profimedia-0849782741
Știm sferturile de finală UEFA Europa League! Cu cine au picat Liverpool, AC Milan și Bayer Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen vs Qarabag FK - UEFA Europa League
Qarabag i-a avut de 3 ori ”în mână” pe regii din Bundesliga! Câte goluri a marcat Leverkusen în prelungiri

• 90 | Goluri
    GOOOL DNEPR! Apărarea echipei lui Pustai este prinsă iar pe picior greșit, balonul ajunge la Kravchenko, care înscrie cu un șut puternic, sub bară, de la marginea careului
  • 86 | Goluri
    GOOOL DNEPR! Shakhov profită de o eroare în apărarea celor de la Pandurii, îl depășește pe Christou, iar apoi marchează pentru 3-1
  • 56 | Goluri
    GOOOL DNEPR! Zozulya scapă singur cu portarul, îl fentează pe Mingote, iar apoi marchează cu ușurință în poarta oaspeților
  • 48 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Christou deviază nefericit o minge, iar Kobakhidze nu poate să inscrie cu o execuție de efect, singur cu Mingote
    Schimbare Dnepr: Iese Gama, intră Blyznychenko
    Începe repriza secundă
  • 45+2 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize
  • 45+1 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Kalinic lasă inteligent mingea în careu, iar Kravchenko trage puternic, însă peste poartă
  • 36 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Zozulya încearcă un șut plasat din afara careului, scoate excelent Mingote
  • 33 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Mingote intervine în două rânduri la șuturile periculoase trimise de Kravchenko
  • 24 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Adrovic trimite periculos printr-o lovitură de cap, însă apărarea lui Dnepr reușește să evite golul, iar balonul se duce în corner
  • 23 | Faze meciDnepr Dnepropetrovsk
    Zozulya primește o minge în careu, dar ratează reluarea spre poartă, din careu
  • 21 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Lovitură de cap trimisă de Kalinic, puțin pe lângă poarta oaspeților
  • 17 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Zozulya este și el la un pas să înscrie după ce scapă singur spore poartă, balonul fiind deviat în corner de Christou
  • 12 | Goluri
    GOOOL DNEPR! Gazdele deschid scorul prin croatul Kalinic, cu un șut din careu, după o gafă colectivă în apărarea celor de la Pandurii
  • 10 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Kobakhidze este aproape de gol, șutul acestuia fiind respins excelent de Mingote
  • 9 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Kravchenko centrează bine dintr-o lovitură liberă, iar Mandzyuk reia puțin pe lângă poartă, cu capul
  • 5 | OcaziiDnepr Dnepropetrovsk
    Adrovic scapă într-o poziție favorabilă, dar portarul lui Dnepr îl blochează în momentul șutului
Cristi PustaiPandurii Târgu Jiu

VIDEO Dnepr - Pandurii 4-1. Gorjenii pot evita ultimul loc printr-o victorie cu Pacos

Fără şanse de a mai ajunge în primăvara europeană, Pandurii nu a putut să obţină o victorie de palmares, în deplasarea de la Dnepr.

Adrovic a avut şansa să deschidă scorul în minutul 5, dar Boyko a fost la post. Ucrainenii au replicat prin Mandzyuk şi Kobakhidze, însă golul a picat la faza imediat următoare.

Croatul Kalinic a profitat de o gafă în apărarea gorjenilor, iar şutul său în forţă nu i-a dat nicio şansă lui Mingote. Gazdele au fost la un pas de dublă în minutul 21, dar de această dată portarul portughez a avut noroc şi Kalinic nu a nimerit spaţiul porţii. Vârful Pandurilor, Adrovic, a avut ultima şansă a primei reprize, însă Dnepr a intrat la pauză în avantaj.

Inevitabilul s-a produs în actul secund. Zozulya a scăpat singur cu Mingote, l-a driblat, iar apoi a înscris în poarta goală. Cu 20 de minute înainte de final, gorjenii au început să spere. Arbitrul a arătat punctul cu var după duelul dintre Svatok şi Adrovic, iar Eric a redus din diferenţă. Cristi Pustai i-a dat șansa debutului tânărului Pițian, în vârstă de 18 ani, dar puștiul nu a putut să facă diferența în meciul din Ucraina.

Totul s-a spulberat în final când, în trei minute, Dnepr a punctat de două ori. Shakhov şi Kravchenko au dus scorul la 4-1, iar Pandurii a rămas fără victorie în grupa E şi cu un singur punct.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano