Fiorentina vs Milan - Serie A TIM 2023/20234
Video Fiorentina - AC Milan 1-2. Rafael Leao a făcut spectacol
SS Lazio v Juventus FC, Serie A, Football, Olimpico Stadium, Rome, Italy - 30 Mar 2024
Video Lazio - Juventus 1-0. ”Vulturii” au câștigat la ultima fază în fața ”Bătrânei Doamne”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (28.01.2024)
Echipa etapei a 4-a din play-off/play-out: Elias Charalambous, antrenorul rundei
Liga Digi Sport

Video Inter - Milan 2-2. "Rossonerii" au egalat incredibil, în min. 97. Arbitrul arată dovada că a fost gol

15.04.2017, 09:24

Inter şi Milan au încheiat cu acelaşi scor ca şi în tur, 2-2, Derby della Madonnina, după un scenariu asemănător celui din partida din noiembrie.

INT MIL
  • UCL: Barcelona - PSG, marți, 22:00, DGS 1

• UCL: Borussia Dortmund - Atletico Madrid, marți, 22:00, DGS 2

Dacă în tur Milan a condus în două rânduri şi a fost egalată în prelungiri, de această dată Inter a fost în avantaj şi a scăpat victoria printre degete la ultima fază a meciului.

"Nerazzurrii" au condus cu 2-0 la pauză, după ce Candreva şi Icardi au fructificat singurele ocazii din prima repriză ale echipei lui Stefano Pioli.

Milan a revenit însă miraculos în finalul de meci. Romagnoli a readus în joc echipa lui Montella în minutul 83. Cristian Zapata a salvat un punct pentru echipa sa în minutul 90+7, la ultima fază a partidei, după un corner venit la aproape două minute peste cele cinci de prelungire acordate iniţial de arbitrul Daniele Orsato.

A fost primul gol înscris de Milan în prelungirile unui derby al oraşului după reuşita brazilianului Kaka, din 2006.

Egalul păstrează cele două echipe pe locurile 6 şi 7 în Serie A. Milan are 58 de puncte, iar Inter 56, după 32 de etape.

Final de meci - Inter - Milan s-a încheiat 2-2, după ce echipa lui Stefano Pioli a condus cu 2-0 la pauză, iar oamenii lui Vincenzo Montella au salvat un punct la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, în condiţiile în care arbitrul arătase cinci minute de prelungire.

Min.90+7 - Goool Milan! Inter - Milan 2-2. Final incredibil pe Giuseppe Meazza. Milan a egalat în minutul 97, prin columbianul Cristian Zapata, după un corner.

Min.90+6 - Jonathan Biabiany a ratat ultima ocazie a partidei, pentru Inter.

Min.83 - Gooool Milan! Inter - Milan 2-1. Alessio Romagnoli a redus din handicap cu şapte minute înainte de final. Este primul meci din acest sezon pentru fundaşul în vârstă de 22 de ani.

Min.56 - Ocazie Inter! Ivan Perisic a ratat şansa de a duce scorul la 3-0. Şutul croatului, pe centrul porţii, a fost reţinut de Donnarumma.

Min.46 - A început repriza a doua a Derby della Madonnina.

Pauză. Inter o conduce cu 2-0 după primele 45 de minute pe rivala Milan după ce a fructificat cele două ocazii de care a avut parte în prima repriză.

Min.44 - Goooool Inter! Inter - Milan 2-0. Mauro Icardi a dublat avantajul Interului în Derby della Madonnina.

Info: Inter n-a mai înscris din 2012 în prima repriză a derby-ului cu Milan, de la reuşita lui Walter Samuel, din luna octombrie a acelui an.

Min.36 - Goooool Inter! Antonio Candreva a deschis scorul pentru Inter la prima ocazie a echipei lui Stefano Pioli din Derby della Madonnina.

Min.34 - Încă o ocazie Milan! Deulofeu a fost din nou blocat excelent de Samir Handanovic.

Min.14 - Bară Milan! Încă o şansă mare de gol a "rossonerilor", ratată de Gerard Deulofeu, care a nimerit doar bara.

