Francisc Dican a descris în patru cuvinte umilința suferită de CFR Cluj pe terenul Farului
Exclusiv Florin Prunea, după ce FCSB, Rapid și Farul și-au manifestat interesul pentru Louis Munteanu: ”Acolo îl văd!”

CS U Craiova CS U Craiova
Ratare Penalty-uri
Gol din Penalty
  • 121 | Gol din Penalty
    Guterres Nascimento a dus CFR-ul în sferturile Cupei Ligii. Clujenii s-au impus cu 3-2 după seria loviturilor de departajare
    Nuno Rocha a înscris la vinclu şi CSU Craiova a egalat: 2-2. CFR Cluj mai are însă o şansă de a rezolva calificarea în sferturi
  • 121 | Ratare Penalty-uri
    Cristi Bud a executat şi el peste poartă lovitura de la 11 metri.
    CSU Craiova a mai ratat un penalty, al treilea consecutiv. Bogdan Vătăjelu a tras şi el mult peste poartă
    Tiago Lopes a ratat şi el prima lovitură de la 11 metri pentru CFR Cluj
    Andrei Ivan a executat execrabil al treilea penalty al oltenilor, mult peste poartă.
    Davide Petrucci s-a revanşat pentru ratarea din minutul 45. 2-1 pentru CFR Cluj
    Nicuşor Bancu a tras peste poartă, iar clujenii au prima şansă de a se califica
    Cristian Lopez a înscris şi el primul gol pentru CFR Cluj.
    Hristo Zlatinski a transformat primul penalty.
  • 120 |
    A doua repriză de prelungiri s-a încheiat fără nicio fază notabilă, cu cele două echipe parcă nerăbdătoare să ajungă la seria loviturilor de departajare.
  • 106 |
    A început a doua repriză de prelungiri a partidei dintre CFR Cluj şi CSU Craiova.
  • 105 |
    Finalul primei reprize de prelungiri în Gruia, unde de câteva minute a început o ploaie torenţială.
  • 100 | Schimbări
    Alexandru Mateiu a fost înlocuit la CSU Craiova de atacantul din Insulele Capului Verde, Rambe.
  • 98 | Ocazii

Davide Petrucci a ratat de puţin ocazia de a se revanşa pentru penalty-ul ratat în finalul primei reprize

• 94 | Ocazii
    Alexandru Neagu a ratat prima situaţie de gol din prelungiri. Execuţia sa nu a nimerit însă spaţiul porţii lui CSU Craiova
  • 91 |
    Au început prelungirile penultimei optimi de finală din Cupa Ligii.
  • 90 | Faze meci
    Partida dintre CFR Cluj şi CSU Craiova va intra în prelungiri.
  • 86 | Schimbări
    Schimbare la CSU Craiova. Măzărache i-a lăsat locul lui Nicuşor Bancu.
  • 76 | Schimbări
    Jakolis a fost înlocuit de Alexandru Neagu, sosit în această vară de la Academica Clinceni
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Croatul Jakolis a fost şi el avertizat.
  • 69 | Ocazii
    Şutul lui Bogdan Vătăjelu de la distanţă a ocolit de puţin poarta lui Mihai Mincă.
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Mario Camora a primit cartonaşul galben pentru un fault din spate
  • 67 | Ocazii
    Şutul lui Mario Camora a fost deviat în corner.
  • 58 | Schimbări
    Tiago Lopez i-a luat locul lui Brian Nouvier la CFR Cluj.
  • 54 | Ocazii
    Ivan, care l-a înlocuit la pauză pe Gustavo Vagenin, şi Măzărache au trecut pe lângă centrarea excelentă a lui Nuno Rocha
  • 53 | Schimbări
    Prima schimbare la CFR Cluj. Sergiu Negruţ a fost înlocuit de Cristian Lopez.
  • 51 | Faze meci
    Sergiu Negruţ a marcat, însă poziţia sa evidentă de ofsaid a fost semnalizată de la margine
  • 48 | Ocazii
    Lovitura de cap a lui Măzărache a trecut departe de poarta lui CFR Cluj.
    A început repriza a doua a partidei de la Cluj, care va decide penultima calificată în sferturile Cupei Ligii.

Final de repriză la Cluj. CFR şi CSU Craiova se află la egalitate, după ce clujenii au ratat un penalty chiar în finalul primei reprize

• 45 | Ratare Penalty-uri
    Nicolae Calancea şi-a răscumpărat greşeala şi a apărat lovitura de la 11 metri acordată de italianul Davide Petrucci
  • 44 | Penalty-uri
    Cristi Bud este faultat dur în careul lui CSU de portarul oltenilor, Calancea, în situaţie de singur cu goalkeeperul Craiovei, care putea fi eliminat. Moldoveanul a scăpat însă doar cu cartonaş galben.
  • 37 | Faze meci

Antonio Jakolis nu a putut profita de greşeala lui Bogdan Vătăjelu, care a trimis neglijent o pasă înapoi, spre propriul portar

• 33 | Ocazii
    Lovitura de cap a lui Răzvan Horj nu a nimerit poarta lui CSU Craiova
  • 26 | Ocazii
    Jakolis a avut prima situaţie de poartă a clujenilor, însă şutul său a fost deviat, iar portarul oltenilor, Calancea, a reuşit să evite şi cornerul
  • 23 | Ocazii
    Gustavo Vagenin a încercat să pună în pericol poarta lui CFR, însă şutul său de la distanţă a trecut departe de buturile lui Mihai Mincă.
  • 12 | Faze meci
    Panică în careul lui CFR Cluj la o lovitură de colţ, însă ardelenii au reuşit să îndepărteze pericolul
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaş galben al partidei din Gruia e primit de fundaşul lui CFR Cluj, Răzvan Horj.
    A început penultima optime de finală din Cupa Ligii.
Gheorghe MulțescuCS U Craiova

CFR Cluj, în sferturile Cupei Ligii. Ardelenii s-au impus după penalty-uri contra lui CSU Craiova

CFR Cluj a ajuns în sferturile Cupei Ligii după un meci plin de dramatism, contra lui CSU Craiova. Răzvan Horj a avut prima ocazie, însă fundaşul lui CFR Cluj nu a nimerit ţinta, în urma unei lovituri libere. Prima repriză din Gruia s-a încins pe final. Bud a fost faultat de Calancea, iar Florin Marcu a dictat penalty. A fost însă 0 la 0 la pauză, după ce şutul lui Petrucci a fost parat de Calancea. La reluare, Nuno Rocha a trimis o centrare ideală în faţa porţii, însă niciunul dintre atacanţii oaspeţilor nu a reuşit să marcheze.

S-a ajuns în prelungiri, unde echilibrul s-a mentinut, astfel că învingătoarea s-a decis la loviturile de departajare. Bancu, Ivan şi Vătăjelu au ratat pentru olteni, în timp ce Tiago Lopes şi Bud nu au reuşit să înscrie pentru clujeni, care au reuşit calificarea în sferturi cu 3-2.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...