Etapa 5 Superliga: Hermannstadt-Botosani

Gol din Penalty
  • 90+5 | Final repriza 2
    Finalul meciului. Gaz Metan - Pandurii 3-1
  • 90+4 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Contraatac al gazdelor, Eric scapă singur cu portarul și Sikorski îndeplinește o simplă formalitate pentru 3-1
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare Pandurii: Iese Stana, intră Pîrcălabu
  • 90 | Faze meci
    Meciul de la Mediaș este prelungit cu 5 minute
  • 84 | Goluri
    GOOOL GAZ METAN! Eric primește un balon în afara careului, și-l potrivește bine și apoi trage fără speranțe pentru portarul advers, în plasa laterală
  • 82 | Schimbări
    Schimbare Pandurii: Iese portarul I. Popescu (accidentare la deget) și intră D. Popescu
  • 79 | Schimbări
    Schimbare Pandurii: Iese Negruț, intră Hamed
  • 78 | Goluri
    GOOOOL GAZ METAN! Supusă la o presiune mare, apărarea gorjenilor cedează. Eric centrează perfect pentru Munteanu, care egalează simplu, după ce scapă din marcaj
  • 72 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    BARĂ GAZ METAN! Lupu trimite în bară de la marginea careului, iar apoi Bușu reușește să îndepărteze pericolul
  • 61 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE GAZ METAN! I. Popescu scoate de lângă bară lovitura de cap a lui Trtovac, iar apoi Sikorski reia peste din cornerul rezultat
  • 57 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Păcurar rămâne într-o situație favorabilă, însă trage mult peste poartă din careu
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Cioinac este avertizat pentru un fault la Eric
  • 48 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Curtean trage periculos din afara careului, puțin pe lângă poartă
    Schimbare Gaz Metan: Iese Buziuc și intră Eric
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize. Gaz Metan - Pandurii 0-1.
  • 42 | Gol din Penalty
    GOOOL PANDURII! Negruț înscrie cu un șut puternic, pe centrul porții
  • 41 | Penalty-uriGaz Metan Mediaș
    PENALTY PANDURII! Firțulescu ratează o șansă mare de gol, apoi balonul ajunge la Negruț, al cărui șut spre poartă este însă blocat de Tahar, aflat pe traiectoria balonului. Mingea îl lovește și în mână pe acesta, iar Radu Petrescu acordă penalty
  • 38 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Vine și replica celor de la Pandurii. Negruț se încurcă cu Hlistei și ultimul trage doar în plasa laterală
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Crețu cade mult prea ușor în careu după un duel cu Cioinac, iar fundașul gazdelor este avertizat pentru simulare
  • 30 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Curtean trage bine din lovitură liberă, puțin pe lângă poartă
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Hlistei vede cartonașul galben pentru un fault la Crețu
  • 19 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gazdele domină copios și au o altă șansă de gol. De această dată, Trtovac reia cu capul din careu, însă o face destul de modest, iar Popescu reușește să rețină.
  • 14 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    BARĂ GAZ METAN! Buzean este aproape de un super-gol cu un șut de la mare distanță, prin surprindere, însă balonul lovește transversala
  • 8 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Gazdele cer penalty pentru un presupus henț al lui Bușu, însă Radu Petrescu lasă jocul să continue
  • 7 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Încă o șansă de gol pentru gazde. Tahar centrează din bandă și Curtean reia cu capul pe lângă poartă, din careu
  • 4 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    OCAZIE MARE GAZ METAN! Buziuc este aproape să profite de o eroare imensă în apărarea oaspeților, însă jucătorul Mediașului se precipită la finalizare și I. Popescu reține cu siguranță

Gaz Metan - Pandurii 3-1. Gol și două assist-uri pentru Eric

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Gaz Metan a obținut prima victorie după cinci etape, chiar în ziua de Paște: a învins-o pe Pandurii la Medias (2-1) și a urcat, temporar, pe primul loc din play-out.

Gazdele au avut prima ocazie în minutul 4, însă Iulian Popescu a reținut fără probleme. Și Buzean și-a încercat norocul 10 minute mai târziu, dar a nimerit bara transversală.

Pandurii a primit penalty în minutul 41, când Tahar a făcut henț în careu după un șut al lui Sergiu Negruț. Același Negruț a deschis scorul de la 11 metri.

Iulian Popescu a salvat-o pe Pandurii de la egalare cu o intervenție excepțională, însă a cedat în minutul 78, în fața lui Alexandru Munteanu.

Omul care a pasat decisiv, Eric, a punctat pentru 2-1 în minutul 84 și a reușit al doilea gol din acest sezon. Tot el l-a ajutat și pe Sikorski să marcheze în ultimul minut al prelungirilor.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!