Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR
Exclusiv ”Cazul Ianis” continuă: cum ar fi reacționat Edi Iordănescu, după ce a fost ”înțepat” de Gică Hagi

• 77 | OcaziiPandurii
    Jeffrey a reluat cu latul, de la marginea careului de 16 metri, dar Bălgrădean a plonjat și a reținut.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    JEFFREY pentru un fault asupra lui Serediuc.
  • 55 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE PANDURII. A ieșit Zaina, a intrat TRIFU
  • 54 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Răsdan, a intrat ALBU
  • 53 | OcaziiPandurii
    INTERVENȚIA MECIULUI! Herea a scăpat singur cu Stanca, de la centrul terenului, a ajuns la marginea careului de 16 metri, a încercat să-l dribleze pe portar, ieșit să închidă unghiul, dar Stanca a plonjat foarte bine și i-a luat mingea lui Herea.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 45+1 | OcaziiPandurii

Răducanu i-a ”furat” mingea lui Ene, a scăpat singur spre poarta lui Stanca, dar a fost deposedat impecabil de Samson, astfel că gorjenii au scăpat de un nou gol.

• 42 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 0-1, RAUL COSTIN! Faza a plecat de la Răducanu, bine deschis la marginea careului de 16 metri, Stanca a ieșit bine în întâmpinare, a blocat, dar a rămas țintuit mult în afara porții, astfel că Raul Costin a reluat nestingherit cu dreptul în plasa porții.
  • 35 | OcaziiPandurii
    Fota l-a faultat pe Surugiu, la marginea careului de 16 metri, gazdele au cerut și ele penalty, dar din reluările tv se poate observa cum contactul a fost in afara suprafeței de pedeapsă.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    RĂSDAN
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    FIRȚULESCU pentru un fault la mijlocul terenului
  • 16 | OcaziiPandurii
    CONCORDIA A CERUT PENALTY! Bușu, fundașul stânga al gorjenilor, a încercat să-l deposedeze de balon pe Serediuc, care avea prim-planul iar ultimul a căzut în suprafața de pedeapsă. Arbitrul Iulian Călin a făcut însă semn că meciul poate continua.
  • 6 | OcaziiPandurii
    PARADĂ BĂLGRĂDEAN! Stana, ajuns într-o situație bună de a marca, în interiorul careului de 16 metri, lateral stânga, în zona punctului cu var, a șutat cu stângul, dar portarul ilfovenilor a scos mingea de sub transversală cu pumnul drept.
    A început partida. Lovitura der start le-a aparținut celor de la Concordia. În tribunele arenei din Severin sunt 50 de spectatori! La Severin a plouat destul de tare, acum nu mai sunt precipitații, dar suprafața de joc s-a prezentat bine la startul meciului.
Dan AlexaConcordia

Pandurii - Concordia 0-1. Costin, un nou gol important pentru ilfoveni. 7 puncte din 9 posibile pentru Alexa în 2017

Concordia Chiajna a ajuns la şapte puncte din nouă posibile după succesul obţinut pe terenul Pandurilor deşi a început în apărare. Bălgrădean şi-a salvat echipa în minutul 6.

Chiajna a cerut penalty zece minute mai târziu, după ce Serediuc a cazut in careu. Şi gazdele de la Pandurii au vrut o lovitură de la 11 metri în prima repriză. Unicul gol al meciului a venit cu trei minute înainte de pauză, de la Raul Costin.

În repriza a doua, Stanca a avut parada meciului la un şut al lui Ovidiu Herea din minutul 53. Pandurii a irosit o ocazie buna de a egala in minutul 77, prin Jeffrey. S-a terminat 1-0 pentru Concordia, care are două victorii şi un egal de la venirea lui Dan Alexa. Pandurii Târgu Jiu rămâne fără victorie în 2017.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano