Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

AstraAstra
15.10.2017, 18:00, Digi Sport 1
Sepsi Sepsi
Astra Astra
    Final de meci la Braşov. Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Alexandru Stan.
    Istvan Fulop este şi el "avertizat".
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Victor Astafei a primit şi el cartonaşul galben.
  • 83 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Alexandru Ioniţă este înlocuit de Marquinhos.
  • 72 | Ocazii
    Ocazie Sepsi. Cornerul rezultat l-a găsit pe Damian nemarcat în careul mic al Astrei, însă reluarea jucătorului lui Sepsi nu a nimerit spaţiul porţii.
  • 71 | Ocazii
    Ocazie Sepsi. Stefan Nikolic a ratat cea mai mare ocazie a partidei. Şutul violent al fostului atacant al Stelei a fost respins de sub bară de Iliev.
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Patrick Petre i-a lăsat locul lui Victor Astafei.
  • 69 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Căpitanul Laszlo Hadnagy este înlocuit de Claudiu Herea.
  • 67 | Ocazii
    Ocazie Astra. Nyuiadzi a fost foarte aproape să marcheze la a doua atingere de balon, însă şutul său a fost reţinut de Miron.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Romario Moise i-a lăsat locul lui Nyuiadzi.
  • 62 | Schimbări
    Schimbare la Sepsi. Constantin Grecu este înlocuit de Cristian Dima.
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la Astra. Anatole Abang i-a luat locul lui Anthony Le Tallec.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Stefan Nikolic a primit cartonaşul galben.
  • 48 | Ocazii
    Ocazie Astra. Anthony Le Tallec a scăpat singur cu portarul lui Sepsi, însă a şutat peste poartă.
    Repriza a doua s-a reluat cu opt minute întărziere din cauza noilor probleme cu instalaţia de nocturnă din pauza partidei de la Braşov.
  • 46 | Faze meci
    Probleme din nou la Braşov. Nocturna a cedat din nou, iar startul reprizei secunde se va amâna.
    Final de primă repriză la Braşov. Sepsi şi Astra se află la egalitate, scor 0-0.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Fostul jucător al Astrei, Cristian Oros, este şi el "avertizat".
  • 33 | Ocazii
    Ocazie Sepsi! Istvan Fulop a scăpat excelent de adversar din preluare şi a rămas singur cu portarul, însă şutul său de la şase metri a fost prea slab pentru a-l învinge pe Iliev.
  • 26 | Faze meci
    Partida de la Braşov, dintre Sepsi şi Astra, s-a reluat după aproximativ 12 minute după ce becurile de la instalaţia de nocturnă au repornit.
  • 25 | Faze meci
    Instalaţia de nocturnă de la stadionul "Tineretului" a cedat, iar partida a fost întreruptă.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Piotr Polczak a primit şi el cartonaşul galben.
  • 17 | Ocazii
    Ocazie Sepsi! Patrick Petre a ratat prima şansă de gol a meciului. Şutul său din marginea careului de 16 metri a trecut pe lăngă poarta Astrei.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Istvan Fulop primeşte primul cartonaş galben al partidei.
  • 11 | Faze meci
    Astra e pe locul 4, cu 23 de puncte, înaintea partidei de astăzi şi se va apropia la trei puncte de podium în cazul unei victorii, în timp ce Sepsi Sfântu Gheorghe e pe locul 12, cu zece puncte.
    A început partida dintre Sepsi şi Astra, de la Braşov.

Sepsi - Astra 0-0. Giurgiuvenii rămân la cinci puncte distanţă de podium

Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra Giurgiu au terminat la egalitate, 0-0, pe Stadionul Tineretului din Braşov, în etapa a 14-a a Ligii I, la capătul unui meci în care instalaţia de nocturnă s-a stins de două ori.

Partida a fost întreruptă în min. 25, pentru aproximativ 12 minute, dar nocturna s-a stins şi în pauza partidei. Probleme cu instalaţia de nocturnă a stadionului din Braşov au fost şi la meciul dintre Sepsi şi FCSB.

Gazdele au avut ocazii de gol prin Patrick Petre (17), Stefan Nikolic (71) şi Răzvan Damian (72).

Astra şi-a creat oportunităţi de gol prin Anthony Le Tallec (48) şi Serge Nyuiadzi (67).

Astra are patru partide consecutive fără victorie, trei egaluri (toate în deplasare) şi un eşec (acasă). Sepsi OSK nu a mai câştigat de şase etape (două egaluri şi patru eşecuri).

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc