”Îți faci bagajul și tu la vară?”. Ștefan Târnovanu a răspuns fără să stea pe gânduri: ”Da!”

BarcelonaBarcelona
30.09.2014, 21:45
PSG PSG
Barcelona Barcelona
    Final de meci, PSG se impune și câștigă în fața Barcelonei, după ce oaspeții au presat intens în ultimele zece minute
  • 90+1 | Schimbări
    SCHIMBARE PSG! Bahebeck este introdus în locul lui Moura
  • 86 | Schimbări
    SCHIMBARE PSG! Chantome îl înlocuiește pe Pastore
  • 85 | OcaziiPSG

BARĂ BARCELONA! Munir trimite în bară după o ovitură de colț, parizienii au șansă mare!

• 83 | Schimbări
    SCHIMBARE BARCELONA! Iese Dani Alves și intră Ramirez
  • 82 | OcaziiPSG
    OCAZIE IMENSĂ PENTRU BARCELONA! Venit lansat, Jordi Alba a reluat din prima o centrare de la aproximativ șapte metri, însă Marquinhos s-a aruncat la sacrificiu și a împiedicat golul!
  • 81 | Faze meciPSG
    Munir are o fază pe partea dreaptă, centrează în careul gazdelor, dar Sirigu reține cu siguranță
  • 60 | OcaziiPSG

Pastore îl imită pe Cavani intrând în careu , trimite la colțul scurt, dar Ter Stegen reține în doi timpi

• 59 | OcaziiPSG
    Cavani are o nouă șansă de gol după ce intră în careu din partea stângă, însă trimite slab din alergare
  • 56 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 3-2! Catalanii reacționează rapid, iar Neymar reduce din handicap, trimițând plasat din partea stângă a careului gazdelor
  • 54 | Goluri
    GOOOL PSG, 3-1! Matuidi majorează scorul de pe linia careului de șase metri, reluând de lângă Dani Alves o centrare venită din partea dreaptă de la Van der Wiel!
  • 48 | OcaziiPSG
    Cavani are o incursiune în careul advers, dar atacantul uruguayan este blocat de apărătorii catalanilor
  • 31 | OcaziiPSG
    Mascherano e aproape de egalare, dar șutul său după un corner este deviat din nou în afara terenului
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Autorul ultimului gol, Verratti, primește un avertisment
  • 26 | Goluri
    GOOOL PSG, 2-1! Verratti îi aduce din nou în avantaj pe parizieni, italianul marcând printr-o lovitură de cap după un corner și profitând de o ieșire neinspirată a lui Ter Stegen. Lovitura de colț a fost executată de Thago Motta
  • 25 | OcaziiPSG
    Șansă bună pentru Barcelona! Neymar primește o pasă bună de la Messi și reia de la distanță mică, însă reușește Sirigu să scoată peste transversală!
  • 14 | OcaziiPSG
    Cavani șutează puternic, dar puțin peste transversală, din afara careului
  • 12 | Goluri
    GOOOL BARCELONA, 1-1: Messi înscrie din șapte metri după o pasă ideală de la Iniesta, din partea stângă!
  • 10 | Goluri
    GOOOL PSG, 1-0! David Luiz preia excelent o centrare pe linia careului de șase metri și înscrie de lângă Mascherano, fără reacție în ambele momente!
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Dani Alves este avertizat
  • 4 | Faze meciPSG
    Thiago Motta luftează total din poziție centrală, trimițând multe peste poarta catalanilor
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO PSG–Barcelona 3-2. Victorie pentru parizieni după un final în care catalanii au trimis în bară, prin Munir!

Spectacol total pe Stade des Princes, unde Paris Saint-Germain și Barcelona au reușit un meci cu nu mai puțin de cinci goluri!

PSG a deschis festivalul prin David Luiz, care a marcat pentru 1-0 de lângă Mascherano. După nici două minute, Messi a egalat dintr-o pasă perfectă primită de la Iniesta. Catalanii puteau să preia conducerea, dar Sirigu a avut o intervenţie excelentă în faţa lui Neymar. La faza imediat următoare, parizienii au revenit în avantaj datorită lui Verratti, care marcat cu capul după un corner.

Avea să fie 2-1 la pauză pentru gazde, care au intrat mai bine și în repriza a doua. Matuidi a profitat de o neatenţie a lui Dani Alves şi a înscris pentru 3-1. Barcelona a reacţionat însă imediat. Neymar a redus din diferenţă printr-un şut plasat, din marginea careului.

Cu câteva minute înainte de final, catalanii au avut o mare ocazie de a restabili egalitatea, dar Jordi Alba a fost blocat de Marquinhos. PSG a avut și noroc pe final, când a fost salvată de bară la ocazia lui Munir din minutul 85, pe un fond de dominare tot mai accentuată a echipei lui Luis Enrique.

S-a terminat 3-2 pentru PSG, care este lider cu patru puncte în grupa F, în timp ce Barcelona are trei puncte şi ocupă poziţia secundă. În celălalt meci al grupei, Ajax a remizat, 1-1, pe terenul lui APOEL, şi este pe locul trei în grupă, în timp ce ciprioţii sunt ultimii, cu un singur punct acumulat după cea de-a doua rundă.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic