Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90 | Final repriza 2
    Final de meci pe Bernabeu. Real Madrid a câştigat cu 5-0, calificându-se în optimile de finală ale Cupei Regelui cu scorul general de 9-1, iar Jese a revenit cu gol după o pauză de 8 luni. Echipa lui Carlo Ancelotti ajunge astfel la 17 victorii la rând şi îmbunătăţeşte astfel recordul clubului.
  • 77 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Revenire superbă a lui Jese, care a reuşit să înscrie la revenirea sa pe teren după o pauză de 8 luni. Atacantul de 21 de ani a marcat cu un şut în diagonală, la colţul lung, după o pasă decisivă a lui Isco.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Javi Munoz a primit cartonaşul galben, după ce a comis un henţ.
  • 69 | Schimbări
    Ultima schimbare şi pentru Cornella. Alex Gallar i-a lăsat locul lui Caballe.
  • 64 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. A ieşit James şi a intrat Javi Munoz.
  • 60 | Auto Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Real se desprinde la 4-0, în urma autogolului lui Borja Lopez, care şi-a trimis nefericit mingea în propria poartă, după ce Chicharito trimisese în transversală.
  • 57 | Schimbări
    Moment emoţionant pe Bernabeu. După 8 luni, Jese revine pe teren, înlocuindu-l pe Khedira, accidentat cu câteva minute înainte.
  • 56 | Schimbări
    A doua schimbare la oaspeţi. A ieşit Gaudioso şi a intrat Joaquin.
    Prima schimbare la Cornella. Oscar Munoz i-a lăsat locul lui Toni Trujillo.
  • 54 | OcaziiREAL MADRID
    Oaspeţii au avut o bună oportunitate de a înscrie golul de onoare, dar Nacho a respins foarte bine şi i-a refuzat lui Oscar Munoz şansa de a marca din nou împotriva Realului, după ce a făcut-o şi în meciul tur.
  • 50 | Faze meciREAL MADRID
    Khedira s-a lovit de un adversar şi a rămas câteva secunde pe teren. Din fericire, nu a fost vorba de nimic grav, iar mijlocaşul german a revenit în joc.
  • 46 | Schimbări
    Prima schimbare a partidei a efectuat-o Carlo Ancelotti. Varane i-a lăsat locul lui D. Llorente.
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză pe Bernabeu. După o primă repriză în care a forţat doar cât a trebuit, Real Madrid conduce cu 3-0 pe Cornella. James Rodriguez, de două ori, şi Isco au marcat pentru echipa lui Ancelotti.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Illarramendi a primit cartonaşul galben pentru un fault la mijlocul terenului.
  • 33 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! James reuşeşte dubla, cu un şut superb din marginea careului, după un assist minunat al lui Chicharito.
  • 32 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Lansat excelent de James Rodriguez, Isco dublează avantajul gazdelor, cu o execuţie aproape identică cu cea de la primul gol.
  • 16 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! James Rodriguez deschide scorul cu o scăriţă superbă, după ce a fost excelent lansat de Isco.
  • 15 | Ratare Penalty-uri
    Acelaşi Boniquet a executat lovitura de pedepasă, însă a şutat peste poartă.
  • 14 | Penalty-uriREAL MADRID
    Penalty pentru Cornella. Arbeloa l-a faultat în careu pe Boniquet, iar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metri.
  • 10 | OcaziiREAL MADRID
    Ocazie pentru Real Madrid. O combinaţie frumoasă pe partea stângă l-a lăsat pe Medran într-o poziţie favorabilă, dar şutul mijlocaşului madrilen a trecut prin faţa porţii, iar Chicharito nu a reuşit să devieze în plasă.
Jordi RogerCORNELLA

VIDEO Real Madrid - Cornella 5-0. "Galacticii" au obţinut a 17-a victorie consecutivă

Rezumat meci

Real Madrid îşi continuă seria succeselor şi în Cupa Spaniei. Cu majoritatea titularilor în tribună, madrilenii au avut un start ezitant de meci şi Arbeloa a faultat în suprafaţa de pedeapsă.

Boniquet a ratat însă şansa de a marca un gol istoric pe Bernabeu şi a tras peste poartă, deşi l-a avut în faţă pe Pacheco şi nu pe Casillas. Aproape imediat, Isco i-a pasat pe culoar lui James Rodriguez care a finalizat elegant cu o scăriţă. După o jumătate de oră de joc, rolurile s-au inversat şi Isco a înscris cu acelaşi procedeu.

La pauză avea să fie 3-0, după ce James Rodriguez a marcat cu un şut plasat din marginea careului. În minutul 57 a revenit pe gazon, după 258 de zile de absenţă, Jese, care l-a înlocuit pe accidentatul Khedira.

Chicharito Hernandez a avut şansa de a înscrie, dar a trimis în transversală, de unde mingea a sărit în Borja Lopez şi a intrat în plasă. Ultimul pe lista marcatorilor a fost Jese, care a primit o pasă excelentă de la Isco şi a tras tare la colţul lung.

O seară perfectă pentru echipa lui Ancelotti, care a obţinut a 17-a victorie consecutivă, îmbunătăţind recordul clubului, iar în turul următor ar putea da peste rivalii de la Atletico Madrid.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...