FOTBAL:RAPID BUCURESTI-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (1.09.2023)
Albion Rrahmani, tot mai aproape de Benfica! Legendarul fotbalist, ajuns președinte, este cel care îl vrea

CSM Poli Iași CSM Poli Iași
Faze meci
Faze meci
  • 90 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Viitorul s-a impus cu 5-2, după un meci în care Ţucudean a marcat de patru ori, şi s-a apropiat pentru moment de locurile de play-off.
  • 86 | OcaziiFC Viitorul

Ocazie CSM Poli! Moldovenii se puteau apropia la două goluri, după un contraatac foarte bun. Jo Santos a irosit, însă, această şansă, încercând o execuţie pretenţioasă în locul unei finalizări simple.

• 81 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie Viitorul! Acţiune frumoasă a campioanei, finalizată de Vână cu un şut peste poartă din poziţie excelentă, după o pasă a lui Ganea.
  • 80 | Schimbări
    A treia modificare şi la oaspeţi. Panţîru i-a luat locul lui Mendes.
  • 75 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Hodorogea a intrat în locul lui Horj.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL CSM Poli, 5-2! Moldovenii au redus din diferenţă, prin Jo Santos, care a marcat simplu, după un assist excelent al lui Kizito.
  • 62 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Băluţă a intrat în locul lui Mladen.
    Schimbare la Viitorul. Eroul zilei, George Ţucudean, a fost înlocuit de Doru Dumitrescu.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Mladen.
  • 50 | Goluri
    GOOOOOL, 5-1 Viitorul! Campioana şi Ţucudean sunt dezlănţuiţi. Atacantul constănţenilor a marcat pentru a patra oară, cu un lob de la marginea careului, iar echipa lui Hagi a înscris cinci goluri într-un meci pentru prima oară din luna februarie.
  • 46 | Schimbări
    A doua modificare la moldoveni. Vremea l-a înlocuit pe Qaka.
    Schimbare la oaspeţi. Ştefănescu a intrat în locul lui Cisse.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Viitorul conduce cu 4-1, după o primă repriză nebună.
  • 44 | Goluri
    GOOOOOL, 4-1 Viitorul! Scorul capătă proporţii chiar înainte de pauză. Chiţu a înscris la rândul său, cu un şut cu piciorul stâng, din interiorul careului.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 Viitorul! Ţucudean a marcat pentru a treia oară în această după-amiază, printr-o execuţie spectaculoasă din 6 metri.
  • 40 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Viitorul! Omul cu marile ratări, Ţucudean, a reuşit "dubla" cu un şut cu stângul din interiorul careului, la colţul scurt.
  • 22 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie Viitorul! Constănţenii au fost aproape de a reveni în avantaj, dar Ţîru a trimis cu capul peste poartă dintr-o poziţie foarte bună, după un corner.
  • 18 | Goluri
    GOOOOOL CSM Poli Iaşi, 1-1! Avantajul gazdelor a durat doar două minute. O eroare a lui Ţîru i-a permis lui Platini să marcheze cu o execuţie elegantă din interiorul careului.
  • 15 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Viitorul! Până la urmă, Ţucudean a reuşit să marcheze, la capătul unei faze în care, iniţial, a ratat din nou o ocazie mare, blocat de Kelava. Atacantul gazdelor a înscris din apropiere, după o centrare în forţă a lui Cristi Ganea.
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Ţîru.
  • 12 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie Viitorul! Din nou Ţucudean a fost aproape de a marca. Lansat ideal de Eric, atacantul campioanei a încercat să trimită peste Kelava, dar nu a făcut-o suficient de puternic pentru ca mingea să ajungă în poartă.
  • 10 | OcaziiFC Viitorul
    Ocazie Viitorul! O nouă oportunitate irosită de Ţucudean, care a păcălit pasul la offside al apărării adverse, dar a fost blocat de Kelava cu un reflex excelent.
  • 5 | Faze meciFC Viitorul
    Acelaşi Ţucudean a primit mingea în interiorul careului, într-o poziţie excelentă, dar a ratat complet execuţia şi a trimis la mare distanţă de poartă.
  • 4 | Faze meciFC Viitorul
    Ţucudean a preluat frumos pe piept, de lângă Moisi, şi a tras fără să stea pe gânduri, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea nu a prins spaţiul porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Flavius StoicanCSM Poli Iași

Viitorul - CSM Poli Iași 5-2. Cel mai bun meci al campioanei în acest sezon. Ţucudean a marcat de patru ori

Meciurile cu ieşenii sunt preferatele lui George Ţucudean. Atacantul a marcat de patru ori, iar campioana Viitorul a câştigat cu 5-2 pe teren propriu în faţa lui CSM Poli Iaşi. Fotbalistul de 26 de ani marcase ultima dată de patru ori într-un meci pentru Dinamo, în 2012, împotriva aceluiaşi adversar.

După o serie de ratări în startul partidei, Ţucudean a deschis scorul în cele din urmă în minutul 15. Jucătorii lui Gică Hagi s-au bucurat doar trei minute de avantaj, pentru că Platini a egalat, după o eroare a lui Ţîru.

Finalul primei reprize a fost de coşmar pentru oaspeţi. În cinci minute, gazdele au marcat de trei ori. Ţucudean a reuşit hat-trick-ul, apoi Chiţu şi-a trecut la rândul său numele pe lista marcatorilor, după o acţiune personală, şi a stabilit scorul pauzei, 4-1.

Moldovenii s-au întors debusolaţi de la vestiare, iar Ţucudean a mai marcat o dată, cu un lob de la marginea careului. Astfel, fostul jucător de la Dinamo şi Steaua a devenit primul fotbalist care marchează de patru ori într-un meci din Liga 1, de la Claudiu Keşeru, în 2014. Atunci, internaţionalul român a dat toate golurile în victoria Stelei cu Pandurii Tg. Jiu, scor 6-0.

Jo Santos a redus diferenţa de pe tabelă, apoi a ratat singur cu portarul, dintr-o situaţie ideală.

S-a terminat 5-2, iar campioana a înscris de cinci ori pentru prima oară din luna februarie, contra Timişoarei.

După pauza competiţională, Viitorul joacă la Mediaş, iar ieşenii au meci cu CS U Craiova, în Copou.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din...

ilie

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

• 14:15 LIVE Superliga: Rezumatele Etapei
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”