Real Madrid face totul pentru a ajunge în finala Champions League: La Liga și-a dat deja acordul
ilie dumitrescu
Exclusiv Ilie Dumitrescu l-a caracterizat în doar două cuvinte pe Ancelotti, după ce Real Madrid a trecut de Man. City

• 90+3 | Goluri
    Goool Real! Benzema ia o acțiune pe cont propriu și, ajutat și de o deviere nefericită, egalează pentru oaspeți, menținând astfel invincibilitatea Realului
  • 90 | Faze meci
    Meciul este prelungit cu 3 minute!
  • 86 | OcaziiSevilla
    Bară Sevilla! Lenglet se desprinde din marcajul lui Nacho și trimite cu capul în bară
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Casemiro este avertizat pentru un fault la Vitolo
  • 83 | Gol din Penalty
    GOOOOL Real! Ramos înscrie cu o scăriță de efect și madrilenii reduc din diferență
  • 82 | Penalty-uriSevilla
    Penalty pentru Real Madrid. Kranevitter îl faultează în careu pe Casemiro
  • 77 | Goluri
    GOOOOL Sevilla! Iborra profită de o respingere în față a lui Casilla și punctează pentru 3-1. Gazdele mai au nevoie de 2 goluri pentru o calificare istorică în Cupa Spaniei
  • 65 | OcaziiSevilla
    Ocazie Sevilla! Ben Yedder trimite excelent cu capul din careu, puțin pe lângă poartă
  • 54 | Goluri
    GOOOL Sevilla! Jovetic înscrie chiar la debutul pentru Sevilla, după un assist al lui Escudero
  • 48 | Goluri
    GOOOOL Real Madrid! Asensio egalează pentru oaspeți, în urma unui contraatac de excepție
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | Schimbări
    Schimbare Sevilla: Iese Correa și intră Jovetic
  • 44 | OcaziiSevilla
    OCAZIE MARE REAL! Kroos apare iar la finalizare și șutează de această dată extrem de periculos, de la marginea careului, puțin pe lângă poartă
  • 32 | OcaziiSevilla
    Kroos trage peste poartă din afara careului. După un început mult mai bun al Sevillei, partida este acum una echilibrată, jocul fiind unul pe contre
  • 29 | Faze meciSevilla
    Șutul lui Vietto, de la marginea careului, este respins de Casilla
  • 24 | Faze meciSevilla
    Portarul Soria încearcă să respingă și trimite în Mariano, iar balonul se duce puțin pe lângă poarta gazdelor
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Vazquez este avertizat pentru o intrare întârziată la Escudero
  • 11 | OcaziiSevilla
    Replica Realului vine imediat: șutul periculos al lui Asensio este respins în corner de Soria
  • 10 | Auto Goluri
    GOOOL SEVILLA! Sarabia centrează foarte bine și Danilo trimite în proprie poartă din careu
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Mercado este avertizat pentru un fault la Kroos
  • 6 | OcaziiSevilla
    Kranevitter șutează periculos de la 18 metri, însă Casilla este atent și reușește să respingă
  • 5 | Faze meciSevilla
    Ronaldo, Bale și alte vedete ale Realului nu joacă în acest meci, iar Sevilla are inițiativa în primele minute ale meciului. Stadionul este plin, asta deși Real a câștigat clar în tur, scor 3-0.
    Începe returul dintre Sevilla și Real, din Cupa Spaniei.

Sevilla - Real Madrid 3-3. Benzema a egalat în prelungirile meciului

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Real s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei și a continuat seria excelentă sub comanda lui Zidane, după 3-3 pe terenul Sevillei.

După 3-0 în turul de pe Bernabeu și fără tripleta Ronaldo - Bale -Benzema în primul 11, Real Madrid a avut probleme în prima repriză la Sevilla. Andaluzii au deschis scorul după ce Danilo şi-a trimis mingea în propria poartă.
Sevilla mai avea nevoie de două goluri pentru a egala situaţia la general în optimile Cupei Regelui. "Galacticii" le-au spulberat însă speranţele. Asensio a reuşit o cursă de 70 de metri şi l-a învins pe portarul Soria. Sevilla a revenit în avantaj datorită lui Jovetic şi şi-a dublat avantajul pe final.

Iborra şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, iar apoi Sergio Ramos a înscris din penalty golul al doilea al Realului. Intrat pe teren în repriza secundă, Benzema a egalat la ultima fază, după o acțiune pe care a luat-o pe cont propriu. S-a terminat 3-3, iar echipa lui Zidane merge în sferturile Cupei Regelui.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român