Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City

• 89 | Faze meciReal Madrid
    Juventus încearcă să înscrie golul egalizator, însă îi lipsește luciditatea în apropierea careului. Real pare mulțumită cu avantajul de un singur gol, în ciuda superiorității numerice
  • 60 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie imensă pentru Real, după ce Benzema rămâne singur cu poarta goală, dar nu reușește să marcheze
  • 46 | OcaziiReal Madrid
    Pogba ajunge în situația de a finaliza, dar Casillas iese bine din poartă și reușește să boxeze
    Începe repriza secundă
  • 45+2 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu două minute
  • 41 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo șutează puțin pe lângă poartă din interiorul careului, după pasa lui Benzema
  • 32 | OcaziiReal Madrid
    Gafă în apărarea gazdelor, Pirlo profită și trage periculos din careu, balonul se duce însă peste buturile adverse
  • 22 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS! Casillas intervine la execuția lui Pogba, însă Llorente urmărește mingea și reușește să înscrie
  • 20 | OcaziiReal Madrid
    Tevez intră în careu de pe partea stângă și trage în diagonală, dar balonul se duce peste poarta gazdelor
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Illaramendi este avertizat pentru o intrare întârziată la Tevez
  • 16 | OcaziiReal Madrid
    Caceres trimite și el periculos din afara careului, însă balonul ocolește din nou poarta lui Casillas
  • 15 | OcaziiReal Madrid
    Acțiune frumoasă a lui Tevez, finalizată cu un șut pe lângă poartă, din afara careului
  • 5 | Goluri
    GOOOL REAL MADRID! Di Maria îi pasează decisiv lui Ronaldo, portughezul rămâne singur cu Buffon, trece de portarul italian, iar apoi înscrie cu poarta goală
  • 2 | OcaziiReal Madrid
    Marchisio trage puternic din afara careului, scoate excelent Casillas
    Începe meciul. Juventus are lovitura de start!
Antonio ConteJuventus

VIDEO Real - Juventus 2-1. Ronaldo a înscris de două ori și a adus victoria gazdelor

Real Madrid este tot mai aproape de primăvara UEFA Champions League, după 2-1 pe teren propriu cu Juventus. Oaspeții au pus însă probleme și au sperat să obțină o remiză, deși au încheiat meciul în zece oameni, după eliminarea lui Chiellini.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 5. Di Maria i-a pasat lui Ronaldo, iar portughezul a reușit să înscrie după ce a trecut de portarul Buffon. Juventus s-a aruncat în atac după golul primit și a profitat de pasul înapoi făcut de oamenii lui Ancelotti. În minutul 22, Llorente a reușit să egaleze, după un balon respins în față de Casillas, la ocazia lui Pogba.

Real Madrid a revenit în avantaj după golul din penalty marcat de Ronaldo, iar vicecampioana Spaniei a intrat în avantaj la cabine.

După pauză, echilibrul meciului s-a rupt decisiv. Chiellini a fost eliminat cu mare ușurință încă din minutul 48, iar Real a știut să gestioneze finalul unui meci în care Juventus a încercat să scape neînvinsă, de la Madrid.

Benzema a trecut pe lângă 3-1, iar Real s-a menajat pe finalul partidei, madrilenii fiind mai mult cu gândul la marele derby cu Barcelona.

CLASAMENT

Barcelona - Real este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, sâmbătă, ora 19:00. Fazele video sunt în timp real pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român

xavi kovacs (20)

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!