galben în interval de patru minute este acordat lui Briceag
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Bogdan Vătăjelu a fost avertizat și el, destul de ușor, de arbitrul Istvan Kovacs
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Fundașul Viitorului, Bogdan Țîru, a primit primul cartonaș galben al partidei
  • 13 | Faze meciCSU Craiova
    Șutul lui Nicușor Bancu a fost reținut fără probleme de Alexandru Buzbuchi
  • 10 | OcaziiCSU Craiova
    Dublă ocazie uriașă a lui CSU Craiova. Kevin Boli a salvat incredibil, în două rânduri, de pe linia porții Viitorului
  • 5 | OcaziiCSU Craiova
    Aurelian Chițu a scăpat singur cu portarul oltenilor, însă Nicolae Calancea a intervenit salvator

Antrenorul lotului feminin de spadă al României, care a adus unica medalie a țării noastre la JO de la Rio, Dan Podeanu, a dat lovitura de începere a partidei de pe stadionul Extensiv. Podeanu a primit și o plachetă din partea conducerii lui CSU Craiova pentru performanța din Brazilia

CSU Craiova - Viitorul 2-1. Oltenii au egalat-o pe Dinamo la puncte

CSU Craiova rămâne cu maximum de puncte în actualul sezon din Liga 1. Oltenii lui Gheorghe Mulțescu au învins și Viitorul lui Gică Hagi, scor 2-1, într-unul din cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului.

Învinsă surprinzător etapa trecută la Timișoara, CSU a deschis scorul încă din primul minut al reprizei secunde. Puștiul de numai 19 ani, Alin Manea, introdus la pauză în locul lui Andrei Ivan, i-a pasat perfect lui Nicușor Bancu, care a înscris al 100-lea gol al sezonului din Liga 1.

Simon Măzărache a majorat avantajul craiovenilor în minutul 58, însă Viitorul a revenit în joc la numai trei minute distanță, după reușita lui Carlo Casap.

CSU Craiova este pe podium după șase etape, cu 12 puncte, la egalitate de puncte cu a doua clasată, Dinamo, și cu un punct în spatele liderului Steaua.
Viitorul este doar pe locul 8 în clasament, cu șapte puncte.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Exclusiv Gigi Becali a spus numele jucătorului căruia îi plătește "salariu degeaba" de 3 ani la FCSB

gigi

Adrian Porumboiu a dat verdictul în cazul fazei care a declanșat scandalul după FCSB - Rapid 2-2