Live Video&Score Oțelul - ”U” Cluj 2-1, ACUM, DGS 1. Gălățenii dau lovitura în minutul 90

• 52 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare CSMS Iași! Mihălăchioaie vede direct cartonașul roșu pentru un fault din spate la Szekely, care plecase spre poarta adversă
  • 42 | Goluri
    GOOOL CSMS IAȘI! Pătulea majorează avantajul oaspeților, îndeplinind o simplă formalitate după pasa lui Țigănașu
  • 40 | Ocazii
    Ciupe șutează de la distanță după o lovitură liberă, balonul este deviat de Lungu peste poartă
  • 31 | Faze meci
    Oaspeții cer penalty după un duel în careu între Onofraș și Szilagyi
  • 21 | Goluri
    GOOOL CSMS IAȘI! Țigănașu înscrie un gol superb cu un șut din afara careului, balonul oprindu-se în vinclul porții lui Niculescu
  • 20 | Ocazii
    Centrare-șutată trimisă de Ciucur, însă Niculescu este pe fază și boxează excelent
  • 10 | Ocazii
    Gafă în apărarea gazdelor, Onofraș profită și trage periculos din careu, însă puțin pe lângă poartă
Sorin CîrțuCSMS Iași

**VIDEO** "U" Cluj - CSMS Iași 0-2. Moldovenii mai speră să scape de retrogradare

CSMS Iași a obținut o victorie vitală în lupta pentru evitarea retrogradării, 2-0 pe terenul Universității Cluj, echipă care bifase două succese la rând, cu FC Vaslui și Oțelul Galați

În minutul 21, oaspeții au reușit să deschidă scorul printr-o execuție de generic a lui Țigănașu, apoi au controlat clar prima repriză, iar avantajul moldovenilor a fost majorat de vârful Pătulea.

După pauză, CSMS Iași a rămas în zece oameni, după o eliminare discutabilă a lui Mihălăchioaie, însă Universitatea nu a reușit să înscrie nici măcar golul de onoare, pe fondul unui joc mai degrabă modest, în ciuda dominării teritoriale.

În prelungiri, mijlocașul Bucșă a fost și el eliminat, pentru două cartonașe galbene, iar ambele echipe au încheiat jocul de la Cluj în zece oameni.

Sorin Cîrțu obține prima victorie pe banca Iașiului, formație echipa care a bifat al doilea succes în 2013, după victoria cu Gloria Bistrița. Pentru ieșeni este a treia victorie în deplasare, după ce au mai obținut trei puncte la Galați și la Mediaș.

În etapa viitoare, CSMS Iași o întâlnește pe teren propriu pe Gaz Metan, în timp ce Universitatea se deplasează în Giulești pentru meciul cu Rapid.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 22:45 LIVE Digi Gol
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român