c6410b48-9103-490d-aea0-4b5c06db250e
Video Fanii Barcelonei au aruncat cu obiecte în autocarul propriei echipe, înaintea meciului cu PSG
Paris Saint-Germain v FC Barcelona: Quarter-final First Leg - UEFA Champions League 2023/24, France - 10 Apr 2024
Barcelona - PSG, Live Video, 22:00, Digi Sport 1. Catalanii, favoriți după victoria din tur! Istvan Kovacs, la centru. ECHIPELE
Aarhus GF - Vejle Boldklub, Danish 3F Superliga, football
Exclusiv Gâlcă, tot mai aproape de Universitatea Craiova. ”I-a retrimis contractul la semnat” / ”Vreau!”

Gol din Penalty
    Final de meci la Bilbao! Athletic s-a impus categoric în turul Supercupei Spaniei, 4-0 cu Barcelona, şi a devenit astfel mare favorită la câştigarea trofeului.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru San Jose, pentru joc periculos la Luis Suarez.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Gurpegi a primit cartonaşul galben.
  • 85 | Schimbări
    O nouă modificare la Athletic. Boveda a intrat în locul lui Susaeta.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Mascherano este şi el avertizat, pentru un fault asupra lui Susaeta,
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Eraso i-a lăsat locul lui Gurpegi.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Susaeta a primit cartonaşul galben.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Sandro a intrat în locul lui Pedro.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Etxeita.
  • 68 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 4-0 Athletic! Aduriz transformă fără probleme lovitura de pedeapsă şi reuşeşte hat-trick-ul.
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Galben Dani Alves. Brazilianul a fost avertizat pentru faultul în urma căruia s-a dictat penalty.
  • 67 | Penalty-uriAthletic Bilbao
    Penalty Athletic! Gazdele au primit o lovitură de pedeapsă, după un fault comis de Dani Alves.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Lekue a intrat în locul lui Sabin.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 3-0 Athletic! Aduriz a reuşit dubla, cu un şut foarte bun din interiorul careului.
  • 60 | Schimbări
    O nouă modificare la Barcelona. Rakitic a intrat în locul lui Sergi Roberto.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Athletic! Aduriz a dublat avantajul gazdelor cu o lovitură de cap superbă, după o acţiune la fel de bună a lui Sabin în banda stângă.
  • 52 | Schimbări
    Prima schimbare la Barcelona. Iniesta a intrat în locul lui Rafinha.
  • 51 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie Barcelona! Messi a avut şi el o oportunitate mare de a înscris, după o pasă foarte bună a lui Luis Suarez, dar Iraizoz a avut un reflex providenţial şi a respins în corner.
  • 50 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie Barcelona! Şansă uriaşă de a egala pentru catalani. Pedro a profitat de o eroare a lui Laporte, dar şutul său din interiorul careului a lovit transversala şi a revenit în teren.
    Pauză! Athletic Bilbao conduce cu 1-0 pe FC Barcelona, prin golul senzaţional marcat de San Jose.
  • 45+1 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie Barcelona! Messi a executat excelent lovitura liberă din marginea careului, dar Iraizoz a reuşit să respingă de sub bară.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Benat a fost avertizat la rândul său, tot pentru un fault la Pedro.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Eraso a fost şi el avertizat, după un fault asupra lui Pedro.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Pedro, care a oprit un contraatac al gazdelor prin fault.
  • 13 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Athletic! Gazdele au deschis scorul printr-o execuţie de excepţie a lui San Jose. Mijlocaşul bascilor a înscris cu un şut de la mijlocul terenului, după o respingere greşită cu capul a lui ter Stegen.
  • 12 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie Athletic! Din cornerul rezultat la faza precedent, San Jose a fost şi el aproape de gol, dar apărarea catalanilor a reuşit să respingă.
  • 11 | OcaziiAthletic Bilbao
    Ocazie Athletic! O greşeală a lui ter Stegen l-a adus pe Eraso într-o situaţie excelentă de a deschide scorul, dar portarul german al Barcelonei şi-a reparat greşeală şi a respins în corner.
Luis EnriqueBarcelona

VIDEO Athletic Bilbao - FC Barcelona 4-0. Victorie categorică pentru basci, în turul Supercupei Spaniei

ECHIPELE DE START

ATHLETIC: Iraizoz, De Marcos, Elustondo, Laporte, Balenziaga, Mikel Rico, Beñat, Susaeta, Eraso, Sabin Merino, Aduriz

BARÇA: Bravo, Alves, Mascherano, Vermaelen, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Messi, Rafinha, Suárez.

Surpriză în turul Supercupei Spaniei. Mikel San Jose a marcat un gol fabulos, Aduriz a reuşit un hat-trick, iar Athletic Bilbao a învins-o cu 4-0 pe FC Barcelona.

Cu patru trofee deja cucerite în 2015, Barcelona este la un pas să rămână fără Supercupa Spaniei.

Athletic Bilbao a început excelent turul de pe San Mames. Eraso putea face 1-0 în minutul 11, la o greşeală a lui ter Stegen, iar San Jose le-a dat şi el emoţii catalanilor, un minut mai târziu.

Deschiderea de scor a venit firesc, în minutul 13, când acelaşi San Jose a înscris un gol fantastic de la mijlocul terenului, după o respingere neinspirată a nesigurului ter Stegen.

Prima ocazie a oaspeţilor a venit abia în prelungirile primei părti, când Messi a executat bine o lovitură liberă, dar nu l-a putut păcăli pe Gorka Iraizoz.

Campioana Spaniei şi a Europei a fost aproape de egalare şi în startul reprizei secunde, când Pedro a trimis în transversală, iar Messi a fost din nou blocat providenţial de Iraizoz.

Golul a venit, însă, în cealaltă poartă. În minutul 53, Aduriz a câştigat uşor un duel aerian cu Mascherano şi a marcat cu capul primul dintre cele trei goluri cu care a încheiat partida.

Zece minute mai târziu, atacantul gazdelor a făcut 3-0 cu un şut din interiorul careului, pentru ca peste alte cinci minute, să transforme un penalty acordat după un fault al lui Dani Alves.

Aduriz a devenit astfel primul jucător care reuşeşte să înscrie un hat-trick împotriva catalanilor în ultimii 10 ani. Ultimul fusese uruguayanul Diego Forlan, în 2005.

S-a terminat 4-0, un scor greu, dacă nu chiar imposibil, de întors de Barcelona returul programat luni seară, pe Camp Nou, de la ora 23:00, şi care va fi transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...