Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€
Florentino Perez i-a scos din minți pe șefii Barcelonei cu o întrebare banală
gigi
Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a dezvăluit cine îl va înlocui pe Radunovic cu Farul
Stirile Digi Sport

VIDEO Levante - Barcelona 0-4! Messi (2), Iniesta și Fabregas au semnat victoria catalanilor

24.11.2012, 18:52

Barcelona continuă să scrie istorie în Spania - s-a impus cu 4-0 la Levante și e la 11 puncte în fața lui Real Madrid după doar 13 etape. Echipa lui Tito Vilanova a egalat astfel și recordul realizat de Real Madrid în sezonul 1991-1992, cand “los blancos” au obținut 12 victorii și o remiză în primele 13 etape.

levante-barcelona
  • SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Levante a început bine meciul și a ratat prima ocazie prin Barkero, când șutul mijlocașului basc a fost scos cu greu de Valdes în minutul 13.

Un minut mai târziu, Dani Alves a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări și i-a lăsat locul lui Montoya, iar Barcelona a avut pe teren o echipă formată exclusiv din jucători crescuți la propria școală de fotbal, pentru prima dată în istoria sa.

Xavi a apărut periculos în minutul 30, dar șutul său a fost reținut de Munua.

David Navarro a fost la un pas de a marca în proprie poartă la ultima fază a primei reprize – fundașul gazdelor a respins peste poartă la centrarea lui Iniesta din minutul 44.

Totuși, Barcelona a rezolvat meciul imediat după pauză. Messi a profitat de spațiul lasat liber în centrul defensivei lui Levante de Ballesteros și a înscris pentru 1-0 în minutul 47. Argentinianul a marcat pentru 2-0 patru minute mai târziu, când a fost găsit cu o pasă perfectă de Iniesta, și mai are nevoie de trei goluri pentru a egala recordul de 85 de reușite într-un an calendaristic, deținut deocamdată de Gerd Muller.

Iniesta și-a trecut în sfârșit numele pe lista marcatorilor la șase minute după assist-ul pentru Messi printr-un gol de generic: bară-gol, cu un șut de la 16 metri Spaniolul și-a continuat recitalul cu o pasă excelentă pentru Fabregas, care a înscris golul patru al catalanilor îmn minutul 63.

Obafemi Martins putea reduce din diferența la scurt timp după reușita lui Fabregas. Scăpat de sub control de Pique, nigerianul a șutat puternic, dar Valdes a parat.

Levante a avut din nou șansa golului de onoare din penalty, primit după ce Puyol a controlat cu mâna o minge în propriul careu. A ieșit la rampă din nou Valdes, care a făcut minuni. Portarul Barcelonei a respins la șutul din penalty al lui Barkero, dar și la execuția ulterioară a lui Angel.

LIVE SCORE

Min 90: Meciul se încheie cu o victorie superbă a catalanilor, care înving cu 4-0

Min 63 GOOOL BARCELONA, 0-4: Fabregas marchează cel de-al patrulea gol al catalanilor!

Min 57 GOOOL BARCELONA, 0-3: Iniesta își întregește o prestație excelentă printr-un gol după ce a stat la originea primelor două reușite

Min 51, GOOOL BARCELONA, 0-2: Același Leo Messi majorează scorul după un assista venit tot de la Iniesta!

Min 47 GOOOL BARCELONA, 0-1: Leo Messi deschide scorul după o pasă ideală de la Iniesta!

Min 46: Jocul a fost reluat

Min 45: Scor alb la pauză

Min 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START

Levante: Munua – Lell, Ballesteros, Navarro, Juanfran – Iborra, Diop – El Zhar, Barkero, Juanlu – Martins. Antrenor: Juan Ignacio

Barcelona: Valdes – Dani Alves, Pique, Puyol, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Fabregas, Messi, Pedro. Antrenor: Tito Vilanova

Etichete: la liga , fc barcelona , pep guardiola , levante , levante barcelona video , levante barcelona live , levante barcelona live video , frank rijkaard , ciudat de valencia , live fotbal digi sport

O femeie de 60 de ani, cu un aspect uluitor de tânăr, a câștigat un concurs de frumusețe și s-a calificat pentru Miss Argentina

Alejandra Marisa Rodríguez, avocată și jurnalistă în vârstă de 60 de ani, din Buenos Aires, a...

48
A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar
vlad-chiriches
Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Gigi Becali
Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan Târnovanu amână petrecerea de titlu
Screenshot 2024-04-24 231756
Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului
FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
gigi

Înlocuitor pentru Olimpiu Moruțan la EURO: ”Are șanse foarte mari”
MKE Ankaragucu v Besiktas - Ziraat Turkish Cup
Exclusiv A venit răspunsul CNA, după sesizarea în care s-a cerut interzicerea alăturării numelui ”București” denumirii CSA Steaua
csa-steaua-fcsb
SOLD-OUT! Meciul de SuperLigă care se va juca cu ”casa închisă”
Erling Haaland of Manchester City during the friendly match for the benefit of the ALS between FC Barcelona and Manchester City played at Spotify Camp Nou Stadium on August 24, 2022 in Barcelona, Spain. (Photo by Sergio Ruiz / PRESSIN)
Cum s-a răzbunat o femeie pe soțul infidel. Fapta ei, criticată dur de internauți: „Ar fi trebuit să gândești înainte să acționezi”
„E nevoie de un șoc! Iar șocul se numește Șumudică" Fostul patron al Rapidului cere și înlocuirea lui Daniel Niculae
Risto Radunovic e pe lista de transferuri a lui Nelu Varga pentru noul CFR Cluj de titlu! Ce salariu îi oferă
Dominic West, la peste 3 ani de când s-a sărutat în public cu Lily James, deși era căsătorit: "A fost extrem de stresant"
Sore, dans în costum de baie pe plaja din Maldive și gesturi tandre cu iubitul de care e îndrăgostită până peste cap: "Sunt fericită"
România asistaților sociali. Mii de beneficiari de ajutoare sociale refuză să muncească, chiar cu riscul de a le pierde
A învins Mihai Viteazul în bătălia de la Călugăreni? Adevărul despre lupta cu Sinan Pașa
Schimbare în Codul Rutier din România: Când este permisă depășirea pe drumurile publice de către șoferi
Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO
Portarul lui Real Madrid a răspuns în TREI cuvinte atunci când a fost întrebat de ”golul fantomă”