Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
Screenshot 2023-11-06 204621
Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani - Dinamo 2-1
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

ACS Poli TimişoaraACS Poli Timişoara
1 - 1
FC Botoşani FC Botoşani
Luni, 1.05.2017, de la 17:30
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara
FC Botoşani  FC Botoşani
    FINAL DE MECI! ACS Poli Timişoara a remizat cu FC Botoşani, scor 1-1, şi bifează al cincilea meci la rând fără înfrângere în campionat. De cealaltă parte, moldovenii sunt la al treilea egal consectuiv cu acelaşi scor şi rămân fără victorie în ultimele patru runde.
  • 90+2 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie Botoşani! Fulop cu o nouă pasă extraordinară, pentru Popovici, care a fost blocat providenţial de Cînu, în momentul şutului.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Cârstocea.
  • 87 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie Botoşani! Unguruşan a primit o pasă superbă de pe Fulop şi a tras periculos de la aproximativ 20 de metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Straton.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la gazde. Drăghici a intrat în locul lui Fucek.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOL Botoşani, 1-1! Golofca a primit o pasă excelentă de la Fulop şi, după ce a păcălit ieşirea la offside a apărării timişorene, a înscrise cu o execuţie simplă pe lângă Straton.
  • 73 | Schimbări
    A doua modificare la bănăţeni. Şeroni i-a luat locul lui Scutaru.
  • 72 | Schimbări
    Ultima schimbare la FC Botoşani. Fulop a intrat în locul lui Bordeianu.
  • 66 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. Kuku i-a luat locul lui Hergheligiu.
  • 64 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie Botoşani! Bordeainu a tras din colţul careului, la colţul scurt, dar mingea a trecut puţin pe lângă poarta lui Straton şi s-a dus în plasa laterală.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Pedro Henrique a intrat în locul lui Popovici.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Golofca, pentru simulare.
  • 52 | Cartonaşe Galbene

Intrat pe teren la pauză, Juncănaru a fost repede avertizat, după un fault asupra lui Croitoru.

Schimbare la oaspeţi. Juncănaru a intrat în locul lui Elek.
    PAUZĂ! ACS Poli Timişoara conduce cu 1-0, datorită golului marcat de Cînu.
  • 42 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie Timişoara! Acţiune personală a lui Fucek, care a tras cu piciorul stâng dintr-un unghi dificil, însă tot l-a pus în dificultate pe Cobrea.
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 ACS Poli! Gazdele au deschis scorul prin Gabriel Cînu, care a marcat cu o lovitură de cap, în urma unui corner.
  • 33 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Ocazie Botoşani! Bordeianu a executat periculos o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, dar mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Straton.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Croitoru, după ce l-a lovit cu cotul un Burcă, la mijlocul terenului.
  • 3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Neagu, după un fault asupra lui Golofca.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Leo GrozavuFC Botoşani

ACS Poli Timişoara - FC Botoşani 1-1. Bănăţenii au cinci meciuri la rând fără înfrângere în Liga 1

Ultimul meci al etapei a opta din play-out, ACS Poli Timişoara - FC Botoşani, s-a încheiat nedecis, scor 1-1. Deşi au deschis scorul prin veteranul Cînu, bănăţenii s-au văzut egalaţi cu 15 minute înainte de final.

ACS Poli Timişoara a ratat o şansă importantă de a se desprinde de ultimele trei clasate., remizând pe teren propriu cu FC Botoşani.

Prima şansă de gol le-a aparţinut oaspeţilor. Bordeianu a şutat puţin peste poartă din lovitură liberă, în minutul 33.

Peste doar cinci minute, Cînu a deschis scorul, cu o lovitură de cap, după cornerul executat excelent de Fucek.

Croatul a avut ultima ocazie importantă înainte de pauză, dar a fost blocat de Cobrea.

În minutul 64, Bordeianu şi-a mai încercat o dată şutul, şi de această dată fără succes.

Totuşi, FC Botoşani a reuşit să egaleze prin Golofca, aflat la al optulea gol stagional.

Unguruşan, în minutul 87, şi Popovici, în prelungiri, au trecut pe lângă golul victoriei pentru moldoveni, iar partida s-a încheiat 1-1.

În urma remizei, FC Botoşani rămâne pe locul al patrulea în play-out, cu 26 de puncte, iar ACS Poli Timişoara se află o poziţie mai jos, cu 22 de puncte.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar