Screenshot 2023-11-22 at 18.34.48
”Când am văzut că bate 'Mister Pasă' lovitura liberă, n-am mai avut emoții”. Declarația serii după victoria României U21
Fotbalistii romani la startul meciului de fotbal dintre Romania U21, U 21 si Albania U21, contand pentru Preliminariile
Exclusiv Daniel Pancu nu s-a ferit să recunoască! De ce s-a chinuit România U21 cu naționala fără victorie de 3 ani încoace
bataie 16
Exclusiv Decizia ”destul de costisitoare” luată în premieră de Dinamo, după sancțiunea dură primită

• 81 | Faze meciRomânia U21
    Andrei Radu șutează de la mare distanță pe lângă poarta lui Joel Pereira.
  • 78 | Faze meciRomânia U21
    Eustaquio nu nimerește poarta cu un șut de la peste 25 de metri.
  • 77 | Faze meciRomânia U21
    Pedro Delgado șutează peste poartă, din afara careului.
  • 69 | OcaziiRomânia U21
    Florinel Coman șutează pe lângă poartă, din interiorul careului.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Ianis Hagi a primit cartonașul galben după ce a intrat în teren să se bucure alături de colegii săi.
  • 66 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL ROMÂNIA!!! Dennis Man egalează cu un șut deviat de Ferreira, din interiorul careului.
  • 65 | Schimbări
    Adrian Petre a intrat în locul lui Ianis Hagi.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pedro Rodrigues.
  • 62 | Faze meciRomânia U21
    Șut deviat al lui Cicâldău, de la marginea careului. Joel Pereira reține fără probleme.
  • 60 | Schimbări
    Rafael Leao a intrat în locul lui Diogo Goncalves.
  • 57 | OcaziiRomânia U21
    Pedro  Rodrigues șutează periculos pe lângă poartă, din afara careului.
  • 56 | OcaziiRomânia U21
    Ianis  Hagi șutează mult peste poartă, de la marginea careului.
  • 53 | OcaziiRomânia U21
    Dennis  Man intră în zonă centrală și șutează cu piciorul stâng peste poartă, din afara careului.
  • 52 | Schimbări
    Joao Felix a intrat în locul lui Joao Carvalho.
  • 51 | Faze meciRomânia U21
    Manea centrează în fața porții, dar niciunul dintre tricolori nu reușește să reia în poartă.
  • 50 | Faze meciRomânia U21
    Cicâldău șutează peste poartă de la aproape 20 de metri.
  • 46 | Faze meci
    Startul reprizei secunde se amână, din cauza unei probleme la plasa uneia dintre porți.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Ovidiu. Portugalia conduce cu 1-0.
  • 38 | Faze meciRomânia U21
    Pedro Rodrigues șutează direct în brațele lui Radu, de la peste 25 de minute.
  • 35 | OcaziiRomânia U21
    Diogo  Jota ratează încă o ocazie. Șutul acestuia, dintr-o poziție ideală, a trecut pe lângă poartă.
  • 32 | OcaziiRomânia U21
    Jota este aproape de 2-0. Agățat de Pașcanu, căpitanul Portugaliei a ales să șuteze (pe lângă poartă), în loc să cadă și să obțină lovitura de pedeapsă.
  • 31 | Faze meciRomânia U21
    Răzvan Marin șutează imprecis de la mare distanță.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Eustaquio primește și le cartonașul galben, după o intrare cu talpa asupra lui Florinel Coman.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Francisco  Ferreira primește cartonașul galben, după ce a oprit un contraatac al României.
  • 21 | Faze meciRomânia U21
    Ianis Hagi execută direct pe poartă o lovitură de colț. Joel Pereira este însă atent și respinge.
  • 19 | OcaziiRomânia U21
    Ianis Hagi șutează de la aproximativ 20 de metri, dar Joel Pereira se întinde și respinge în corner.
  • 18 | OcaziiRomânia U21
    Portughezii puteau face 2-0 pe contraatac. Diogo Jota a ales însă să șuteze în loc să-i paseze, în fața porții, lui Diogo Goncalves. Șutul căpitanului lusitanilor s-a dus pe lângă bară.
  • 17 | Faze meciRomânia U21
    Andrei Radu centrază de pe partea stângă, dar Ruben Dias intervine la timp și respinge în corner.
  • 16 | Goluri
    GOL PORTUGALIA! Diogo Goncalves deschide scorul, cu un șut la colțul lung, pe jos, din interiorul careului, după o pasă primită de la Diogo Jota.
  • 15 | Faze meciRomânia U21
    George Pușcaș reia cu capul, în urma unui corner, dar, de această dată, Joel Pereira a reținut fără mari emoții.
  • 14 | OcaziiRomânia U21
    Răzvan Marin ratează o a doua mare ocazie a României. Mijlocașul lui Standard a tras de la aproape 20 de metri, iar Joel Pereira a respins în față.
  • 14 | Faze meciRomânia U21
    Pedro Delgado trage de la peste 20 de metri, fără să-i pună probleme lui Ionuț Radu. Portarul României a reținut fără emoții.
  • 11 | Faze meciRomânia U21
    O nouă șansă petru tricolori. Cicâldău a centrat în fața porții, mingea a ajuns la Pușcaș, care a tras însă în blocaj.
  • 9 | OcaziiRomânia U21
    Florinel Coman ratează prima mare ocazie din acest meci. Atacantul FCSB-ului a pătruns în careu, dar apoi a tras pe direcția lui Joel Pereira.
  • 5 | Faze meci
    Nicio ocazie în primele cinci minute. Portughezii au început însă meciul în ofensivă.
-Portugalia U21

România U21 - Portugalia U21 1-1. Visăm la Euro! Meci spectaculos al tricolorilor mici

Tricolorii mici continuă să viseze la Euro 2019! Nici măcar puternica Portugalie nu a reușit să pună piedică naționalei Romaniei Under 21, deși Goncalves a deschis scorul la Ovidiu, la prima ocazie a lusitanilor, în minutul 16.

Până atunci, tineretul lui Daniel Isăilă atacase poarta lui Joel Pereira, goal-keeper de la Manchester United.

Descumpaniți de golul primit, tricolorii au fost aproape de a mai încasa unul, de la Jota.

După pauză, a ieșit la rampă Dennis Man - jucătorul roș-albaștrilor a reușit să egaleze.

Dupa 1-1 cu Portugalia, România își consolidează prima poziție în clasamentul grupei a opta.

Marți, tricolorii mici au un nou meci de foc, în deplasare cu Țara Galilor.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano