FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Gigi Becali a făcut o ofertă pentru starul din SuperLigă și a primit răspunsul imediat

Cartonaşe Galbene
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! ACS poli Timişoara face un nou pas mare spre salvarea de la retrogradare, datorită victoriei de pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-0.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Pedero Henrique a primit cartonaş galben, pentru trageri de timp.
  • 90 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    După doar un minut de la primul avertisment, Zaharia a primit din nou "galben" şi a fost eliminat.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Zaharia.
  • 87 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Timişoara! După o repriză în care oaspeţii au avut marile ocazii, ACS Poli a deschis scorul prin Străuţ. Fundaşul gazdelor a marcat cu capul, în urma unui corner.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Croitoru a fost înlocuit de Drăghici.
  • 84 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Gaz Metan! Medieşenii, din aproape de gol. După o lovitură liberă, mingea a sărit la Sikorski, care, din poziţie excelentă, a trimis cu exteriorul, puţin pe lângă poartă.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Popovici a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Tahar a intrat în locul lui Danci.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la ACS Poli. Ignea i-a luat locul lui Novak.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Buziuc a intrat în locul lui Munteanu.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Eric a primit cartonaşul galben pentru simulare, la o fază la care a cerut penalty.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Artean.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Danci.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan. Lupu a intrat în locul lui Curtean.
  • 61 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Gaz Metan! Încă o şansă ratată de oaspeţi, prin Trtovac. Fundaşul medieşenilor a trimis cu capul puţin peste poartă, după un corner.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Pedro Henrique a intrat în locul lui Mailat.
  • 48 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Gaz Metan! Eric a tras superb de la aproximativ 20 de metri, dar Straton a avut un reflex senzaţional şi a respins de sub bară.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ! ACS Poli şi Gaz Metan sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Timişoara! Bănăţenii au irosit o şansă uriaşă de a intra în avantaj la vestiare. Croitoru a amânat prea mult momentul şutului, deşi era într-o poziţie ideală, apoi mingea a ajuns la Mailat, al cărui şut a fost respins de Greab.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Curtean.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Creţu, după un fault comis asupra lui Novak.
  • 29 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Gaz Metan! O nouă oportunitate irosită de Eric, care a fost blocat în ultimul moment, într-o situaţie din care, de obicei, brazilianul reuşeşte să marcheze.
  • 26 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Sikorski a scăpat periculos spre poarta timişorenilor, dar a finalizat slab dintr-o poziţie din care ar fi putut obţine mai mult pentru echipa sa.
  • 22 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Timişoara! Gazdele au avut o şansă mare de a deschide scorul, după o mare eroare a lui Trtovac, dar Novak nu a putut profita şi a fost blocat de Greab.
  • 15 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Gaz Metan! Eric a ratat prima şansă a meciului. Brazilianul a executat lovitura liberă obţinută de Sikorski, dar Straton a avut un reflex bun şi a respins.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Bocşan a primit cartonaşul galben, pentru un fault în preajma careului asupra lui Sikorski.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Cristi PustaiGaz Metan Mediaș

ACS Poli Timişoara - Gaz Metan 1-0. Străuţ a adus victoria pe final. Oapeţii au terminat meciul în 10

ACS Poli Timişoara a câştigat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-0, şi echipa lui Ionuţ Popa se distanţează de locul de baraj din play-out. Golul victoriei a venit cu două minute înainte de final.

Timişoara continuă cursa pentru evitarea reotrgradării şi a ajuns la trei victorii în cele şapte etape jucate în play-out.

Prima ocazie a partidei le-a aparţinut oaspeţilor de la Gaz Metan, prin Eric. La poarta cealaltă, Greab a reparat eroarea lui Trtovac şi l-a blocat in extremis pe Novak.

Până la pauză, Eric a mai avut o ocazie mare, iar Mailat l-a imitat pe brazilian, în celălalt careu.

Actul secund a început cu o altă ratare a lui Eric, urmată de şansa mare irosită de Sikorski.

Cu două minute înainte de final, în urma unui corner, Bogdan Străuţ a marcat golul victoriei pentru timişoreni, cu o lovitură de cap.

Gaz Metan a terminat meciul în inferioritate. În mai puţin de un minut, Zaharia a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat.

1-0 a fost scorul final, iar timişorenii au acum patru meciuri la rând fără înfrângere.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic