Fostul arbitru internațional care îl laudă pe Istvan Kovacs, după deciziile luate la Barcelona - PSG: ”Interpretare perfectă”
Kylian Mbappe: ”Am fost mereu obsedați”. Care e planul francezului, după victoria cu Barcelona
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
LIVE Digi Sport Special

VIDEO Liverpool-Ludogorets 2-1. Moți și compania au fost la un pas de surpriza serii

17.09.2014, 00:07

Cosmin Moţi şi Ludogorets au fost la un pas de un debut de vis în grupele UEFA Champions League, pe Anfield Road. Echipa care a eliminat Steaua din playoff a egalat-o pe Liverpool în minutul 90, dar a pierdut în prelungiri după o gafă de proporţii a colegilor lui Moţi din apărare.

Moti Balotelli
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Cosmin Moţi a fost la un pas să plece cu un punct de pe Anfield Road, la debutul în grupele UEFA Champions League, în tricoul lui Ludogorets. Revenită după cinci ani de absenţă, Liverpool a început în ofensivă.

Atacantul adus să-l înlocuiască pe golgeterul Suarez, Mario Balotelli, a ratat prima ocazie. Nici el, nici Sterling, nu au reuşit să marcheze la aceeaşi fază. Moţi a fost aproape de gol pe Anfield, dar românul care a eliminat Steaua în playoff a fost semnalizat pentru ofsaid.

Liverpool a mai ratat de două ori pe final de repriză. Primul a fost Lallana, găsit excelent în centrul careului după o fază lucrată ca la carte de cormorani. Din cornerul rezultat, fundaşul Lovren a ratat de puţin spaţiul porţii. Cormoranii au început tare repriza secundă. Manquillo a ratat şI el însă deschiderea scorului în minutul 53.

La faza următoare, brazilianul Caiçara a tras primul şut poartă pentru Ludogoreţ. Abia intrat pe teren, Borini a fost cel mai aproape de gol dintre jucătorii lui Liverpool. Fostul portar al Vasluiului, Borjan a respins excelent. Echipa lui Moţi putea da lovitura în minutul 72. Slovenul Besjak a lovit bara. Henderson a continuat seria ratărilor pentru vicecampioana Angliei, în minutul 74. Liverpool a spart gheaţa în minutul 82. De lângă Moţi, Mario Balotelli a marcat primul lui gol în tricoul cormoranilor.

Hamza a intrat în minutul 86, în locul lui Besjak, dar nu a reușit să se facă remarcat.

Jucătorii lui Ludogorets au crezut că au plecat cu un punct de pe Anfield chiar în minutul 90, cu golul reuşit de spaniolul Dani Abalo. Colegii lui Moţi din apărare au greşit incredibil însă în minutele de prelungire şi Liverpool a obţinut un penalty transformat de căpitanul Steven Gerrard.

A fost victoria cu numărul 100 a lui Liverpool în Champions League/Cupa Campionilor Europeni. ”Cormoranii” sunt doar a șaptea echipă care reușește acest număr de victorii în cea mai importantă competiție inter-cluburi.

Pe 1 octombrie, Moţi şi Ludogoreţ joacă în etapa a doua a grupelor UEFA Champions League pe teren propriu cu Real, deţinătoarea trofeului, în direct la Digi Sport.

ECHIPELE

Liverpool: Mignolet - Javi Manquillo, Lovren, Sakho, Alberto Moreno - Henderson, Gerrard, Lallana (Borini, 67) - Coutinho (Lucas Leiva, 68) - Sterling, Balotelli
Antrenor: Brendan Rodgers

Ludogorets: Borjan - Junior Caicara, Moți, A. Aleksandrov, Minev - Dyakov (Espinho, 85), Andrianantenaina - M. Aleksandrov, Marcelinho, Misidjan (Dani Abalo, 72) - Bezjak (Hamza, 86)
Antrenor: Georgi Dermendzhiev

Etichete: video , hamza , cosmin moti , uefa champions league , ucl , liverpool-ludogorets 2-1

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,7 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei
Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Exclusiv Apel pentru Dan Petrescu, după umilința CFR-ului cu Farul: ”Nu au nicio șansă”. Florin Prunea avertizează: ”Degringoladă”
Ce a spus Gică Hagi despre Constantin Budescu, după ce "Magicianul" n-a rezistat decât 8 luni la Farul
CFR Cluj v Farul Constanta - SuperLiga, Cluj-Napoca, Romania - 30 Oct 2023
Foto S-a decis! Barcelona știe când va juca primul meci pe ”bijuteria” de 1,6 miliarde de euro
camp-nou1
Planul prin care Real Madrid a eliminat-o pe Manchester City la ”loteria penalty-urilor”
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Exclusiv Scut în jurul lui Istvan Kovacs: ”L-au numit încrezut și provocator, dar a fost un arbitraj bun!”

Lino Golden s-a căsătorit civil cu aleasa lui. Primele imagini cu tinerii îmbrăcați la patru ace, în alb și negru
Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”