Araujo a rupt tăcerea, după ce a fost ”mitraliat” de Gundogan pentru eliminarea Barcelonei din UCL
Neașteptat! Gigi Becali a aflat cât trebuie să plătească pentru Rafa Mujica și Louis Munteanu

21.04.2015, ora 21:45
Barcelona Barcelona
PSG PSG
  • 90+2 | Final repriza 2
    Final de meci. Barcelona se califică fără probleme în semifinalele UEFA Champions League.
  • 90+2 | OcaziiBarcelona
    Messi are ocazia golului de 3-0, dar mingea trece milimetric pe lângă poartă.
  • 80 | Schimbări
    Lavezzi îi ia locul în teren lui Edinson Cavani, la echipa lui Laurent Blanc.
    A ieșit Matuidi, a intrat Rabiot la PSG.
  • 79 | OcaziiBarcelona
    Încă o ocazie uriașă a parizienilor. Cavani și Matuidi au ratat, pe rând, poarta, iar mingea ajunge în aut de poartă.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la catalani. Suarez părăsește terenul, intră Pedro Rodriguez.
  • 73 | OcaziiBarcelona
    Ocazie importantă a parizienilor. Lucas Moura construiește faza, David Luiz deviază mingea către Ibra, iar suedezul șutează cu sete, dar Ter Stegen respinge.
  • 66 | Schimbări
    Lucas Moura îi ia locul la PSG lui Cabaye.
  • 59 | OcaziiBarcelona
    Pasă perfectă a lui Ibrahimovic pentru Verratti, la marginea careului. Italianul șutează, însă, puțin pe lângă poartă!
  • 55 | Schimbări
    Sergi Roberto intră în locul lui Busquets la Barcelona.
  • 52 | Faze meciBarcelona
    Lob al lui Messi, din afara careului, dar Sirigu nu este prins pe picior greșit.
  • 48 | Faze meciBarcelona
    Rakitic șutează, dar prinde Sirigu fără probleme.
  • 47 | OcaziiBarcelona
    Cabaye trimite un lob spre poarta Barcelonei, Ter Stegen prinde și se lovește de bară.
    Schimbare la Barcelona. A ieșit Iniesta, a intrat Xavi.
    A început repriza secundă.
    Final al primei reprize de pe Camp Nou.
  • 45 | Faze meci
    Doar un minut de prelungire arătat de la margine.
  • 35 | Faze meci
    Neymar este jucătorul care a marcat cele mai multe goluri în poarta lu PSG în istoria UCL: 5. Din șase goluri înscrise în acest sezon al Champions League, brazilianul a înscris cinci în poarta parizienilor.
  • 34 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Neymar!!! Brazilianul reușește ”dubla”, după o centrare extraordinară a lui Dani Alves, direct pe fruntea atacantului, care trimite în plasă.
  • 29 | Faze meciBarcelona
    Iniesta cade în careu, după o incursiune urmată de un dribling, dar arbitrul Svein Moen nu acordă nimic.
  • 24 | OcaziiBarcelona
    Dublă ocazie pentru Barcelona. Dani Alves și Neymar îl pun, pe rând, la încercare pe Sirigu!
  • 23 | OcaziiBarcelona
    Messi șutează din mijlocul careului, dar mingea trimisă de argentinian trece peste poarta lui Sirigu la câțiva centimetri.
  • 20 | Faze meciBarcelona
    Pastore șutează, Pique deviază mingea, iar aceasta poposește în mâinile portarului Ter Stegen.
  • 18 | OcaziiBarcelona
    Ocazie uriașă pentru PSG. Ibrahimovic marchează, dar golul este anulat pe motiv de ofsaid!
  • 14 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar deschide scorul, după o acțiune fantastică a lui Iniesta, care a driblat trei jucători și a efectuat o cursă fabuloasă, înainte de a-i pasa brazilianului.
  • 3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru David Luiz, pentru un fault.
    A început meciul. Barcelona a avut lovitura de start.
Laurent BlancPSG

VIDEO Barcelona - PSG 2-0. Neymar, cu o ”dublă”, a decis victoria. Iniesta, fază de geniu la primul gol

Barcelona e pentru a opta oară în ultimele zece sezoane - și pentru a 30-a oară în istorie, record împărțit cu Real Madrid, cel puțin până miercuri seară - în semifinalele UEFA Champions League, după 2-0 cu Paris Saint-Germain pe Camp Nou și 5-1 la general în ”dubla” cu francezii.

Catalanii nu au lăsat loc de surpriză și au marcat primul gol încă din minutul 14, când Neymar a finalizat o fază superbă a lui Andres Iniesta.

Brazilianul putea face dubla 10 minute mai târziu - șutul lui Dani Alves a fost blocat cu greu de Sirigu, iar italianul a reținut și la execuția lui Neymar (24).

Al doilea gol al Barcelonei a venit în minutul 34, în urma unei acțiuni semnate de cei doi brazilieni. Alves a centrat pentru golul amrcat cu capul de Neymar.

Parizienii au avut prima ocazie a serii abia în minutul 59. Marco Verratti și-a încercat norocul cu un șut surprinzător și a trimis puțin pe lângă.

Absent în manșa tur, Ibrahimovic l-a testat pe Ter Stegen cu un șut furios, însă neamțul a blocat (73).

Portarul Barcelonei a intervenit din nou decisiv la șutul din penultimul minut al lui Lavezzi - a reușit astfel să închidă poarta catalanilor pentru a cincea oară în acest sezon (89).

Messi a avut ultima mare ocazie a serii în prelungiri. Găsit de Pedro cu o pasă acrobatică, argentinianul a trimis puțin pe lângă poarta lui Sirigu (92).

S-a terminat 2-0 pentru catalani, care merg în semifinale după două victorii convingătoare în fața lui PSG și se pot întâlni în penultima fază a competiției cu Bayern-ul lui Pep Guardiola.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!