Min.2 - Ocazie imensă a Milanului. Deulofeu a fost blocat de Handanovic, iar Bacca nu a nimerit apoi ţinta la o fază pornită după eroarea lui Gagliardini.

UPDATE 13:33 A început derby-ul dintre Inter şi AC Milan. "Nerazzurrii" au anunţat încasări-record pentru această partidă, în valoare de peste patru milioane de euro.

UPDATE 12:40 ECHIPELE DE START

Inter: Handanovic - D'Ambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo - Gagliardini, Konbdogbia - Candreva, Joao Mario, Perisic - Icardi. Antrenor: Stefano Pioli.

Milan: Donnarumma - Calabria, C. Zapata, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Sosa, Mati Fernandez - Suso, Bacca, Deulofeu. Antrenor: Vincenzo Montella.

Etapa a 32-a din Italia începe cu unul dintre cele mai mari derby-uri din Peninsulă. Aflate chiar sub linia locurilor de Europa League, Inter şi AC Milan anunţă un duel cu scântei, la fel ca şi în tur, când "rossonerii" au fost egalaţi la 2 în prelungiri.

"Nerazzurrii" se află la două puncte în spatele duşmanului de-o viaţă, după ce au pierdut în ultimele două etape, cu Sampdoria şi Crotone.

Va fi al 166-lea Derby della Madonnina în Serie A din istorie. Internazionale are 61 de succese, cu zece în plus faţă de rivala din oraş, iar 53 de partide s-au încheiat la egalitate.

Inter - AC Milan este în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la 13:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: serie a , derby della madonnina , inter milan , derby milano digi sport

Misterul unei crime a fost elucidat după 56 de ani. Cum s-a dat de gol autorul care nu a fost niciodată suspect în caz

La 56 de ani după ce un lăptar din Florida a fost ucis, cazul său a fost rezolvat, astfel fiind...

Screenshot 2024-04-15 at 19.44.56
Arpad Paszkany a divorțat și tocmai s-a afișat cu noua iubită, mai tânără cu 24 de ani

"Cea mai frumoasă femeie din România": "Unele femei au anumită repulsie, vorbesc urât fără să mă cunoască!"
enache-lena7
Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după Rapid - Sepsi 0-1
sucu
Kaka a rupt tăcerea, după ce fosta soție a dezvăluit motivul greu de imaginat al divorțului
Screenshot 2024-04-15 at 22.15.10
Gigi Becali i-a ironizat pe toți după CFR Cluj - FCSB 0-1 și a anunțat: ”Am luat atacant. Mai iau 7 jucători”
Gigi Becali, patronul FCSB / Foto: Sport Pictures

Adio, Brighton? Philip Otele se luptă cu alți 15 fotbaliști pentru transferul în Premier League
philip otele
Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport
MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri
Video Cristiano Bergodi a fost ”taxat”, după ieșirea nervoasă de la finalul meciului cu Sepsi: ”Inadmisibil”
CRISTIANO BERGODI NERVOS (14)
Dănuț Lupu, anunț surpriză înainte de FCSB - Rapid. „Mă duc în peluză cu Mustață să sărbătorim titlul!”
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Luca Mihai: „E la ATI!”. Acuzații grave pentru Ovidiu Hațegan
Viciul de care Salma Hayek nu poate scăpa. Cum a fost fotografiată actrița din „Desperado”
În colanți mulați și un tricou pe care l-a ridicat pentru a-și arăta abdomenul, Loredana pare o puștoaică. Nu chiulește de la sală
Becali, „turbat“ de fericire: planul său pentru a celebra câștigarea titlului va face înconjurul lumii
Cauciucuri de iarnă, vara? Nu! Ce riscă șoferii care nu își încalță mașinile adecvat
Decolarea și aterizarea forțată a companiei de zbor cu stewardese și servicii neașteptate
E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO
Video Udinese - Inter Milano 1-2. Doar un dezastru le mai poate lua titlul ”Nerazzurilor”
Foto IPP/Roberto Bregani Milano 1-04-2024 Calcio Campionato di Serie A 2023/2024, Inter-Empoli Nella foto I giocatori de