Caparco intervine senzațional la o minge deviată de Tudorie.
  • 86 | Schimbări
    Babic intră în locul lui Bawab.
  • 81 | OcaziiFC Voluntari
    Ivanovici șutează de la marginea careului, Caparco respinge până la Tudorie, care reia cu capul în bară.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Acsinte.
  • 72 | Schimbări
    Laurenţiu Marinescu a intrat în locul lui Florin Cernat.
    Petre Ivanvovic intră în locul lui Pîrcălabu.
  • 70 | Schimbări
    Marcatorul Paul Batin este înlocuit cu Marius Pena.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Concordia Chiajna! Paul Batin marchează cu un șut deviat de Marius Popescu, din interiorul careului!
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihai Popescu.
  • 61 | Faze meciFC Voluntari
    Cernat șutează pe lângă poartă din afara careului.
  • 59 | Schimbări
    Gabriel Deac intră în locul lui Căpățână.
  • 54 | Faze meciFC Voluntari
    Capățână irosește cea mai mare șansă din această repriză secundă. Acesta a preluat în interiorul careului, dar a fost blocat la timp de unul dintre apărătorii Concordiei.
  • 53 | Faze meciFC Voluntari
    Lazăr șutează în blocaj de la aproximativ 20 de metri.
    Pauză la Giurgiu. 0-0.
  • 43 | OcaziiFC Voluntari
    Cernat a fost foarte aproape să înscrie direct din corner. Centrarea acestuia a lovit bara, iar, apoi, Mihai Popescu a şutat peste poartă.
  • 40 | Schimbări
    lgrădean iese accidentat. În locul său a intrat Alessandro Caparco.
  • 33 | Faze meciFC Voluntari
    Cernat șutează puțin pe lângă poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Manasse.
  • 29 | OcaziiFC Voluntari
    Achim trece din nou pe lângă gol, în urma unui corner. Fundașul Voluntariului a reluat pe lângă poartă de această dată.
  • 28 | OcaziiFC Voluntari
    Tudorie a fost foarte aproape să marcheze, după o gafă a lui Manasse. Șutul atacantului a trecut însă puțin pe lângă poartă.
  • 25 | Faze meciFC Voluntari
    Novac șutează pe lângă poartă de la aproximativ 25 de metri.
  • 22 | OcaziiFC Voluntari
    Achim ratează cea mai mare șansă de până acum. Acesta a reluat periculos cu capul, din șase metri, dar Bălgrădean, poziționat bine, a reținut.
  • 21 | OcaziiFC Voluntari
    Primul șut pe poartă din acest meci. Costin Lazăr trage din afara careului, dar Bălgrădean respinge fără probleme.
  • 15 | Faze meciFC Voluntari
    pățână trage de la marginea careului, dar șutul este deviat și mingea iese în corner.
  • 13 | Faze meciFC Voluntari
    Claudiu Bumba șutează mult peste poartă de la aproximativ 20 de metri.
  • 11 | Faze meciFC Voluntari
    Fota centrează de pe partea stângă, dar Balauru iese și respinge la timp.
  • 10 | Faze meciFC Voluntari
    Achim șutează slab din afara careului, pe lângă poartă.

FC Voluntari - Concordia 0-1. Chiajna a câștigat cu un gol norocos

Concordia Chiajna continuă parcursul excelent în Liga 1. Echipa pregătită de Ion Moldovan are punctaj maxim cu noul antrenor, după 1-0 la Giurgiu, cu FC Voluntari.

Concordia a reuşit a treia victorie la rând în Liga 1, în faţa lui FC Voluntari. La Giurgiu, Lazăr şi-a încercat primul şutul de la distanţă, dar Bălgrădean a salvat. Imediat, portarul Concordiei a reţinut lovitura de cap a lui Achim.

Tudorie a semnat o ratare importantă în minutul 28. Până la finalul primei reprize, Cernat a avut şi el două ocazii de a marca. Mai întâi, din lovitură liberă, apoi direct din corner, fază care l-a surprins pe italianul Caparco, intrat în locul lui Bălgrădean, accidentat.

Concordia a dat lovitura în minutul 69 - Batin a luat o acţiune pe cont propriu, iar şutul său, deviat de Popescu, l-a păcălit pe Balauru.

Gazdele au încercat să revină în joc, dar Ivanovici şi Tudorie nu au putut să înscrie la aceeaşi fază, spre disperarea lui Claudiu Niculescu. Caparco a salvat victoria oaspeţilor cu o intervenţie excelentă la devierea lui Tudorie.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc