Partida de pe Bega se încheie la egalitate, scor 1-1.
    Ultima schimbare și la oaspeți. Iese Olaru și intră Tîrcoveanu.
    Ultima schimbare la bănățeni. Iese Drăghici și intră Croitoru.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Sîrghi primește și el cartonașul galben.
  • 80 | OcaziiACS Poli
    Gaz Metan este echipa mai periculoasă. Marius Constantin execută o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar minge trece puțin pe lângă poarta lui Straton.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Melinte încasează cartonașul galben.
  • 76 | OcaziiACS Poli
    Oaspeții au trecut pe lângă gol. Olaru a vrut să centreze de pe partea dreaptă a atacului, dar minge se duce periculos spre poarta lui Straton care respinge cu un ultim efort.
  • 70 | OcaziiACS Poli
    Șut periculos al lui Curjuric. Acesta trage de la marginea careului de 16 metri, dar mingea se duce puțin peste poarta oaspeților.
  • 64 | Schimbări
    O nouă schimbare la gazde. Iese Bîrnoi și intră Haruț.
    Prima schimbare și la Timișoara. Iese Crețu și intră Curjuric.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Vașvari vede și el cartonașul galben.
  • 53 | Faze meci
    La Timișioara a început să ningă abundent.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Străuț vede cartonașul galben.
  • 47 | Goluri
    Goooolll Gaz Metan! Golubovic restabilește egalitatea. Atacantul intrat la pauză este găsit excelent la marginea careului de 6 metri de către Neagu și împinge mingea în poartă.
  • 46 | Start a doua reprizaACS Poli
    A început reprizas secundă.
    A doua schimbare la oaspeți. A ieșit Danci și a intrat Bic.
    Prima schimbare la Gaz Metan. A ieșit Romeo și a intrat Golubovic.
    Pauză.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Munteanu primeşte cartonaşul galben.
  • 30 | OcaziiACS Poli
    Prima ocazie periculoasă pentru oaspeți a venit în minutul 30. Buziuc trimite periculos de la aproximativ 8 metri de poarta gazdelor, dar Straton este pe fază și respinge.
  • 28 | Faze meciACS Poli
    Oaspeții aleargă după egalare, dar bănățenii închid jocul destul de bine, astfel că cei de la Gaz Metan nu și-au creat nicio ocazie periculoasă de poartă.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Crețu vede și el cartonașul galben.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Cristea primește cartonașul galben.
  • 4 | Goluri
    Gooooollll ACS Poli Timișoara! Bănățenii deschid scorul prin Drăghici. Ciucur l-a găsit excelent în careu pe Drăghici care a împins mingea în poartă din cinci metri.

VIDEO Timișoara - Gaz Metan 1-1. Bănățenii sunt la 6 puncte de play-off

ACS Poli Timişoara a ratat şansa de a se apropia la patru puncte de ultimul loc de play-off, după 1-1 cu Gaz Metan Mediaş, pe Dan Păltinişanu, astfel că rămâne la 6 puncte de ultimul loc care duce în play-off.

Gazdele au deschis scorul repede, în minutul 4, prin Drăghici. A fost 1-0 la finalul primei reprize, deşi oaspeţii au trecut pe lângă egalare la execuţia frumoasă a lui Buziuc.

La pauză, Pustai a mutat inspirat, cu Golubovic şi Bic. Bosniacul şi-a făcut simţită prezenţa imediat. A marcat la 70 de secunde de la reluarea jocului. Curjuric n-a găsit ţinta în minutul 70, iar Olaru a încercat să-l păcălească pe Straton cu o execuţie de efect.

Medieşenii au mai trecut pe lângă gol la lovitura liberă executată de Marius Constantin, iar ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş s-a încheiat 1-1.

Pentru medieşeni a fost al patrulea meci consecutiv fără înfrângere în toate competiţiile.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...