Alves appears for the first time to certify that he has not fled before the Court of Barcelona
Dani Alves a ajuns în fața instanței pentru prima oară de la eliberarea din închisoare
FC Barcelona, Barca v SSC Napoli - UEFA Champions League A flag bearing logo of FC Barcelona is sene prior to the UEFA C
Barcelona, 50.000.000€ pentru următorul transfer! Lovitura pregătită de catalani
Adi Mutu a reacționat, după ce a auzit că Otele este pe lista celor de la Napoli și Brighton

Cartonaşe Roşii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Final de meci pe Camp Nou! Barcelona se impune cu 2-1, după un meci pe care Atletico l-a încheiat cu doi jucători mai puţin.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Thomas, după un fault asupra lui Arda Turan.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona. Sergi Roberto a intrat în locul lui Dani Alves.
  • 78 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Arda Turan, foarte aproape de a înscrie contra fostei echipei. Turcul a tras, însă puţin pe lângă poartă.
  • 76 | Schimbări
    Augusto s-a accidentat şi nu a mai putut continua. În locul său a intrat Thomas.
  • 67 | Schimbări
    O nouă modificare la Atletico. Savic i-a luat locul lui Griezmann.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Arda Turan a intrat în locul lui Rakitic.
  • 65 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Al doilea galben pentru Godin, pentru un fault asupra lui Luis Suarez. Fundaşul uruguayan a fost eliminat.
  • 56 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Atletico! Griezmann a avut o şansă uriaşă de a egala, dar mingea trimisă de francez din apropiere, după o centrare foarte bună a lui Carrasco, a fost respinsă de Bravo cu piciorul.
    Schimbare la Atletico. Jesus Gamez i-a luat locul lui Gabi.
    Pauză pe Camp Nou! Barcelona a revenit de la 0-1 şi conduce cu 2-1. Atletico a rămas în 10.
  • 44 | Cartonaşe Roşii
    Filipe Luis a fost eliminat, după o intrare criminală asupra lui Messi.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Juanfran, după un fault asupra lui Neymar.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-1 Barcelona! Luis Suarez a primit o pasă excelentă de la Dani Alves, a protejat superb în faţa lui Gimenez şi l-a învins pe Oblak cu un şut la colţul scurt.
  • 37 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Atletico! Acţiune bună a oaspeţilor, care l-a lăsat pe Griezmann în situaţie ideală, dar francezul a trimis peste.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Barcelona, 1-1! Leo Messi a restabilit egalitatea, cu un şut din prima, din interiorul careului, după o pasă primită de la Jordi Alba, care l-a păcălit uşor pe Gimenez.
  • 29 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Barcelona! Prima şansă importantă a gazdelor i-a aparţinut lui Luis Suarez. Oblak a reuşit să blocheze şutul din prima al uruguayanului.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Gabi, pentru un fault asupra lui Rakitic.
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Godin, după un fault asupra lui Luis Suarez.
  • 20 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Atletico! Augusto a tras excelent de la aproximativ 20 de metri, după o acţiune prelungită a elevilor lui Simeone, care au combinat dezinvolt în preajma careului Barcelonei. Mingea trimisă de mijlocaşul madrilenilor a trecut, însă, puţin pe lângă.
  • 10 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL, 1-0 Atletico! Koke a deschis scorul cu o execuţie din prima, după o centrare foarte bună a lui Saul, de pe partea dreaptă.
  • 2 | OcaziiBarcelona
    Ocazie Atletico! Saul a tras excelent de la marginea careului, dar Bravo a avut un reflex pe măsură şi a respins în corner.
    A început meciul. Catalanii au avut lovitura de start.
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Barça - Atletico 2-1. Al 26-lea meci la rând fără înfrângere pentru catalani

Barcelona s-a detaşat în fruntea clasamentului din Spania. Catalanii s-au impus cu 2-1 în faţa lui Atletico Madrid, revenind după ce au fost conduşi, graţie golurilor marcate de Leo Messi şi Luis Suarez.

Echipa lui Diego Simeone a început mai bine derby-ul de pe Camp Nou. În primele 10 minute, Saul l-a pus la încercare pe Bravo cu un şut puternic, apoi Koke a deschis scorul, din centrarea aceluiaşi Saul.

Şi Augusto a avut o mare ocazie la poarta catalanilor, înainte ca Barcelona să se trezească. Până la pauză, echipa lui Luis Enrique a reuşit să întoarcă rezultatul.

În minutul 30, Messi a egalat din pasa lui Jordi Alba, pentru ca opt minute mai târziu, Dani Alves să-l lanseze excelent pe Luis Suarez, care a protejat perfect în faţa lui Gimenez şi l-a învins pe Oblak cu un şut din apropiere.

Atletico Madrid a rămas în 10 jucători în minutul 44, când Filipe Luis a văzut roşu direct pentru un fault dur asupra lui Messi.

Trupa lui Simeone putea egala în startul reprizei a doua, dar Bravo a avut un reflex providenţial în faţa golgheterului Griezmann.

Din minutul 65, Atletico a rămas în 9 oameni, după ce Godin a primit al doilea galben, pentru un fault la Suarez.

Intrat în repriza a doua, Arda Turan a fost aproape de a înscrie în poarta fostei sale echipe, însă şutul său a trecut puţin pe lângă.

S-a terminat 2-1 pentru Barcelona, care a ajuns la 26 de meciuri la rând fără înfrânegere şi s-a distanţat în fruntea clasamentului, având şi un meci mai puţin jucat.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano