Mesajul lui Victor Angelescu pentru Bogdan Lobonț, înaintea meciului cu FCSB

Fluier final. Spania - Belarus 3-0
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bordachev
  • 90+2 | Faze meciSpania
    Șut al lui Nekhaychik, din afara careului, dar mingea este deviată și oaspeții au un nou corner. Belarus conduce cu 4-2 la loviturile de la colț în această seară
  • 89 | OcaziiSpania
    Bară pentru Spania! Pedro a primit o pasă în careu și a tras din unghi, din întoarcere, dar mingea a lovit bara dreaptă a porții echipei oaspete
  • 83 | Faze meciSpania
    Paco Alcacer a reluat neconvingător cu capul o centrare de pe dreapta, dar se afla și în offside în momentul pasei
  • 80 | Schimbări
    Modificare și la oaspeți: iese Krivets și intră Kislyak
    Ultima schimbare la Spania: iese Isco și intră Morata
  • 76 | Faze meciSpania
    Pasă frumoasă peste apărarea bielorusă, pentru Pedro, dar portarul oaspeților îi iese în întâmpinare și reține din fața sa
  • 68 | Schimbări
    Modificare și la Spania: iese Cazorla și intră Callejon, și el debutant în prima reprezentativă iberică
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Belarus: iese Kornilenko și intră Signevich
  • 55 | Goluri
    GOOOOL Spania! Pedro Rodriguez duce scorul la 3-0, cu un șut cu stângul, din mijlocul careului, din pasa lui Juanfran, care a pătruns excelent pe dreapta
  • 54 | OcaziiSpania
    Ocazie pentru Spania! Paco Alcacer a reluat cu puțin peste poartă cu capul, la capătul unei centrări de pe dreapta. Gazdele au fost foarte aproape de 3-0
  • 52 | Faze meciSpania
    Kornilenko șutează din marginea careului, însă pe lângă poartă
  • 49 | Faze meciSpania
    Spania aduce mingea în careul aglomerat al bielorușilor, însă elevii lui Del Bosque nu au reușit să trimită și pe poarta lui Zhevnov
    Schimbare la Spania: iese Busquets, înlocuit de Bruno Soriano, debutant în naționala iberică
    Începutul reprizei secunde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Huelva, acolo unde Spania conduce cu 2-0 în fața reprezentativei din Belarus
  • 45+2 | OcaziiSpania
    Ocazie pentru Spania! Koke a centrat periculos dintr-o lovitură liberă de pe stânga, dar niciun jucător spaniol urcat în careul advers nu a reușit să reia spre poartă
  • 45+2 | Cartonaşe Galbene
    Kalachev încasează un cartonaș galben
  • 44 | Faze meciSpania
    Spaniolii controlează jocul și pe acest final de meci, pasând în mod repetat în jumătatea de teren a oaspeților, care continuă să se apere organizat, deși sunt conduși la o diferență de două goluri
  • 39 | OcaziiSpania
    Oaspeții au centrat din corner, Pique a respins cu greu cu capul, până la circa 25 de metri, de unde Balanovich a încercat un vole frumos, dar a trimis peste poartă
  • 31 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este efectuată de Belarus: iese Martynovich și intră Bordachev
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Sergio Busquets încasează primul cartonaș galben al meciului
  • 19 | Goluri
    GOOOOL Spania! Sergio Busquets a punctat cu un șut din afara careului, ușor deviat de Pedro, dublând avantajul ibericilor
  • 18 | Goluri
    GOOOOL Spania! Isco deschide scorul pentru campioana europeană cu o execuție de zile mari, de la peste 20 de metri, prin care a catapultat mingea în vinclul porții lui Zhevnov
  • 14 | Faze meciSpania
    Juanfran centrează de pe dreapta, dar Paco Alcacer ratează voleul din centrul suprafeței de pedeapsă, iar bielorușii răsuflă ușurați
  • 12 | Faze meci
    Oaspeții au avut o singură incursiune prin care au reușit să aducă mingea în careul spaniol, dar centrarea înaltă venită din flancul stâng a fost prinsă fără probleme de Casillas. Spania continuă să controleze jocul, dar nu și-a mai creat ocazii la poarta lui Zhevnov
  • 7 | OcaziiSpania
    Ocazie pentru Spania! Cazorla l-a găsit excelent pe Pedro în interiorul careului, cu o pasă printre apărătorii bieloruși, dar șutul din prima, cu stângul, trimis de numărul 11 din echipa lui Del Bosque, a trecut alături de poartă
  • 5 | Faze meci
    Spania domină încă de la început și a împins deja jocul în jumătatea de teren a oaspeților. Bielorușii se apără agresiv în aceste prime minute, încercând să fie primii la minge
    Fluier de start al meciului dintre Spania și Belarus, din etapa a 4-a a Grupei C din preliminariile pentru Campionatul European din 2016
Andrei ZygmantovichBelarus

VIDEO Spania-Belarus 3-0. Trei debutanți pentru iberici. După trei ani, "La Roja" a dat două goluri din afara careului

Spania a ajuns la 3 victorii în Grupa C a preliminariilor pentru Campionatul European din 2016, după succesul cu 3-0 obținut sâmbătă cu Belarus, într-un meci din etapa a 4-a, transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Câștigătoarea ultimelor două turnee finale continentale a dominat clar jocul, încă din primele minute, în fața unei echipe care s-a apărat agresiv și care a contracarat destul de bine armele formației lui Del Bosque.

Scorul a fost deschis în minutul 18, de Isco, aflat la al cincilea meci în naționala Spaniei și primul ca titular. A punctat pentru prima dată în tricoul primei reprezentative, cu un șut de zile mari, catapultând mingea de la peste 20 de metri direct în vinclul porții lui Zhevnov.

Peste numai un minut, Sergio Busquets marca și el, tot cu un șut din afara careului, pe care l-a deviat și Pedro pe parcurs. Balanovich, cu un vole din afara careului, a avut cea mai mare ocazie a primei reprize pentru oaspeți.

La pauză, Busquets i-a lăsat locul pe teren lui Bruno Soriano, care la vârsta de 30 de ani a jucat pentru prima dată în naționala iberică. Callejon, intrat și el în locul lui Cazorla (68), a fost al 50-lea debutant din mandatul lui Vicente del Bosque. Și ultima schimbare a serii pentru Spania a adus pe teren un debutant în tricoul "Furiei Roja", Morata înlocuindu-l pe gazon pe Isco.

Pedro Rodriguez a închis tabela la 3-0 la 10 minute de la reluare, cu un șut cu stângul, din careu, din pasa lui Juanfran. Fundașul dreapta legitimat la Atletico Madrid și-a trecut în cont, astfel, al doilea assist al serii, după cel oferit lui Busquets.

Tot Pedro a lovit și bara, în minutul 89, iar bielorușii au avut o ultimă zvâcnire, pe final, la șutul trimis alături de poartă de Nekhaychik.

Ultima dată când Spania puncta de două ori din afara din careului se întâmpla în iunie 2011, într-un meci amical cu Venezuela. Marcatorii de atunci au fost David Villa și Xabi Alonso.

Spania rămâne invincibilă în fața echipelor ex-sovietice. A fost al 33-lea duel cu o națională din fosta Uniune și are un palmares de 28 de victorii și 5 egaluri.

51 de jucători au debutat în tricoul Spaniei sub comanda lui Vicente Del Bosque. Ultimii 3 sunt Bruno Soriano, Jose Callejon și Alvaro Morata.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 23:30 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”