Screenshot 2024-03-14 at 21.44.01
Exclusiv Răzvan Lucescu visează la semifinalele Conference League: ”Avem șansa noastră”
Olympique de Marseille v PAOK Thessaloniki - Quarter Final, First Leg, UEFA Europa Conference League
Exclusiv Răzvan Lucescu l-a antrenat pe Alex Mitriță și știe care este marea problemă a acestuia
BUCURESTI - SUPERLIGA - ETAPA 5 - RAPID BUCURESTI - PETROLUL PLOIESTI - 13 AUG 2023
Șucu s-a ținut de cuvânt! Merge alături de galerie la meciul cu Craiova: ”Echipa are nevoie de noi!”

Petrolul Ploiești Petrolul Ploiești
    FINAL DE MECI! PETROLUL SE CALIFICĂ ÎN PLAY-OFF-UL EUROPA LEAGUE LA CAPĂTUL UNEI VICTORII SUPERBE, CU 4-1 PE TERENUL VIKTORIEI PLZEN
  • 90 | Faze meci
    Partida va fi prelungită cu 3 minute
  • 87 | OcaziiViktoria Plzen
    Hoban a tras din lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea a fost prinsă de Kozacik
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOL PETROLUL! Toto Tamuz înscrie frumos, cu un șut puternic din interiorul careului, de la 14 metri, mingea nu mai poate fi respinsă de portarul advers
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Hubnik vede un avertisment
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Petrolul: Mustivar îi ia locul lui Nepomuceno
  • 63 | OcaziiViktoria Plzen
    Alcenat a tras din marginea careului, la colțul lung, iar Kozacik a respins în lateral
  • 55 | OcaziiViktoria Plzen
    Pecanha mai scoate o minge foarte grea, de sub bară, la șutul deviat al lui Kolar
  • 43 | Goluri
    GOOOOOOL PETROLUL! GOOOOL DE LUCAS! Adi Mutu a centrat perfect cu exteriorul pentru De Lucas, iar spaniolul a înscris printr-o lovitură de cap de la limita careului mic
  • 41 | Goluri
    GOL PLZEN! Pilar a redus imediat din diferență printr-un șut frumos, pe jos, la colțul lung, de la 14 metri
  • 39 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL! GOOOOL ADI MUTU! Ce gol marchează "Briliantul"! Șut superb sub bară de la peste 25 de metri din partea decarului
  • 31 | OcaziiViktoria Plzen
    Pilar a pătruns foarte bine în careu, a șutat spre poarta petrolistă, dar Geraldo l-a incomodat și mingea a ieșit în afara terenului
  • 20 | Goluri
    GOOOOOL PETROLUL! GOOOOL TEIXEIRA! Brazilianul a reluat pe jos, de la limita careului mic, după centrarea excelentă a lui De Lucas
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Reznik primește cartonașul galben pentru o intervenție asupra lui Teixeira
  • 15 | OcaziiViktoria Plzen
    Horvath a executat periculos un corner, direct pe poartă, dar Pecanha este din nou la post și respinge de sub bară
  • 12 | OcaziiViktoria Plzen
    Bakos a scăpat singur cu Pecanha, dar portarul Petrolului a intervenit salvator
  • 10 | Faze meci
    Primele 10 minute au trecut fără faze periculoase de poartă. Fiecare echipă, prin Petrzela, respectiv Teixeira, au avut o încercare la poarta adversă, dar mingea nu a prins cadrul porții.
Răzvan LucescuPetrolul Ploiești

VIDEO Plzen - Petrolul 1-4. Cu Mutu strălucitor, "lupii" ajung din nou în play-off-ul UEL!

Petrolul a făcut un meci extraordinar în deplasare, pe terenul Viktoriei Plzen, și s-a calificat în barajul UEFA Europa League. La fel ca în sezonul trecut, ploieștenii au acces în play-off după un egal acasă şi o victorie în deplasare.

Partida de la Plzen a pornit de la 1-1, scorul din tur de la Ploieşti. Teixeira a lovit primul din centrarea lui Pablo De Lucas, în minutul 20, printr-un șut pe jos, la colțul scurt. Adi Mutu a dublat avantajul peste alte 20 de minute: a marcat superb, printr-un trasor de la peste 25 de metri, sub transversală.

La faza imediat următoare, Plzen a dat senzaţia că poate reveni în joc, dar reuşita lui Pilar n-a contat decât trei minute - chiar înainte de pauză, Pablo de Lucas a făcut 3-1, nemarcat în careu. Spaniolul a înscris printr-o lovitură de cap, din centrarea foarte bună a lui Mutu.

Toto Tamuz a închis tabela la 4-1 în repriza a doua şi, cu scorul general de 5-2, Petrolul s-a calificat pentru a doua oară consecutiv în play-off-ul Europa League. Sezonul trecut, Swansea a eliminat din competiție formația lui Cosmin Contra.

Formația lui Răzvan Lucescu îşi va afla următorul adversar la tragerea la sorţi transmisă ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, vineri, de la ora 14:00, în cadrul emisiunii "Fotbal Club".

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano