Manchester City v Real Madrid - UEFA Champions League
A venit oferta pentru ”perla” lui Real Madrid, imediat după victoria dramatică cu Man. City
Planul prin care Real Madrid a eliminat-o pe Manchester City la ”loteria penalty-urilor”

• 90 | Final repriza 2
    Meciul s-a terminat! Bayern a învins-o pe Roma cu 2-0, după golurile marcate de Ribery și Gotze.
  • 88 | Schimbări
    Guardiola face și ultima schimbare. Hojbjerg îi ia locul căpitanului Lahm și banderola ajunge pe brațul lui Neuer.
  • 83 | OcaziiBayern
    Gervinho e blocat în careul bavarezilor. Mingea ajunge la Nainggolan, care îl întinde serios pe Neuer cu un șut la colțul lung!
  • 83 | Faze meciBayern
    Lewandowski vrea și el să înscrie, dar reia pe lângă poartă după centrarea lui Rafinha!
  • 80 | Schimbări
    Alaba este înlocuit și el, după ce a acuzat dureri la piciorul drept. Rode este cel care a intrat pe teren pentru ultimele 10 minute al partidei
  • 77 | OcaziiBayern
    Alaba execută din nou o lovitură liberă, dar mingea trece puțin peste vinclul porții lui Skorupski
  • 73 | Schimbări
    Rudi Garcia face și a treia schimbare pe Allianz Arena! Iturbe este înlocuit de Gervinho!
  • 72 | Schimbări
    Xabi Alonso este înlocuit de Shaqiri!
  • 71 | Faze meciBayern
    Ribery trimite peste poartă, după o faza la care au mai participat Rafinha și Alaba!
  • 66 | OcaziiBayern
    Bayern continuă bombardamentul și Lahm trage puțin peste poarta Romei!
  • 64 | Goluri
    Mario Gotze marchează golul de 2-0 și Bayern se desprinde. Gotze a trimis mingea în poartă după centrarea lui Lewandowski!
  • 58 | Schimbări
    Florenzi acuză o accidentare la gleznă suferită încă din prima repriză și este înlocuit de Mladen Pjanic!
  • 57 | OcaziiBayern
    Benatia ratează șansa de a face 2-0 și trimite mingea peste poarta Romei!
  • 52 | OcaziiBayern
    Alaba îi ia fața lui Torosidis și trimite cu capul peste poartă, după o centrare perfectă a lui Rafinha!
  • 48 | OcaziiBayern

Bernat trage la colțul scurt, dar nu îl poate învinge pe Skorupski!

• 46 | Schimbări
    Holebas nu s-a mai întors de la cabine. Fundașul a fost înlocuit de Rudi Garcia cu Ashley Cole!
    A început repriza secundă. Bayern are primul atac al celui de-al doilea mitan!
  • 45 | Final repriza 1

Final de primă repriză pe Allianz Arena. Bayern o conduce pe Roma cu 1-0, după golul marcat de Ribery în minutul 38.

• 45 | Cartonaşe Galbene
    Xabi Alonso este avertizat de arbitrul turc la ultima fază a primei reprize!
  • 38 | Goluri
    Bayern Munchen deschide scorul pe Allianz Arena! Ribery înscrie după o pasă a aceluiași Alaba
  • 33 | OcaziiBayern
    Alaba bate o lovitură liberă de la 20 de metri, lateral dreapta. Mingea nu e atinsă de niciun coechipier și se scurge pe lângă stâlpul drept al porții romane!
  • 25 | OcaziiBayern
    Nainggolan scapă singur cu Neuer și cade ușor în duelul cu portarul lui Bayern. Romanii cer penalty, dar arbitrul turc nu fluieră nimic!
  • 22 | Faze meciBayern
    Lahm își încearcă norocul cu un șut de la 25 de metri, dar Skorupskin e la post!
  • 20 | Faze meciBayern
    Destro a scăpat singur cu Neuer, dar a fost prins din urmă și deposedat de rapidul Bernat!
  • 18 | Faze meciBayern
    Bernat este blocat de Torosidis, după o fază care a mers șnur construită de elevii lui Guardiola!
  • 12 | Faze meciBayern
    Mario Gotze trage în Manolas, după o pasă primită de la Lewandowski!
  • 7 | Faze meciBayern
    Robert Lewandowski e blocat în careu de apărarea Romei și scorul rămâne egal, 0-0!
    A început meciul! Roma a avut lovitura de start!
Rudi GarciaRoma

VIDEO Bayern - Roma 2-0! Ribery și Gotze i-au calificat pe bavarezi în "optimile" UCL!

Bayern Munchen s-a calificat în optimile de finală ale UEFA Champions League, după a patra rundă de meciuri din Grupa E. Bavarezii au bătut-o pe Roma și în a doua întâlnire, dar scorul a fost mai strâns. Bayern - Roma s-a terminat 2-0, într-o partidă transmisă ÎN DIRECT de Digi Sport 2, iar germanii au maximum de puncte după patru partide.

Campioana din Bundesliga a dominat meciul de la un capăt la celălalt, în timp ce romanii au venit pe Fussball Arena doar pentru a se apăra. Golurile nemților au fost marcate de Ribery (38) și Gotze (64). Fără Robben, care nu a fost nici pe banca de rezerve, Alaba a fost responsabilul cu ocaziile în tabăra gazdelor. Austriacul putea marca în minutele 33, 52 și 77, dar nu a nimerit în niciun rând cadrul porții lui Skorupski. Căpitanul Lahm a fost la un pas de gol în minutul 66, dar nici el nu a fost mai inspirat.

De partea cealaltă, vicecampioana Italiei a avut o singură șansă notabilă de a marca și aceea a venit la 2-0 pentru Bayern. Rezerva Gervinho și Nainggolan nu l-au putut învinge pe Neuer, care a demonstrat de ce este unul dintre cei mai buni portari din lume, în minutul 83.

Fără căpitanul Totti, gialorossi au rămas cu patru puncte, strânse în primele două întâlniri din grupă. Gluma se îngroașă însă pentru trupa lui Rudi Garcia, după ce CSKA Moscova a bătut-o pe Manchester City, în Anglia cu 2-1 (REZUMATUL VIDEO și DETALII AICI) și e la egalitate de puncte cu italienii, în clasamentul Grupei E. "Cetățenii" sunt pe ultima poziție, cu două remize în patru partide.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

colaj ilie dumitrescu istvan kovacs

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român