Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
Fotbalistii romani Ianis Hagi, Denis Dragus, Denis Alibec si Andrei Burca saluta publicul dupa meciul de fotbal dintre R
Cine poate fi marea surpriză a României la EURO 2024. ”S-a gândit Edi la el în poziția de fundaș stânga?”

• 89 | OcaziiSepsi
    OCAZIE SEPSI! Sepsi a mai ratat o șansă de a marca golul de onoare, dar mingea trimisă de Astafei pe lângă Niță, ieșit mult din poartă, în afara cerului, n-a avut forță, astfel că Enache a putut să o oprească din drumul spre gol.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    NIKOLIC pentru un cot aplicat lui Filip
  • 76 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Pintilii, a intrat ACHIM
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL FCSB: 0-4, BENZAR! Tânărul atacant a reluat la colțul lung, după o fază în care Man a scăpat spre poarta gazdelor. Dennis a fost blocat de Fejer, după care din ricoșeu mingea a ajuns la Daniel Benzar și acesta n-a ratat.
  • 72 | Faze meciSepsi
    Bălașa a executat o lovitură liberă de la distanță, dar a trimis peste poartă.
  • 70 | OcaziiSepsi
    BARĂ SEPSI! Nikolic a reluat foarte bine cu capul, din interiorul careului, dar mingea s-a lovit de transversala porții lui Niță.
  • 69 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Hadnagy, a intrat NIKOLIC
  • 65 | OcaziiSepsi
    GOL ANULAT FCSB! Man a introdus balonul în plasă, după o acțiune prelungită, dar de la margine s-a semnalizat ofsaid.
  • 64 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Coman, accidentat, probleme la coapsă, a intrat TEIXEIRA
  • 63 | OcaziiSepsi
    OCAZIE FCSB! Coman a executat din lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar peste poartă.
  • 62 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Herea, a intrat ASTAFEI
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    FULOP pentru un fault asupra lui Tănase
  • 59 | OcaziiSepsi
    OCAZIE SEPSI! Patrick Petre a fost aproape de golul de onoare, după ce l-a driblat și a trecut și de Niță, dar Bălașa a scos din fața porții.
  • 54 | Faze meciSepsi
    Patrick Petre a executat o lovitură liberă de la mare distanță, în careu, cu efect, dar Niță a ieșit și a reținut.
    PRIMA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Gnohere, a intrat DANIEL BENZAR
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+2 | OcaziiSepsi
    Ghinga a plutit prin careul roș-albaștrilor și a reluat cu capul spre poartă, dar Niță a reținut chiar pe linia porții, după un plonjon.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    GNOHERE după un fault asupra lui Petrovikj
  • 44 | OcaziiSepsi
    Ghinga a fost la un pas de a-și mai spăla din păcate, dar mingea trimisă de el cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui Fulop de pe dreapta, s-a dus peste transversală.
  • 40 | OcaziiSepsi
    Claudiu Herea, din poziție foarte bună, din interiorul careului de 16 metri, a reluat pe lângă poartă, după ce și-a prelungit prea mult balonul.
  • 35 | Auto Goluri
    GOOOOOL FCSB: 0-3, GHINGA - AUTOGOL! A fost un corner de pe stânga, bătut bine  de Filip, Gnohere a sărit la cap, dar mingea a trecut peste el și l-a lovit pe Ghinga, după care a intrat în plasă.
  • 34 | OcaziiSepsi
    Coman a preluat foarte bine în interiorul careului și a șutat, dar a scos portarul cu piciorul.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    PETROVIKJ pentru proteste la penalty
  • 31 | Gol din Penalty
    GOOOOOL FCSB: 0-2, GNOHERE! Atacantul francez a majorat diferența, după ce a trimis balonul în aceeași parte ca și Tănase.
  • 30 | Penalty-uriSepsi
    PENALTY FCSB! Același Tănase a fost faultat în careu de Oros
  • 26 | Gol din Penalty
    GOOOOOL FCSB: 0-1, FLORIN TĂNASE! Mijlocașul roș-albaștrilor a transformat elegant, pe jos, în stânga portarului.
  • 25 | Penalty-uriSepsi
    PENALTY FCSB! Tănase a fost faultat în careu de Răduțoiu, care a intrat în mijlocașul roș-albaștrilor, după ce acesta preluase în suprafața de pedeapsă.
  • 14 | OcaziiSepsi
    Prima acțiune de atac a gazdelor, dar șutul lui Hadnagy, de la marginea careului, a fost deviat de Niță în corner. Atacantul gazdelor a reușit să-l deposedeze pe Planic, după care a șutat.
  • 8 | Faze meciSepsi
    Lucian Filip și-a încercat și el norocul cu un șut de la distanță, dar mingea a trecut peste transversală.
  • 6 | OcaziiSepsi
    Pintilii a șutat din interiorul careului peste transversală, după o fază plecată de la Tănase care a centrat de pe stânga în fața porții.
Nicolae DicăFCSB

Sepsi - FCSB 0-4. Meci rezolvat în 9 minute, de două penalty-uri și un autogol! Daniel Benzar a definitivat victoria

La Braşov, Sepsi a avut prima ocazie importantă în faţa lui FCSB, dar Niţă a scos şutul lui Hadnagy. În minutul 25, Florin Tănase a fost faultat în careu de Răduţoiu şi tot decarul roş-albaştrilor a transformat de la 11 metri, acesta fiind al 30-lea său gol în Liga 1. La patru minute de la deschiderea scorului, Tănase a mai obţinut un penalty, după un fault al lui Oros. De data aceasta, Gnohere a fost cel care a executat și a reușit să dubleze avantajul oaspeţilor.

Florinel Coman putea face 0-3 în minutul 34, însă Fejer a respins. Lovitura de colţ executată de acelaşi Coman a dus la golul trei, după devierea nefericită a lui Ghinga. Mijlocaşul gazdelor se putea revanşa chiar înainte de pauză, dar Niţă a salvat.
Patrick Petre a fost aproape să înscrie la reluare, fază la care Bălaşa le-a refuzat gazdelor golul de onoare. Coman şi-a mai trecut apoi în cont o ratare, din lovitură liberă. În minutul 70, fostul stelist Nikolic a nimerit bara, dar tot roş-albaştrii au marcat, prin Daniel Benzar. Deşi Astafei a avut si el şansa golului pentru gazde în două rânduri, Sepsi - FCSB s-a terminat 0-4.

Echipa lui Dică a încheiat turul sezonului regulat la patru puncte în spatele liderului CFR Cluj. După meciurile naţionalei, FCSB va juca pe terenul lui FC Voluntari.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...