profimedia-0864186572
"Femeia din umbră" în timpul ocupaţiei Franţei de către Germania nazistă are 102 ani. Ce urmează să facă
PAULISTA 2024, SANTOS
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi

Brazilia Brazilia
    Final de meci la Paris! Brazilia se impune cu 3-1, prin golurile marcate de Oscar, Neymar şi Luiz Gustavo. Pentru gazde, a înscris Varane.
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare în echipa Braziliei. A intrat Marcelo, care l-a înlocuit pe Elias.
  • 90 | Schimbări
    O altă schimbare efectuată de Dunga. A ieşit Luiz Gustavo şi a intrat Fernandinho.
  • 88 | Schimbări
    Încă o modificare la oaspeţi. Luiz Adriano a intrat în locul lui Firmino.
  • 87 | OcaziiFranţa
    Ocazie Franţa! Debutantul Fekir a fost aproape de a reduce din diferenţă. Şutul său din marginea careului a trecut însă puţin pe lângă.
  • 86 | Schimbări
    O altă schimbare în echipa Braziliei. Souza a intrat în locul lui Oscar.
  • 84 | Schimbări
    O nouă modificare la gazde. Giroud i-a luat locul lui Matuidi.
    Prima schimbare a lui Dunga. A ieşit Willian şi a intrat Douglas Costa.
  • 81 | Schimbări
    Schimbare efectuată de Deschamps. Payet a intrat în locul lui Valbuena.
  • 74 | Schimbări
    Încă o modificare în naţionala Franţei. Fekir i-a luat locul lui Griezmann.
    Schimbare la gazde. Kondogbia a intrat în locul lui Sissoko.
  • 71 | OcaziiFranţa
    Ocazie Brazilia! O nouă contră a brazilienilor, dar Mandanda a respins cu piciorul în corner şutul lui Willian.
  • 69 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 3-1 Brazilia! Luiz Gustavo măreşte avantajul sud-americanilor. Mijlocaşul lui Wolfsburg a înscris cu o lovitură de cap, după un corner bătut de Willian.
  • 68 | OcaziiFranţa
    Ocazie Brazilia! Contraatac frumos al oaspeţilor, finalizat de Oscar cu un şut din afara careului. Mandanda s-a întins superb şi a respins.
  • 63 | OcaziiFranţa
    Ocazie Franţa! Jefferson continuă să facă un meci mare la Paris. Portarul brazilian a respins spectaculos şutul de la distanţă al lui Griezmann.
  • 60 | OcaziiFranţa
    Ocazie Franţa! A doua şansă mare pentru gazde într-un minut. Benzema a trimis peste poasrtă din câţiva metri, după o centrare ideală de pe partea stângă.
  • 59 | OcaziiFranţa
    Ocazie Franţa! Jefferson l-a blocat providenţial pe Sissoko, aflat într-o poziţie excelentă.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Brazilia! Neymar îi aduce pe oaspeţi în avantaj, cu un şut puternic la colţul scurt, cu piciorul stâng. Atacantul Barcelonei a primit pasa decisivă de la Willian.
  • 50 | OcaziiFranţa
    Ocazie Brazilia! Prima şansă de gol a părţii a doua a aparţinut oaspeţilor. Luiz Gustavo a tras bine de la aproximativ 18 metri, dar Mandanda a reuşit să respingă.
    Pauză pe Stade de France! Franţa şi Brazilia sunt la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Varane şi Oscar.
  • 40 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOL, Brazilia! Sud-americanii au restabilit egalitatea pe Stade de France, prin Oscar. Jucătorul lui Chelsea a înscris din alunecare, cu toată opoziţia lui Sagna, după o pasă superbă a lui Firmino.

• 29 | OcaziiFranţa
    Ocazie Brazilia! Firmino a tras bine de la distanţă, cu pământul, dar Mandanda a reuşit să respingă în corner.
  • 21 | Goluri

GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Franţa! Varane a deschis scorul pentru gazde cu o lovitură de cap, după un corner executat perfect de Valbuena. Fundaşul de la Real Madrid l-a învins în duelul aerian pe rivalul său de la Atletico, Miranda.

• 20 | OcaziiFranţa
    Ocazie Brazilia! Neymar a ratat prima şansă a sud-americanilor. Mandanda a reuşit să se opună la şutul plasat al lui Neymar.
  • 7 | OcaziiFranţa
    Ocazie Franţa! Benzema a fost aproape de deschiderea scorului, însă portarul sud-americanilor, Jefferson, a blocat senzaţional lovitura de cap din apropiere a atacantului de la Real Madrid.
Carlos DungaBrazilia

VIDEO Franţa - Brazilia 1-3. Sud-americanii s-au impus pe terenul pe care au pierdut finala CM 1998

În direct la Digi Sport 1, Brazilia a învins Franţa cu 3-1, în reeditarea finalei Cupei Mondiale din 1998, care a avut loc tot pe Stade de France.

Benzema şi Neymar au ratat primele ocazii ale partidei de la Paris, înainte ca echipa gazdă să deschidă scorul în minutul 21, prin Varane, care a marcat cu o lovitură de cap, după un corner executat excelent de Valbuena.

După ce Firmino l-a încercat pe Mandanda cu un şut de la distanţă, Selecao a egalat cu cinci minute înainte de pauză, prin Oscar. Jucătorul lui Chelsea a reuşit cel de-al 12-lea gol în naţională, după ce a primit o pasă de la Firmino.

Partea a doua a început tare. Mandanda a scos în corner un şut bun al lui Luiz Gustavo, iar Neymar i-a adus în avantaj pe sud-americani, cu un şut violent din unghi, în minutul 57.

Portarul brazilienilor, Jefferson, a păstrat avantajul echipei sale cu două intervenţii superbe în faţa lui Sissoko şi a lui Griezmann, în timp ce Benzema a ratat şansa egalării din câţiva metri.

Şutul lui Oscar, respins greu în corner de Mandanda, a anunţat la treilea gol al oaspeţilor, înscris de Luiz Gustavo în minutul 69, cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Debutant în naţionala Franţei, Fekir a ratat ultima ocazie a întâlnirii, în minutul 87, când a tras puţin pe lângă poartă din marginea careului.

S-a terminat 3-1 pentru Brazilia, care ajunge astfel la şapte victorii consecutive în cel de-al doilea mandat al lui Carlos Dunga. De cealaltă parte, naţionala lui Deschamps a suferit primul eşec după Cupa Mondială de anul trecut şi a primit trei goluri pe Stade de France pentru doar a doua oară în istorie.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...