Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Steaua Steaua
Trencin Trencin
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90 | Final repriza 2
    Final de meci! Steaua încheie stagiul de pregătire din Antalya cu o înfrângere, 0-1 cu Trencin.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Bawab a intrat în locul lui Hamroun.
  • 69 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Marica a ratat incredibil din situaţie de unu contra unu cu portarul. Cea mai mare şansă de gol a partidei, alături de cea a lui Hamroun, de acum câteva minute.
  • 64 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben într-un minut pentru Ibrahim, care este eliminat.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Ibrahim.
  • 61 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Ratare incredibilă a lui Hamroun, care a trimis inexplicabil peste poartă din poziţie excelentă, după o centrare foarte bună a lui Gebhart.
  • 56 | OcaziiSteaua
    Ocazie Trencin! Şansă mare şi pentru slovaci, prin Van Kessel, care a tras puţin pe lângă poarta lui Niţă.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. A ieşit Varela şi a intrat Râpă.
  • 50 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Pasă superbă a lui Gebhart pentru Hamroun, care a amânat momentul şutului şi a intrat prea mult în unghi, astfel că şutul său a fost blocat. Nici unul dintre colegii său nu a urmărit mingea respinsă de Semrinec.
    Schimbare la Steaua. Chipciu i-a lăsat locul lui Gebhart.
    Schimbare la Steaua. Muniru a intrat în locul lui Pintilii.
    Schimbare la Steaua. A ieşit Tamaş şi a intrat Momcilovic.
    Pauză! Steaua este condusă de Trencin, scor 0-1, cu un gol primit pe finalul reprizei.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOOOOL, 1-0 Trencin! Maierhofer deschide scorul pentru slovaci, trimiţând în poartă din apropiere, după ce, iniţial, nu reuşise să lovească mingea corect.
  • 40 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Acţiune frumoasă a elevilor lui Reghecampf. Adi Popa a centrat în faţa porţii, de unde Hamroun, uşor încurcat de Chipciu, a reluat slab, iar portarul slovacilor a reuşit să prindă fără emoţii.
  • 38 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă fază periculoasă la poarta lui Semrinec. Stanciu a tras, însă, peste, după o pasă a lui Hamroun.
  • 29 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! O nouă şansă pentru campioana României, irosită de Marica, al cărui şut a sters bara porţii lui Semrinec.
  • 26 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Adi Popa, după o pasă foarte bună a lui Hamroun, a fost aprope de deschiderea scorului, dar mijlocaşul roş-albaştrilor a fost blocat în ultimul moment.
  • 18 | Faze meciSteaua
    Acţiune prelungită a Stelei, finalizată de Adi Popa cu un şut peste poartă.
  • 8 | OcaziiSteaua
    Ocazie Trencin! Replică pe măsură a slovacilor, care puteau marca prin Bero, pe contraatac. Şutul său a trecut, însă, pe lângă poarta lui Niţă.
  • 5 | OcaziiSteaua
    Ocazie Steaua! Prima şansă a meciului a aparţinut campioanei României, prin Marica, al cărui şut din interiorul careului a fost respins de de portarul slovacilor.
Martin SevelaTrencin

Steaua - Trencin 0-1. Roş-albaştrii au încheiat cu o înfrângere cantonamentul din Antalya

Steaua a încheiat stagiul de pregătire din Antalya cu un eşec. Campioana României a fost învinsă de vechea cunoştinţă, Trencin, scor 0-1, la capătul unui meci în care a ratat cele mai mari ocazii.

Laurenţiu Reghecampf a început ultimul amical din Turcia cu doar trei nou-veniţi în primul 11. Tamaş, Pintilii şi Marica au fost titulari, într-un sistem 4-1-4-1, practic aceeaşi formulă folosită în precedenta partidă, remiza cu Djurgardens.

Marica a ratat prima ocazie a întâlnirii, după doar cinci minute. Replica slovacilor a venit aproape imediat, pe contraatac, Bero nu a găsit spaţiul porţii.

Steaua a controlat prima repriză şi a avut şanse importante de a înscrie. Găsit excelent de Hamroun, Adi Popa a fost blocat în ultimul moment de un fundaş al slovacilor, pentru ca şutul lui Marica a şters bara porţii lui Semrinec. Nici Stanciu nu a avut mai mult norc, în minutul 38, când a trimsi peste, iar două minute mai târziu, Hamroun şi Chipciu s-au jenat reciproc la o minge întoarsă inteligent de Adi Popa.

Cu toate acestea, cei care au deschis scorul au fost slovacii, în finalul primei reprize, când Maierhofer l-a învins pe Niţă, din câţiva metri, după ce iniţial ratase execuţia.

La reluare, Reghecampf a început să schimbe liniile. Au intrat Momcilovic, Muniru şi Gebhart, iar mijlocaşul german a creat prima fază periculoasă a reprizei secunde, cu o pasă superbă pentru Hamroun, care a amânat prea mult finalizarea.

În minutul 56, Trencin a ratat singura sa ocazie din repriza a doua, prin Van Kessel, care a trimis puţin pe lângă. Cinci minute mai târziu, Hamroun a irosit o ocazie uriaşă, după o nouă pasă primită de la Gebhart.

Ibrahim a fost eliminat în minutul 64, după ce a primit două galbene într-un minut, iar Marica a ratat ultima mare ocazie a meciului, din situaţie de unu contra unu cu portarul.

S-a terminat 1-0 pentru Trencin, iar Steaua a rămas fără victorie în ultimele trei amicale din Antalya.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...