FOTBAL:FCSB-FARUL CONSTANTA, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Atacantul pe care Raul Rusescu l-ar cumpăra ”cu ochii închiși” la FCSB. ”Îmi place la nebunie!”

• 90 | OcaziiFC Barcelona
    Jason a ratat cea mai mare ocazie a oaspeţilor, dar execuţia noului intrat a fost reţinută de Bravo, la primul şut pe spaţiul porţii al lui Levante
  • 86 | OcaziiFC Barcelona
    Lionel Messi putea marca al patrulea gol, dar şutul său din voleu, de la 20 de metri, a fost respins în corner de Marino
  • 83 | Faze meciFC Barcelona
    Lionel Messi a ajuns la 37 de goluri marcate în acest sezon în toate competiţiile şi l-a depăşit pe Cristiano Ronaldo (36)
  • 78 | Schimbări
    Jose Mari îi ia locul lui Diop
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Busquets a primit cartonaşul galben
  • 75 | Faze meciFC Barcelona
    Lionel Messi l-a egalat pe Cristiano Ronaldo la numărul de hat-trick-uri (23) reuşite în istoria La Liga
  • 73 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona. GOOOOOL Suarez. Atacantul a marcat golul meciului, cu o foarfecă laterală de la zece metri după pasa lui Adriano
  • 65 | Goluri
    GOOOOOOL Barcelona. GOOOOOOL Messi. Argentinianul a transformat fără emoţii lovitura de la 11 metri, cu un şut la colţul din stânga al porţii lui Levante
  • 64 | Penalty-uriFC Barcelona
    Penalty pentru Barcelona. Ivan l-a faultat în careu pe Neymar
  • 62 | Schimbări
    Rakitic a fost schimbat de Sergi Roberto
    Uche este înlocuit de Casadesus
  • 59 | Goluri
    GOOOOOOL Barcelona. GOOOOOOOL Messi. Decarul catalanilor a reluat din aproprierea porţii, după o pasă din prima primită de la Pedro, plecat de la limita ofsaidului
  • 55 | OcaziiFC Barcelona

Pedro a fost blocat la limită de portarul lui Levante, în careul mic, după o fază la care au mai participat Neymar şi Messi

• 50 | Faze meciFC Barcelona

Messi a marcat 35 de goluri în 33 de partide, cu unul mai puţin decât Ronaldo

A început repriza a doua
    S-a terminat prima repriză
  • 45 | OcaziiFC Barcelona
    Messi a combinat cu Xavi, l-a driblat pe Tono şi a şutat peste poarta oaspeţilor, din unghi
  • 40 | OcaziiFC Barcelona
    Pedro a fost blocat în numai patru metri de Marino, mingea a ajuns la Messi care a şutat din prima, dar mingea a trecut peste poartă
  • 39 | Faze meciFC Barcelona
    Messi a ajuns la 10 meciuri consecutive cu gol marcat pe Camp Nou (15 reuşite)
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOL Barcelona. GOOOOOL Messi. Bartra i-a pasat pe culoar argentinianului, care l-a învins pe portarul oaspeţilor cu un şut pe jos, de la 8 metri
  • 35 | OcaziiFC Barcelona
    Contraatacul Barcelonei a fost oprit pentru o poziţie de ofsaid inexistentă la Lionel Messi. Argentinianul combinase cu Neymar şi scăpase într-o poziţie favorabilă
  • 31 | Faze meciFC Barcelona
    Messi a executat o lovitură liberă de la 30 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poarta oaspeţilor
  • 29 | Faze meciFC Barcelona
    Levante a pierdut ultimele 10 partide disputate contra Barcelonei pe Camp Nou, nouă în La Liga şi una în Cupa Spaniei
  • 25 | OcaziiFC Barcelona
    David Barral a şutat de la 8 metri lateral dreapta, dar mingea a fost respinsă în corner
  • 24 | Faze meciFC Barcelona
    Messi a fost blocat neregulamentar de Navarro la marginea careului, după o combinaţie cu Neymar, dar centralul a lăsat jocul să continue
  • 21 | Faze meciFC Barcelona
    Neymar a marcat 7 goluri în ultimele 6 meciuri disputate în tricoul Barcelonei
  • 20 | Faze meciFC Barcelona
    Neymar a marcat 24 de goluri în toate competiţiile în acest sezon, 9 dintre ele au venit din assist-urile lui Lionel Messi
  • 17 | Goluri
    GOOOOOL Barcelona. GOOOOOL Neymar. Brazilianul deschide scorul cu e execuţie cu efect, peste portar, după o pasă senzaţională a lui Lionel Messi
  • 12 | Faze meciFC Barcelona
    Lionel Messi are în cont 10 goluri şi 10 pase decisive în toate competiţiile contra lui Levante
  • 11 | Faze meciFC Barcelona
    Rakitic şutează de la 17 metri, dar mingea trece pe lângă stâlpul drept al porţii lui Levante
  • 7 | Faze meciFC Barcelona
    Messi a şutat peste poartă, de la 20 de metri, după o pasă primită de la Neymar
  • 5 | Faze meciFC Barcelona
    Barral a finalizat cu un şut mult peste poarta lui Bravo o acţiune iniţiată de Xumetra pe partea dreapta
  • 3 | Faze meciFC Barcelona
    Pedro joacă în această seara meciul cu numărul 300 în toate competiţiile pentru Barcelona. A marcat 97 e goluri

VIDEO Barcelona - Levante 5-0. Catalanii au rămas la un punct de Real Madrid

Barcelona s-a impus clar în duelul cu Levante! Catalanii au deschis scorul în minutul 17. Neymar a marcat cu noroc din pasa excelentă a lui Lionel Messi.

Argentinianul a trecut apoi la finalizare și a înscris pentru 2-0 în minutul 38, după acțiunea lui Bartra. Pentru Messi a fost meciul cu numărul 300 în La Liga.

Barca putea marca pentru a treia oară în finalul primei reprize, dar Pedro a fost blocat de Marino, iar Messi a trimis peste poartă. Recitalul catalan a continuat după pauză. Ocazia lui Neymar a fost urmată de un nou gol al jucătorului de 27 de ani: argentinianul a fructificat pasa lui Pedro în minutul 59.

Barcelona a primit apoi o lovitură de la 11 metri urmare a faultului făcut de Ivan Lopez asupra lui Neymar. Messi a făcut tripla din penalty în minutul 65 și are 26 de goluri în actualul campionat. Doar două reușite îl separă acum pe decarul Barcei de cel mai bun marcator din Primera, Cristiano Ronaldo.

Cireașa pe tort a fost pusă de Luis Suarez în minutul 73: uruguyanul a transformat în gol centrarea lui Adriano cu o execuție superbă!
Messi putea mări proporțiile scorului, dar s-a opus Marino.

Barcelona a câștigat în fața celor de la Levante cu 5-0, iar etapa următoare joacă tot pe teren propriu. Catalanii vor înfrunta pe Malaga, sâmbătă, de la 17:00, în direct pe Digi Sport 2!

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...