FC Barcelona, Barca v SSC Napoli - UEFA Champions League A flag bearing logo of FC Barcelona is sene prior to the UEFA C
Barcelona, 50.000.000€ pentru următorul transfer! Lovitura pregătită de catalani
profimedia-0841854105
Oficialii Barcelonei nu renunță! Îl ademenesc pe Xavi cu o nouă ofertă
Gaziantep FK v Kayserispor - Turkish Super Lig
Marius Șumudică, întrebat dacă ar accepta să semneze cu FCSB! Răspunsul a venit pe loc

Barcelona Barcelona
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Ratare Penalty-uri
    FINAL
  • 90+4 | Ratare Penalty-uri
    APĂRĂ HART! Messi șutează de la 11 metri, dar Harte respinge. Messi încearcă apoi să reia cu capul, din plonjon, dar trimite afară!
  • 90+3 | Penalty-uri
    PENALTY BARCELONA! Messi intră în careul lui City, Zabaleta îl atacă și-l faultează, mult în lateral.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Fernando e avertizat după un fault asupra lui Lusi Suarez.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Adriano e avertizat pentru un fault asupra lui Aguero.
  • 80 | Schimbări
    Pedro intră în locul lui Neymar.
  • 78 | Schimbări
    Iese David Silva, intră Bacary Sagna.
  • 75 | Schimbări
    Adriano intră în locul lui Dani Alves.
  • 74 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Clichy e eliminat! Francezul îl lovește imprudent pe Dani Alves și vede al doilea galben, fiind eliminat.
  • 71 | Schimbări
    Iese Rakitic, intră Mathieu.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOL CITY! GOOOOOOL KUN AGUERO! Clichy recuperează în fața lui Messi, pasează vertical, David Silva continuă cu călcâiul, Aguero ciupește mingea în fața lui Pique și rămâne singur cu ter Stegen, înscriind cu un șut plasat de la 12 metri. Manchester City - Barcelona 1-2!
  • 68 | Schimbări
    Iese Dzeko, intră Bony.
  • 61 | Schimbări
    Iese Nasri, intră Fernandinho.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Clichy e avertizat pentru un fault asupra lui Rakitici. Va rata returul de pe Camp Nou, fiind suspendat.
  • 54 | Ocazii
    Aguero trece ușor de Mascherano, șutează apoi cu efect, spre colțul lung, de la 17 metri, dar mingea se duce foarte puțin afară.
  • 49 | Ocazii
    DZEKO! Corner de pe stânga, Kompany prelungește mingea, Dzeko e singur la 8 metri dar trimite cu capul direct în brațele lui Ter Stegen.
  • 48 | Ocazii
    Mascherano îl blocează providențial pe Nasri, care șutase de la 13 metri.
  • 47 | Ocazii
    Corner de pe stânga, Dzeko reia cu capul, dar trimite afară din poziție favorabilă.
    PAUZĂ
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Dani Alves e avertizat pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 44 | Ocazii
    BARĂ DANI ALVES! Ocazie uriașă de 3-0 pentru catalani. Dani Alves scapă în stânga, avansează și centrează șutat, de la aproape 25 de metri, mingea căzând pe transversală.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Rakitic e avertizat.
  • 37 | Ocazii
    Neymar pătrunde frontal, îi pasează lui Messi, care rămâne singur cu Hart, dar portarul campioanei Angliei blocează la timp!
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOL BARCELONA! GOOOOOOOL LUIZ SUAREZ! Messi driblează excelent în marginea careului lui City, pasează în dreapta spre Jordi Alba, care centrează în careul mic, de unde Luiz Suarez deviază în plasă! Manchester City - Barcelona 0-2!
  • 26 | Ocazii
    Luis Suarez scapă în dreapta, singur cu Joe Hart, încearcă să trimită printre picioarele portarului englez, dar acesta reține.
  • 15 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Vincent Kompany greșește în fața lui Suarez, alunecând, uruguayanul rămâne cu mingea, în lateral stânga, și șutează la colțul lung, de la 8 metri. Manchester City - Barcelona 0-1!
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Manchester City - Barcelona 1-2. Luis Suarez a reușit dubla și Messi a ratat un penalty în prelungiri!

Barcelona s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Manchester City în prima manşă a optimilor UEFA Champions League. Suarez a reuşit o dubla pentru catalani, în timp ce Aguero a marcat pentru gazde.

Barcelona a făcut un pas mare spre sferturile UEFA Champions League. Englezii nu au rezistat nici măcar 20 de minute. Suarez a profitat de o greşeală a lui Kompany şi a deschis scorul.

Uruguayanul şi-a trecut în cont dubla dupa jumatate de ora: Messi a destabilizat apărarea adversă, i-a pasat lui Jordi Alba, care a centrat perfect pentru Suarez.

Messi putea să şi marcheze, dar Hart şi-a salvat echipa de la al treilea gol. Bara s-a opus apoi la executia lui Dani Alves, în finalul unei reprize în care City nu a contat.

După pauză, Dzeko a irosit două ocazii mai: prima oară a trimis pe lângă, apoi l-a luat la țintă pe ter Stegen. Golul a venit până la urmă în poarta Barcelonei, dar de la Kun Aguero.

Gazdele au terminat meciul în zece, după ce Clichy a văzut al doilea galben pentru un fault la Dani Alves. Brazilianul a fost de altfel schimbat de Luis Enrique.

Prelungirile au fost cu emoţii pentru englezi. Messi a fost bruscat de Zabaleta în careu, iar arbitrul a dictat 11 metri. Starul Barcelonei nu l-a putut învinge pe Joe Hart, iar partida s-a terminat 2-1 pentru catalani.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano