Exclusiv Aflat în ultimele luni de contract cu Concordia Chiajna, Gabi Torje și-a dezvăluit planul
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)

10 martie 2016
Concordia Concordia
Dinamo Dinamo
  • 90+5 | Final repriza 2
    FINAL. CONCORDIA - Dinamo 3-0. Trupa din Chiajna s-a impus net în prima manșă a semifinalei Cupei Ligii și are acum prima șansă de calificare în finală.
  • 90+3 | Faze meciConcordia
    Finalul meciului a avut parte și de un moment amuzant. Olteanu a șutat cu sete într-o minge care a lovit fanionul din dreapta porții gazdelor. Pentru că s-a rupt de la jumătate, arbitrul a fost nevoit să întrerupă partida până când s-a remediat problema.
  • 90 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Pena, a intrat BĂRBOIANU
  • 88 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CONCORDIA. A ieșit Purece, a intrat CRISTESCU
  • 87 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 3-0, PENA. Contraatac al celor de la Chiajna, Purece a scăpat pe stânga, a intrat în careu, a centrat și Pena, cu capul, din șase metri, a reluat cu capul sub transversală.
  • 86 | OcaziiConcordia
    În urma unui corner, executat de pe dreapta de Bartalsstovu, mingea a ajuns cu noroc la Marc, care a șutat, dar pe direcția lui Bălgrădean
  • 77 | OcaziiConcordia
    Acțiune de atac a celor de Dinamo, mingea a ajuns la Essombe care a șutat din interiorul careului, dar Niasse a respins din fața porții.
  • 73 | Faze meciConcordia
    Bicfalvi a preluat cu dreptul în careul Concordiei, a pivotat, după care a căutat colțul scurt, dar a trimis pe lângă poartă. Faza a plecat din centrarea lui Anton.
  • 59 | OcaziiConcordia
    Pena a preluat excelent pe piept, de lângă Marc, după care a șutat pe colțul scurt, spre vinclu, dar mingea a trecut milimetric de bara porții lui Bălgrădean.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 2-0, OBODO. Faza a plecat de la Purece, care a centrat foarte bine din corner, la colțul scurt, Milevsky a prelungit la colțul lung, după care nigerianul a finalizat cu capul.
    A început repriza a doua
    A DOUA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Nedelcearu, a intrat ROTARIU
    PRIMA SCHIMBARE DINAMO. A ieșit Costache, a intrat BICFALVI
    PAUZĂ
  • 42 | Faze meciConcordia
    Gnohere a fost foarte bine lansat în atac, printre fundașii gazdelor, dar mingea a fost prea tare și chiar dacă francezul a ajuns-o și a șutat, mingea s-a dus pe lângă poartă, pe colțul scurt, fără emoții pentru Bălgrădean.
  • 33 | OcaziiConcordia
    Anton a combinat frumos cu Bartalsstovu, după care ultimul și-a încercat șansa cu un șut din afara careului, direct pe direcția lui Bălgrădean.
  • 25 | OcaziiConcordia
    Acțiune frumoasă de atac a celor de la Concordia. Giurgiu i-a pasat lui Pena, acesta a deviat ușor spre Milevsky iar acesta, de la marginea careului de 16 metri, a șutat cu efect, puțin pe lângă bara din stânga porții lui Rîmniceanu.
  • 22 | Faze meciConcordia
    Lazăr a executat o lovitură liberă, lateral dreapta, Tincu a respins cu capul în față, mingea a ajuns la Anton, care a reluat din prima, cu dreptul, dar pe lângă bara din dreapta porții lui Bălgrădean.
  • 5 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA: 1-0, MILEVSKY. Atacantul a îndeplinit o simplă formalitate, din doi metri, cu capul, după o centrare foarte bună a lui Bucurică de pe stânga și o prelungire cu capul a lui Pena.
Mircea RednicDinamo

Concordia - Dinamo 3-0. Roș-albii, învinși net, au șanse infime de calificare în finala Cupei Ligii

Concordia Chiajna este foarte aproape de o performanţă istorică. Ilfovenii s-au impus cu 3-0 în faţa lui Dinamo în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii.

Artem Milevsky a fost eroul echipei antrenate de Falub. Ucraineanul a deschis scorul în minutul cinci, după o centrare a lui Bucurică şi o prelungire bună a lui Pena. Atacantul putea să dubleze avantajul gazdelor, dar a tras puţin pe lângă poarta lui Rîmniceanu.

Dinamo a fost de nerecunoscut - singura ocazie din prima repriză a aparţinut lui Anton, însă nici aceasta nu le-a dat emoţii prea mari gazdelor. Alb-roşii nu au reuşit să îşi revină nici în repriza a doua. Milevsky i-a pasat lui Obodo, care a înscris pentru 2-0. Scorul putea să ia proporţii în minutul 60, însă Pena a şutat puţin pe lângă poartă. Atacantul nu a mai ratat cu trei minute înainte de final, când Purece a centrat excelent în careu.

Dinamo are o misiune extrem de grea pe 5 aprilie, când se va juca returul. Dacă trupa lui Mircea Rednic nu va întoarce scorul, Concordia Chijna va juca pentru prima dată în istoria clubului o finală.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano