Video Exclusiv ”Puteți să ieșiți din această pasă proastă?” Petrila a dat răspunsul pe loc și e optimist cu privire la FCSB - Rapid
Ce a spus Ionuț Cojocaru, după ce a marcat două goluri cu CFR Cluj

FC Barcelona FC Barcelona
Espanyol Espanyol
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    Final de meci pe Camp Nou. Barcelona s-a impus cu 5-0 și a mai făcut un pas important către titlu în La Liga
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Mascherano oprește printr-un fault un contraatac al lui Espanyol și este avertizat
  • 85 | Faze meci
    Messi are și el o oportunitate bună de a reuși dubla, dar trage slab, către colțul lung și mingea iese mult în afara terenului
  • 83 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOL NEYMAR! Scorul capătă proporții pe Camp Nou. Suarez îi așează perfect o minge brazilianului, care înscrie simplu, cu latul în poarta goală
  • 74 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOL RAFINHA! Proaspăt intrat pe teren, jucătorul blaugrana înscrie după o gravă eroare a lui Pau Lopez, care a scăpat în față o minge ușoară
  • 69 | Ocazii
    Rakitic șutează violent de la 25 de metri, însă mingea trece puțin peste transverasala porții apărate de Pau Lopez
  • 66 | Schimbări
    Încă o modificare la Espanyol. Correa intră în locul lui Hernan Perez
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Javi Lopez este avertizat
  • 61 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOOL SUAREZ! Atacantul uruguayan își trece în cont dubla cu o lovitură de cap, de la 10 metri, după un corner executat de pe partea dreaptă a ofensivei blaugrana
  • 52 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOOL SUAREZ! Dani Alves recuperează o minge la 30 de metri de poarta lui Pau Lopez, balonul ajunge la Messi, care îi pasează excelent lui Suarez, iar vârful sud-american înscrie cu un șut plasat
    A început repriza secundă a meciului dintre Barcelona și Espanyol
    Schimbare în formația lui Gâlcă. Iese Caicedo și intră Gerard Moreno
    Fluier final al primei reprize pe Camp Nou. Barcelona conduce cu 1-0 grație reușitei semnate de Messi
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Canas vede și el cartonașul galben. Este al patrulea jucător al lui Espanyol avertizat în prima repriă
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Victor Alvarez este avertizat pentru o intrare dură la Rakitic
  • 29 | Faze meci
    Caicedo reușește să oprească o minge în fața lui Pique și trimite din unghi, către colțul lung. Șutul său este însă destul de slab și Ter Stegen reține fără probleme
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Al doilea avertisment și în tabăra echipei pregătită de Costel Gâlcă, Hernan Perez pentru un fault la Iniesta
  • 19 | Ocazii
    Neymar caută vinclul porții lui Pau Lopez dintr-o lovitură liberă de la marginea careului de 16 metri, dar balonul trece puțin pe lângă țintă
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Diop este avertizat pentru un fault la centrul terenului
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Messi face un fault la mijlocul terenului și este primul jucător avertizat de central
  • 11 | Ocazii
    Barcelona a mai înscris o dată prin Rakitic dar golul a fost anulat pentru o poziție de ofsaid a mijlocașului croat
  • 8 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! GOOOOL MESSI! Decarul catalanilor deschide scorul cu o excecuție perfectă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri

Barcelona - Espanyol 5-0. Trupa blaugrana, la un pas de un nou titlu

Barcelona e la 90 de minute de al 24-lea titlu din istorie în La Liga dupa 5-0 cu Espanyol în penultima etapă din Primera Division.

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, formatia lui Luis Enrique a început ezitant derby-ul catalan, însă a deschis scorul dupa 8 minute grație lui Lionel Messi, care a executat perfect o lovitura liberă. Espanyol a raspuns prin Caicedo, al cărui șut a fost blocat de ter Stegen (min 29).

Campioana Spaniei s-a dezlănțuit în repriza secundă și și-a dublat avantajul la 7 minute după pauză, când Luis Suarez a marcat din pasa lui Messi (min 52). Noua minute mai târziu, Suarez a semnat dubla cu o lovitură de cap după cornerul lui Neymar (min 61). Putea fi 4-0 în minutul 69, însă șutul din afara careului al lui Rakitic a trecut puțin pe lângă.

A marcat în schimb Rafinha, care a profitat de o gafă incredibilă a lui Pau Lopez și a împins mingea în plasa (min 74). De un gol la fel de simplu a avut parte și Neymar, care a închis tabela din pasa lui Luis Suarez (min 83). S-a terminat 5-0 pentru Barcelona, care mai poate fi depășită în ultima etapă doar de Real Madrid, însă catalanii depind de propriul rezultat: dacă bat la Granada sunt campioni.

În ciuda înfrângerii formația lui Costel Gâlcă s-a salvat de la retrogradare cu o etapă înainte de final, grație rezultatelor înregistrate în celelalte meciuri ale rundei. Espanyol a suferit însă cea mai drastică înfrângere în derby din 1992 încoace.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...