Rivaldinho intră în locul lui Adam Nemec.
    Balauru se opune la șutul lui Nascimento, iar, apoi, Costache trage în bară.
    Ionuț Șerban a intrat în locul lui Paul Anton.
  • 71 | OcaziiFC Voluntari
    Nemec șutează în blocaj, mingea revine la el, iar apoi trage peste poartă.
  • 67 | Faze meciFC Voluntari
    Cernat încearcă un șut din apropierea mijlocului terenului, după ce l-a văzut pe Penedo ieșit din poartă. Portarul panamez s-a repliat la timp și a reușit să rețină.
  • 63 | Schimbări
    Florin Cernat a intrat în locul lui Costin Lazăr.
  • 60 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Diogo Salomao trece de Balaur și marchează cu mult calm, după ce rămâne singur cu portarul.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Filipe Nascimento înscrie un gol de senzație, din lovitură liberă!
  • 54 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Mihai Voduț șutează imparabil și restabilește egalitatea.
  • 53 | Penalty-uriFC Voluntari
    Penalty pentru Voluntari! Ivanovici a fost faultat în careu de Dudea.
  • 49 | Faze meciFC Voluntari
    Șut deviat la lui Voduț reținut de Penedo.
    A început a doua repriză.
    Laurențiu Marinescu a intrat în locul lui Daniel Novac, înainte de startul reprizei secunde.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Pitești. Dinamo conduce cu 1-0.
  • 43 | Faze meciFC Voluntari
    Novac șutează din întoarcere pe lângă poartă.
  • 42 | Faze meciFC Voluntari
    Paul Anton încearcă să trimită în fața porții, dar Balauru reține fără probleme.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    May Mahalangu primește cartonașul galben după o intrare asupra lui Ivanovici.
  • 25 | Faze meciFC Voluntari
    Dinamo controlează meciul deși se află în avantaj. ”Câinii” n-au reușit însă să se mai apropie periculos de poarta lui Balauru în ultimele minute.
  • 15 | Faze meciFC Voluntari
    Adam Nemec încearcă să-l surprindă pe Balauru cu un șut de la mare distanță, dar nu-i pune probleme portarului advers.
  • 15 | OcaziiFC Voluntari
    Costin Lazăr trage din interiorul careului, dar Penedo reușește să respingă.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Popescu. Fostul fundaș al lui Dinamo a fost avertizat pentru proteste.
    Cartonaș galben pentru Olteanu, după un fault asupra lui Costache.
  • 11 | OcaziiFC Voluntari
    Costache pătrunde în careu și șutează la colțul lung. Balauru reușește să respingă.
  • 7 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOL Dinamo! Paul Anton transformă penalty-ul cu siguranță.
  • 6 | Penalty-uriFC Voluntari
    Penalty pentru Dinamo! Marius Avram arată punctul cu var, după o cădere în careu a lui Nemec. Atacantul slovac a căzut însă, după ce a călcat pe minge și a alunecat.

Voluntari - Dinamo 1-3. ”Câinii” au depășit-o pe FCSB în clasament

Dinamo a obţinut, la Piteşti, a cincea victorie stagională și s-a apropiat la patru puncte de liderul CFR Cluj. Jucătorii lui Cosmin Contra au trecut cu 3-1 de FC Voluntari. Marius Avram a acordat două penalty-uri.

Alb-roșiii au primit penalty și au trecut în avantaj încă din minutul 6. Marius Avram a vazut fault la căderea lui Nemec, iar Paul Anton a deschis scorul de la punctul cu var. Ilfovenii au restabilit egalitatea tot din penalty, în repriza secundă.

Mihai Voduţ a şutat imparabil şi jucătorii lui Niculescu au început să spere. Două minute a ținut bucuria gazdelor. Filipe Nascimento a înscris un gol de senzație, din lovitură liberă.

La urmatorul atac, un alt portughez, Salomao, le-a risipit fanilor dinamoviști orice emoție. Mijlocasul de 28 de ani s-a distrat cu defensiva adversă și l-a învins pe Balauru. Scorul putea căpăta proporții dacă Nascimento și Costache nu ratau, la aceeași faza.

S-a terminat 3-1 și Dinamo a ajuns la 6 victorii din tot atatea meciuri cu FC Voluntari.

Pentru Dinamo urmează meciul cu ACS Poli Timisoara, iar FC Voluntari are deplasare la Sepsi.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!