Liga 2 se vede la Digi Sport/ foto: frf.ro
Video Liga 2 | Corvinul Hunedoara - Gloria Buzău 1-1. Remiză în primul meci din play-off-ul Ligii 2
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (27.02.2024)
Exclusiv Reacția conducerii lui Dinamo, după ce Hermannstadt a mărit prețul biletelor pentru duelul din play-out: ”O anomalie!”
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci la Severin! Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 0-0.
  • 90+1 | Schimbări
    Ultima schimbare la moldoveni! Iese Ștefănescu și intră Panțîru.
  • 86 | OcaziiPandurii
    Ocazie uriașă pentru ieșeni! Bole pătrunde în careul de 16 metri al gazdelor, îl găsește liber pe Ștefănescu, dar șutul acestuia, din 8 metri, este reținut de Stanca.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Păcurar vede cartonașul galben pentru un fault.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii! Iese Surugiu și intră Trifu.
  • 84 | OcaziiPandurii
    Frăsinescu îl faultează la marginea careului de 16 metri pe Păcurar, însă Ene trimite mult peste poartă.
  • 80 | OcaziiPandurii
    Ocazie pentru Pandurii! Surugiu bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, însă mingea se duce puțin pe lângă poarta moldovenilor.
  • 74 | Schimbări
    O nouă schimbare și la Pandurii! Iese Firțulescu și intră Pîrcălabu.
  • 73 | Schimbări
    O nouă schimbare la Iași! Iese Cristea și intră Ciucur.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare și la gazde! Iese Hlistei și intră Păcurar.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la oaspeți! Iese Gheorghe și intră Mitic.
  • 53 | OcaziiPandurii
    Pandurii ratează prima ocazie a reprizei secunde! Hlistei îi pasează excelent lui Surugiu, acesta scapă singur spre poarta moldovenilor, pătrunde în careul de 16 metri, însă șutul său este respins de Grahovac.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Ștefănescu vede cartonașul galben.
    A început repriza a doua! Gorjenii au avut lovitura de start.
    Pauză la Severin! Cele două echipe se află la egalitate.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Bușu vede și el cartonașul galben.
    Bole vede cartonașul galben după un conflict cu Bușu.
  • 30 | Faze meciPandurii
    Fază ciudată la poarta moldovenilor. Arbitrul întâlnirii dictează lovitură liberă pentru ieșeni, Grahovac vrea să execute însă se răzgândește în ultimul moment și atinge mingea cu piciorul, iar când Negruț dorește să intervină o ia cu mâna. Tudor dictează repetarea loviturii libere pe motiv că atacantul gorjenilor nu a respectat distanța regulamentară.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Răuță vede cartonașul galben după un fault la Negruț.
  • 18 | OcaziiPandurii
    Ieșenii ratează prima ocazie a meciului. Ștefănescu centrează bine în careul de 16 metri, însă Cristea sare pe sub minge și Bușu respinge în corner.
  • 10 | Faze meci
    Cele două echipe au început jocul prudent fără a-și creea vreo ocazie de poartă.
  • 2 | Faze meci
    "Brad Pitt" Tudor are un look mai "fioros" ca niciodată:)
    A început jocul! CSM Poli Iași a avut lovitura de start. Gorjenii se află la meciul 400 în Liga 1.
Eugen NeagoeCSM Poli Iași

Pandurii - CSM Poli Iași 0-0. Meciul 400 în Liga 1 nu a fost cu noroc pentru gorjeni, care rămân pe loc retrogradabil

Meciul cu numarul 400 pentru Pandurii Tîrgu Jiu în Liga 1 le-a adus gorjenilor un punct, pe teren propriu, cu CSM Poli Iaşi.

După o primă repriză de tatonări, prima ocazie au ratat-o gazdele, în minutul 53, prin Surugiu, lansat excelent de Hlistei. În minutul 80, Ene a încercat să profite de o lovitură liberă din afara careului dar execuţia sa nu a prins spaţiul porţii.

Cu 4 minute înainte de final, cea mai mare ratare a partidei a fost semnată de mijlocaşul moldovenilor, Ştefănescu, care, singur cu Stanca, nu a reușit să-l învingă pe acesta. Pandurii - CSM Poli Iaşi s-a terminat 0-0.

După acest egal, cele două echipe au rămas neînvinse după primele două etape din play-out.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano