Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+8 | Final repriza 2
    FINAL! CFR Cluj - DINAMO 0-3
  • 90+7 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    CFR, ÎN 10! TIAGO LOPES, ELIMINAT! Fundașul dreapta i-a reproșat lui Avram maniera de arbitraj, motiv pentru care a primit al doilea ”galben” și, implicit, pe cel roșu.
  • 90+7 | Gol din Penalty
    GOOOOOL DINAMO: 0-3, BUMBA-PENALTY! Mijlocașul a transformat fără emoții
  • 90+5 | Penalty-uriCFR Cluj
    PENALTY PENTRU DINAMO! Bawab a fost faultat în careu de către Mureșan și Avram a dictat lovitură de la 11 metri.
  • 90+4 | OcaziiCFR Cluj
    Omrani, de pe linia careului de 6 metri, a reluat cu capul, puțin peste transversală.
  • 90+2 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Palic, a intrat BAWAB
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    NEMEC pentru că a întârziat să iasă de pe teren.
  • 90 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Nemec, a intrat RIVALDINHO
  • 88 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Rus, a intrat NASCIMENTO
    PRIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Hanca, a intrat BUMBA
  • 87 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 0-2, HANCA. Mijlocașul a primit o pasă de la Mahlangu, la marginea careului de 16 metri, în stânga, a intrat în careu, după care a pivotat elegent în fața lui Larie și a finalizat cu șut la colțul lung.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    PENEDO pentru tragere de timp
  • 80 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CFR CLUJ. A ieșit Bud, a intrat ANTAL
  • 78 | OcaziiCFR Cluj
    O nouă ocazie pentru CFR. Bud, bine deschis cu o pasă la marginea careului de 16 metri, a trimis peste poartă, deși se afla în poziție ideală.
  • 76 | OcaziiCFR Cluj
    Bud, deschis bine de pe dreapta de o centrare a lui Lopes, a reluat cu capul, puțin peste transversală, deși se afla într-o situație foarte bună.
  • 74 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CFR CLUJ! A ieșit Păun, a intrat Sîrbu
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    LOPES pentru proteste
  • 73 | OcaziiCFR Cluj
    CLUJENII AU CERUT IAR PENALTY! Lopes a căzut în careu, după un duel cu Filip, dar Avram n-a dictat nimic. Tiago Lopes s-a enervat și a protestat.
  • 72 | OcaziiCFR Cluj
    Camora a șutat în forță, de la marginea careului de 16 metri, dar Penedo a deviat în corner.
  • 71 | OcaziiCFR Cluj
    ȘI DINAMOVIȘTII AU CERUT PENALTY! Palic a căzut în careu, după un duel cu Larie, dar nici de data aceasta Avram n-a dictat nimic.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    PALIC pentru proteste
  • 63 | OcaziiCFR Cluj
    Bud a primit o pasă în careu, lateral stânga, după o deviere cu capul al lui Omrani, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    PĂUN pentru proteste
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 0-1, FILIP. Palic a centrat în careu, către fundașul stânga, Marc a ieșit din poartă, s-a izbit de dinamovist, după care Filip a trimis în poarta goală. Mare gafă a fostului portar dinamovist.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | Faze meciCFR Cluj
    CLUJENII AU CERUT PENALTY! Păun a căzut în careu, după un duel cu Dielna, dar Marius Avram a lăsat jocul să continue.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    CAMORA pentru un fault din spate asupra lui Romera. Portughezul a protestat vehement.
  • 18 | OcaziiCFR Cluj
    PRIMUL ȘUT PE SPAȚIUL PORȚII! Omrani a lucrat bine cu Păun, acesta a prelungit spre Nouvier iar mijlocașul a nimerit cadrul porții. Penedo a reținut, după ce a plonjat.
  • 14 | OcaziiCFR Cluj
    Deac a executat în forță și cu efect un corner de pe stânga, după care Andrei Mureșan a reluat cu capul, din interiorul careului, dar mult peste poartă.
  • 10 | Faze meciCFR Cluj
    Romera a luat o fază pe cont propriu, a urcat în atac, s-a lovit de un adversar, a rămas la minge, apoi a preluat Mahlangu, venit din spate, acesta i-a pasat în stânga lui Nistor, iar ”decarul” a șutat, de la marginea careului de 16 metri, pe colțul scurt, dar în plasa laterală.
    Bud a reluat cu capul, după o repunere de la margine a lui Lopes, dar fără emoții pentru Penedo.
  • 7 | Faze meciCFR Cluj
    Omrani a semănat panică în apărarea roș-albilor, a ținut bine de minge, după care i-a pasat lui Bud, care a rămas singur cu Penedo, a încercat să finalizeze, portarul a respins, dar de la margine s-a arătat corect ofsaid.
  • 3 | OcaziiCFR Cluj
    Prima fază periculoasă a partidei. Nistor a fost faultat de către Deac, în apropierea liniei de corner, astfel că Marius Avram a dictat lovitură liberă. Hanca a fost cel care a executat lovitura liberă, dar mingea s-a dus, la colțul lung, pe lângă poartă.
    A început meciul. Lovitura de start le-a aparținut celor de la CFR. Înainte de startul partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria celui care a fost Patrick Ekeng, decedat exact acum un an de zile, pe terenul de fotbal.
Cosmin ContraDinamo

CFR Cluj - Dinamo 0-3. Roș-albii au trecut, momentan, pe primul loc în Liga 1. Gafă importantă a lui Marc, la primul gol

Dinamo a urcat, momentan, pe primul loc în Liga 1, după victoria cu 3-0 pe terenul CFR-ului și așteaptă acum meciurile celor de la Viitorul și FCSB pentru a vedea dacă va putea readuce titlul în Ștefan cel Mare, după 10 ani de ”secetă”.

Meciul a inceput cu un moment de reculegere, stricat de o parte a fanilor clujeni, in memoria lui Patrick Ekeng, camerunezul care a murit pe teren acum un an la partida cu Viitorul.
Roș-albii au început în forță și Hanca a ratat, în minutul 3, o oportunitate de a marca, dar primul șut pe spațiul porții a venit abia în minutul 18, atunci când Nouvier l-a pus la treabă pe Penedo.

Prima repriză a fost una săracă în ocazii, una în care roș-albii n-au expediat niciun șut pe poartă, dar, în schimb, a avut un moment controversat, în minutul 44. Cei de la CFR au cerut un penalty, după ce Păun a căzut în careu, ca urmare a unui duel cu Dielna, dar Marius Avram a lăsat jocul să continue.

Însă, de marcat au făcut-o cei de la Dinamo. Steliano Filip a deschis scorul după o gafă de proporţii a lui Traian Marc. Palic a centrat în careu, către fundașul stânga, Marc a ieșit din poartă, s-a izbit de dinamovist, după care Filip a trimis în poarta goală.

Replica gazdelor a venit de la Camora, dar Penedo a fost la post. Cristi Bud a încercat să egaleze, dar șuturile sale nu au nimerit ținta. În repriza a doua, ardelenii au mai cerut un penalty, în minutul 73. Lopes a căzut în careu, după un duel cu Filip, dar Avram n-a dictat nimic. Tiago Lopes s-a enervat și a protestat, motiv pentru care a și primit un galben.

Dacă unii au fost cu ocaziile, ”câinii” au marcat aproape la fiecare acțiune a lor. Hanca a făcut 2-0, după ce l-a depăşit elegant pe Larie, cu o pivotare a la Zidane

Scorul final a fost stabilit de Bumba, în minutul 90+7, care a transformat fără emoții penalty-ul obţinut Bawab, după un fault al lui Mureșan.

În ultima etapa a play-off-ului, Dinamo joacă acasă, în ”Ștefan cel Mare” cu Astra, iar CFR încheie sezonul pe litoral, pe terenul Viitorului.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid