George Pușcaș, lăudat în Italia după ce a salvat-o pe Bari. ”Are flerul unui mare jucător”. Ce notă a primit

Armenia U21Armenia U21
16 iunie 2015, ora 20:00
România U21 România U21
Armenia U21 Armenia U21
    Final de meci la Târgu Mureş! România U21 debutează cu dreptul în preliminariile Euro 2017.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOL ROMÂNIA!!! GOOOOOOOL TĂNASE! Jucătorul intrat pe teren în repriza a doua duce scorul la 3-0, după ce a păcălit pasul la offside al apărării adverse, a driblat portarul şi a marcat în poarta goală.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Simonyan.
  • 81 | OcaziiRomânia U21
    Ocazie Armenia! Oportunitate uriaşă pentru oaspeţi. Papikyan a fost blocat providenţial de Cojocaru, apoi a trimis în transversală cu capul.
  • 80 | OcaziiRomânia U21
    Ocazie România! O nouă şansă pentru "tricolori", dar Bumba a ratat centrarea, după ce a driblat portarul.
  • 74 | Schimbări
    Ultima schimbare şi în echipa României. Popescu i-a luat locul lui Nedelcu.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Florin Tănase, care a simulta, în încercarea de a obţine un penalty.
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Neag, după un fault asupra lui Simonyan.
  • 68 | OcaziiRomânia U21
    Ocazie România! Fază superbă creată de micii "tricolori", însă Florin Tănase a finalizat lamentabil, iar rezultatul rămâne cel stabilit în prima repriză.
  • 65 | Schimbări
    A doua modificare în echipa lui Dulca. Florin Tănase l-a înlocuit pe Mitriţă.
    Ultima schimbare în echipa Armeniei. Poghosyan a intrat în locul lui Malakyan.
  • 58 | Schimbări
    O nouă modificare la oaspeţi. A ieşit Miranyan şi a intrat Hakobyan.
  • 56 | OcaziiRomânia U21
    Ocazie România! Mitriţă a tras frumos din afara careului, dar portarul oaspeţilor a reuşit să respingă.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Harutyunyan, după o intrare dură asupra lui Tăbăcariu.
  • 51 | Schimbări
    Prima schimbare şi în naţionala României. Ţîru, accidentat, a părăsit terenul, iar în locul său a intrat Neag.
  • 45 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Harutyunyan i-a luat locul lui Arakelyan.
    S-a terminat prima repriză.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Mamakhanov este avertizat.
  • 38 | OcaziiRomânia U21
    Mitriţă a centrat din corner, dar Ţîru a reluat cu capul peste poartă.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOL ROMÂNIA!!! GOOOOL PĂUN!!!!! Jucătorul de la CFR a primit o centrare de pe partea stângă, a driblat scurt un adversar, şi a şutat fără speranţe pentru portarul armenilor!!!
  • 29 | Faze meciRomânia U21
    Bumba a primit o minge în banda stângă, dar şutul centrare a fost prins de portarul Armeniei, ieşit să închidă unghiul.
  • 20 | OcaziiRomânia U21
    Prima şansă de gol a oaspeţilor: Miranyan a primit o minge pe culoar, a pătruns în careu, dar a fost blocat în momentul şutului de Ţîru.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOL ROMÂNIA!!!! GOOOOL PUŞCAŞ!!!! Acţiune superbă a tricolorilor: Bumba a centrat de pe partea stângă, Păun i-a aşezat mingea lui Puşcaş şi atacantul lui Inter a deschis scorul cu un şut din careu.
  • 13 | Faze meciRomânia U21
    Viitorul este echipa cu cei mai mulţi jucători la lotul U21, 6: Hodorogea, Ţîru, Manea, Nedelcu, Tănase şi Mitriţă.
  • 7 | OcaziiRomânia U21
    Puşcaş a pivotat la marginea careului şi a şutat, dar execuţia sa a fost pe mijlocaşul porţii şi nu i-a pus mari probleme lui Aivazov.
  • 2 | OcaziiRomânia U21
    Prima ocazie a meciului: Păun a luat o acţiune pe cont propriu, a driblat 3 adversari, dar şutul său în diagonală a trecut puţin pe lângă poartă.
Artak OseyanArmenia U21

VIDEO România U21 - Armenia U21 3-0. Debut cu dreptul al echipei lui Dulca în preliminariile Euro 2017

Naţionala de tineret a României a început cu dreptul campania de calificare la Euro 2017. În direct la Digi Sport, "tricolorii" mici au învins Armenia cu 3-0.

Jucătorul celor de la CFR Cluj, Păun, putea înscrie foarte repede, în minutul 2, însă a şutat alături.

Păun a contribuit totuşi la primul gol al meciului, marcat de interistul George Puşcaş în minutul 16.

Până la pauză, echipa lui Cristi Dulca, debutant pe banca naţionalei de tineret într-un meci oficial, a mai înscris o dată, prin acelaşi omniprezent Păun, în minutul 32.

Intrat pe teren în repriza secundă, Florin Tănase a irosit o mare ocazie de a face 3-0, după o fază bine lucrată de Puşcaş şi Bumba în minutul 68.

România a tremurat în minutul 81, atunci când Papykian a ratat de două ori în aceeaşi fază. Mai întâi a fost blocat senzaţional de Cojocaru, apoi a trimis cu capul în transversală.

Scorul final al partidei de la Târgu Mureş a fost stabilit în prelungiri, când Tănase s-a revanşat pentru ratarea de mai devreme şi a finalizat cu sânge rece din situaţie de singur cu portarul.

Sursa foto: frf.ro

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar