Screenshot 2024-01-21 173239
Video Bogdan Andone a criticat arbitrajul după egalul cu Farul: ”Fac din nou un apel!”
gica popescu
Gică Popescu a tras concluziile, după ce Farul a obținut cu greu calificarea în play-off
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Ratare Penalty-uri
    Final de meci. Pandurii şi FC Botoşani au încheiat la egalitate, scor 1-1.
  • 90+4 | Goluri
    Gooool Pandurii! Păcurar a transformat cu siguranţă penalty-ul, iar gorjenii au salvat incredibil un punct.
  • 90+3 | Penalty-uri
    Penalty pentru Pandurii. Nicolae Muşat l-a ţinut pe Negoiţă, iar gorjenii au şansa egalării în ultimul minut de prelungire.
  • 87 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Cătălin Golofca i-a lăsat locul lui Laurenţiu Buş.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Hergheligiu a văzut şi el cartonaşul galben.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Olimpiu Moruţan a fost şi el avertizat de intransigentul Cătălin Popa.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Endrick a fost înlocuit de Olimpiu Moruţan.
    Schimbare la Pandurii. Sergiu Negruţ a fost înlocuit de Daniel Stana.
  • 71 | Ocazii
    Ocazie Pandurii. Negoiţă i-a centrat foarte bine lui Hamed, al cărui şut de la 15 metri a fost prins de Cobrea.
  • 66 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Şansă imensă ratată de Păcurar, al cărui şut a fost respins excelent de Alberto Cobrea.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Schimbare la FC Botoşani. Mihai Roman a fost înlocuit de Robert Elek.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Andrei Miron a primit şi el "galbenul".
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cătălin Golofca a fost şi el avertizat pentru că a intrat pe teren fără acordul arbitrului, deşi atacantul Botoşaniului susţine că a făcut acest lucru.
    Gabriel Vaşvari a primit cartonaşul galben.
  • 53 | Ocazii
    Fază superbă a Botoşaniului, cu combinaţii din prima ale moldovenilor, încheiată însă cu un şut al lui Endrick prins fără probleme de Popescu.
  • 50 | Ocazii
    Ocazie FC Botoşani! Şansă imensă de gol a lui Cătălin Golofca, al cărui şut de la 18 metri a trecut însă puţin peste poarta lui Daniel Popescu.
    A început repriza a doua a partidei dintre Pandurii şi FC Botoşani.
    Schimbare la Pandurii. Samson i-a lăsat locul lui George Negoiţă.
    Schimbare la Pandurii. Yasin Hamed a intrat în locul lui Ionuţ Zaina.
    Pauză la Turnu Severin. FC Botoşani conduce după 45 de minute, contra Pandurilor, cu 1-0.
  • 43 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Sergiu Negruţ a ratat prima şansă importantă a echipei lui Flavius Stoican. Şutul său de la marginea careului de 16 metri a trecut însă puţin pe lângă poartă.
  • 42 | Goluri
    Gooool FC Botoşani! Gabriel Vaşvari nu a ratat şi al doilea penalty,iar moldovenii au deschis scorul contra Pandurilor, la Drobeta Turnu Severin.
  • 41 | Penalty-uri
    Încă un penalty pentru FC Botoşani, obţinut tot de Golofca, după un fault al lui Samson.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    Samson a fost şi el avertizat, iar Pandurii Târgu Jiu au ajuns la trei cartonaşe galbene în interval de mai puţin de trei minute.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Sergiu Negruţ a primit şi el cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Alexandru Ene a primit primul cartonaş galben după faultul comis asupra lui Cătălin Golofca.
  • 26 | Faze meci
    Şutul lui Mihai Roman s-a oprit în plasa laterală a porţii gazdelor.
  • 24 | Faze meci
    Botoşaniul conduce în condiţiile în care are două egaluri şi opt înfrângeri în ultimele zece deplasări, iar drumul spre Drobeta Turnu Severin a fost parcurs cu trenul de oamenii lui Leo Grozavu.
  • 19 | Faze meci
    Şutul lui Dragoş Firţulescu a fost deviat de un adversar şi a fost reţinut fără dificultate de Alberto Cobrea.
  • 15 | Ratare Penalty-uri
    Penalty ratat FC Botoşani! Gabriel Vaşvari nu a reuşit să-l învingă de la 11 metri pe portarul gorjenilor, Daniel Popescu.
  • 14 | Penalty-uri
    Penalty pentru FC Botoşani, după intervenţia lui Florin Ilie asupra lui Golofca.
  • 12 | Faze meci
    Pandurii au o singură victorie în cele şase etape din play-out.
    A început partida de la Drobeta Turnu Severin, a treia a etapei a şaptea din play-out-ul Ligii 1.