VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor

Steaua Steaua
Faze meci
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+4 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Steaua s-a impus cu 2-0, prin golurile marcate de Tudorie şi Ovidiu Popescu, şi s-a calificat pentru al treilea an la rând în semifinalele Cupei Ligii.
  • 90+1 | OcaziiFC Botosani
    Ocazie Botoşani! O nouă oportunitate irosită de moldoveni. Mihai Roman a tras frumos din afara careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă vinclul porţii lui Stăncioiu.
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Vaşvari a fost avertizat pentru o simulare.
  • 78 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Căpitanul roş-albaştrilor, Vlad Achim, a primit al doilea galben după un duel cu Astafei şi a fost eliminat.
  • 76 | OcaziiFC Botosani

Ocazie Botoşani! Şansă uriaşă pentru gazde de a relansa meciul. Vaşvari a centrat excelent pentru Istavn Fulop, care, venit fără marcaj, a trimis cu capul pe lângă, din poziţie ideală.

• 73 | Schimbări
    Şi Reghecampf face a treia schimbare. Gabriel Simion a intrat în locul lui Jakolis.
  • 72 | Schimbări
    Ultima modificare în echipa lui Leo Grozavu. A ieşit Muşat şi a intrat Popovici.
    A doua schimbare la FC Botoşani. Istvan Fulop a intrat în locul lui Golofca.
  • 60 | Schimbări
    O primă modificare şi la gazde. Herghelegiu i-a luat locul lui Plămadă.
  • 59 | OcaziiFC Botosani
    Ocazie Botoşani! Gazdele puteau reveni în meci, în urma unei lovituri libere de pe partea dreaptă, dar Astafei a trimis cu capul peste poarta lui Stăncioiu.
  • 53 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua. Tamaş a intrat în locul lui Dennis Man.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Mitrea este şi el avertizat, după ce a întârziat reluarea jocului.
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Steaua! Ovidiu Popescu dublează avantajul roş-albaştrilor, cu o execuţie din prima, din interiorul careului, după al doilea assist al serii pentru noul venit Jakolis.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Sulley Muniru, după un duel cu Bordeianu.
  • 46 | Schimbări
    Schimbare la Steaua. Toşca a intrat în locul lui Dan Popescu.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ la Botoşani! Steaua conduce cu 1-0, printr-un gol înscris în prelungirile reprizei de Tudorie.
  • 45+2 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Steaua! Tudorie deschide scorul pentru roş-albaştri la ultima fază înainte de pauză. Atacantul Stelei a insistat la o minge ce părea pierdută, apoi a pasat în lateral la Jakolis, a cărui centrare excelentă a fost reluată cu capul în poartă de "nouarul" vicecampioanei.
  • 35 | OcaziiFC Botosani
    Ocazie Botoşani! O schemă frumoasă a gazdelor la o lovitură de colţ a surprins apărarea Stelei, dar şutul lui Golofca a trecut peste poarta lui Stăncioiu.
  • 24 | OcaziiFC Botosani
    Ocazie Steaua! Prima şansă importantă de gol a meciului aparţine vicecampioanei. A fost o fază creată de noile achiziţii Man şi Jakolis, croatul fiind blocat de Albuţ.
  • 22 | Faze meciFC Botosani
    Gazdele au recuperat mingea în zona careului stelist, iar Astafei a trimis primul şut pe poartă al meciului, dar acesta a fost unul slab şi pe centrul porţii, astfel că Stăncioiu a prins fără emoţii.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Mihai Roman, după un duel cu Dan Popescu.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Căpitanul roş-albaştrilor, Achim, a primit primul galben al meciului, pentru o intervenţie dură asupra lui Willie.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Laurențiu ReghecampfSteaua

FC Botoșani - Steaua 0-2. A treia calificare la rând în semifinalele Cupei Ligii

Steaua s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, trofeu pe care l-a câştigat în precedentele două ediţii. Roş-albaştrii au învins cu 2-0 pe terenul lui FC Botoşani, unde s-a remarcat, la debut, Antonio Jakolis, autorul a două pase decisive. Vicecampioana încheiat partida în 10, după ce căpitanul Vlad Achim a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Laurenţiu Reghecampf a experimentat înaintea jocului de campionat cu Astra şi le-a oferit şansa debutului noilor achiziţii Eduard Stăncioiu, Wilfried Mike, Jakolis şi Dennis Man. De altfel, ultimii noi au creat şi prima ocazie a partidei, în minutul 24, când Albuţ a reuşit să-l blocheze pe croatul venit de la CFR Cluj.

Replica moldovenilor a venit după aproximativ 10 minute, când Golofca a tras peste poartă, în urma unei scheme frumoase la un corner. La pauză s-a intrat cu 1-0 pentru Steaua, Alexandru Tudorie marcând cu o execuţie spectaculoasă cu capul, în prelungirile primei reprize, după centrarea ideală a lui Jakolis.

La patru minute de la reluare, Ovidiu Popescu a marcat primul gol în tricoul roş-albaştrilor, la capătul unui contraatac de manual, pasa decisivă venind şi de această dată de la Jakolis.

Echipa lui Leo Grozavu putea reveni în meci cu un sfert de oră înainte de final, dar Istavn Fulop, abia intrat pe teren, a ratat incredibil din poziţie excelentă, după o centrare perfectă a lui Vaşvari. Două minute mai târziu, căpitanul inedit al vicecampioanei, Vlad Achim, a fost eliminat după ce Adrian Cojocaru i-a arătat al doilea galben, la un duel cu Astafei.

Gazdele nu au putut profita însă de omul în plus, doar Mihai Roman având şansa golului, în prelungiri, iar FC Botoşani rămâne fără victorie în duelurile cu Steaua.

În semifinale, deţinătoarea trofeului va juca împotriva câştigătoarei din partida Astra - Dinamo, care se va juca pe 9 octombrie.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar