Exclusiv Gabi Torje a avut oferte din străinătate înainte să semneze cu Chiajna! De ce a picat mutarea
torje
Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
Madrid, Spain, 9th April 2024. A view of the official match balls during the UEFA Champions League match at the Santiago
Exclusiv Surprinzător! A văzut cine s-a calificat în semifinalele UCL și a spus clar ce echipă va câștiga trofeul

ConcordiaConcordia
1 - 1
JuventusJuventus
12.08.2017, ora 18:30
Concordia Concordia
Juventus Juventus
    FINAL DE MECI! Concordia şi Juventus au terminat la egalitate, scor 1-1, iar ultimele două clasate din Liga 1 rămân în continuare singurele echipe din campionat fără victorie în acest sezon.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Bucurică.
  • 89 | Faze meciConcordia
    Benga a trimis periculos cu capul, din interiorul careului, dar mingea a căzut pe plasa porţii lui Bălgrădean.
  • 88 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! O eroare a lui Stoian le-a oferit gazdelor şansa de a marca probabil golul victoriei. După o fază confuză, mingea a ajuns în cele din urmă în braţele portarului oaspeţilor. Ilfovenii au cerut penalty, pentru un presupus henţ la Beţa.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Wallace a primit cartonaşul galben, după un duel cu Pena.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Babic, pentru un fault asupra lui Măzărache.
  • 78 | Schimbări
    A treia modificare şi la oaspeţi. Buhăescu a intrat în locul lui Zaharia.
  • 71 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Fota i-a lăsat locul lui Batin.
  • 70 | Schimbări
    A doua modificare la Juventus. Ciprian Petre a intrat în locul lui Stoenac.
  • 68 | OcaziiConcordia
    Ocazie Juventus! Oaspeţii au ratat incredibil oportunitatea de a marca. Elevii lui Daniel Opriţa au irosit un contraatac trei contra unu, încheiat cu o execuţie acrobatică a lui Măzărache, aflat însă în offside.
  • 64 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! Marian Cristescu a fost din nou aproape de "dublă". Căpitanul gazdelor a trimis, însă, peste poartă din cădere, dintr-o situaţie excelentă.
  • 63 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. Deaconu a intrat în locul lui Grădinaru.
  • 57 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! Marian Cristescu a protejat bine o minge în careul advers, a tras din întoarcere, dar Stoian a reuşit să prindă în doi timpi.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Spehar i-a lăsat locul lui Babic.
  • 50 | OcaziiConcordia
    Ocazie Juventus! Acţiune frumoasă a oaspeţilor, finalizată de Măzărache cu un şut puternic din interiorul careului. Mingea s-a oprit, însă, în plasa laterală a porţii lui Bălgrădean.
    Schimbare la Juventus. Sesar a intrat în locul lui Mihăiescu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Concordia şi Juventus sunt la egalitate, scor 1-1, după un final de repriză exploziv.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOL Juventus, 1-1! Egalare rapidă a oaspeţilor, care au înscris tot printr-o lovitură de cap. Măzărache l-a învins pe Bălgrădean, după centrarea excelentă a lui Carabela.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Chiajna! Echipa lui Miriuţă a deschis scorul exact înainte de pauză, prin veteranul Marian Cristescu. Căpitanul gazdelor a marcat cu capul, după o lovitură liberă executată impecabil de Fota.
  • 40 | Faze meciConcordia
    Combinaţie frumoasă a ilfovenilor la marginea careului, de unde Grădinaru a tras puternic din prima, dar peste poarta lui Stoian.
  • 21 | Faze meciConcordia
    Fază controversată în careul gazdelor. Mingea l-a lovit în mână pe Pena, la o lovitură liberă executată de Băjenaru, dar centralul Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue.
  • 9 | OcaziiConcordia
    Ocazie Chiajna! Prima mare şansă de gol a meciului a aparţinut gazdelor. Spehar a trimis cu capul, după o centrare foarte bună de pe partea dreaptă, dat Stoian a respins cu un reflex spectaculos.
  • 7 | Faze meciConcordia
    Zaharia a tras de la marginea careului, dar nu suficient de puternic pentru a-l bate pe Bălgrădean, care a prins fără probleme.
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Feussi a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Stoenac.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Daniel OprițaJuventus

Concordia - Juventus 1-1. Ultimele două clasate din Liga 1 rămân fără victorie şi după etapa a 6-a

Juventus Bucureşti a obţinut al doilea punct în Liga I. A remizat, scor 1-1, împotriva Concordieei Chiajna, iar ultimele clasate din Liga 1 rămân în continuare singurele echipe fără victorie în actuala ediţie de campionat.

Prima ocazie le-a aparţinut gazdelor, în minutul 9, când Relu Relu Stoian a respins spectaculos lovitura de cap a lui Spehar.

Juventus a cerut penalty în minutul 21, după un presupus henţ în careu al lui Pena, însă Marcel Bîrsan a lăsat jocul să continue.

Finalul de repriză a fost palpitant. Chiajna a deschis scorul în minutul 44, prin căpitanul Marian Cristescu, dar Juventus a egalat rapid printr-o lovitură de cap a lui Măzărache.

După pauză, veteranul Marian Cristescu a mai irosit două ocazii în şapte minute, iar Chiajna a fost la un pas să obţină victoria în minutul 88. Dupa o faza confuza, mingea a ajuns in bratele lui Birsan, iar ilfovenii au reclamat fara succes, penalty, pentru un presupus henţ la Beţa.

S-a terminat 1-1, iar Concordia Chiajna si Juventus Bucureşti au adunat câte 2 puncte, după şase etape.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Euro Fotbal
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”