A general view of a corner flag at Anfield, Liverpool. Picture date: Thursday February 10, 2022.
O nouă eră la Liverpool: s-a trimis oferta de 80.000.000€ pentru înlocuitorul lui Mo Salah!
profimedia-0802303153
Record pe Santiago Bernabeu. Ce se va întâmpla la meciul Real Madrid - Manchester City din UCL
COLAJ BUN
Gică Craioveanu a spus ce n-a moștenit Ianis Hagi de la tatăl său: ”N-are cum să o aibă”

Real Madrid Real Madrid
    FINAL! Barcelona câștigă și se desprinde la 4 puncte în fruntea clasamentului în La Liga.
  • 88 | Schimbări
    Intră Lucas Silva în locul lui Modric.
  • 87 | Ocazii
    Messi șutează din prima, după o pasă a lui Jordi Alba, dar Casillas respinge excelent de la colțul scurt.
  • 86 | Ocazii
    CASILLAS! Jordi Alba e deschis în adâncime de Messi, rămâne singur cu portarul Realului, dar Casillas respinge șutul în corner.
  • 85 | Schimbări
    Rafinha intră în locul lui Neymar.
  • 79 | Schimbări
    Jese intră la Real, în locul lui Isco.
    Iese Iniesta, intră Xavi.
  • 78 | Ocazii
    CLAUDIO BRAVO! Benzema șutează din marginea careului, Pique deviază, mingea se duce periculos spre colțul lung, dar Claudio Bravo se arcuiește și respinge minunat.
  • 76 | Schimbări
    Sergio Busquets îl înlocuiește pe Rakitic.
  • 74 | Ocazii
    A greșit Sergio Ramos, Messi a interceptat, dar l-a preferat în dreapta pe neymar, care a șutat aiurea, în locul unei pase spre Suarez, mai bine plasat în stânga.
  • 73 | Ocazii
    MESSI! Prima acțiune personală a decarului Barcei, cu accelerare de la 35 de metri lateral dreapta, intrare în centru și șut cu efect, dar pe lângă.
  • 73 | Schimbări
    Iese Pepe și intră Varane.
  • 67 | Ocazii
    Neymar pătrunde spre careul advers, nu-l atacă nimeni decisiv, Suarez are o poziție mai bună în dreapta, dar brazilianul preferă să șuteze, însă trimite peste.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Andres Iniesta vede galben pentru o intrare la Carvajal.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Isco, avertizat și el după un fault asupra lui Neymar.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Mascherano e avertizat după un fault asupra lui Cristiano Ronaldo.
  • 58 | Faze meci
    Ronaldo reia cu capul peste poartă, după un corner de pe stânga.
  • 56 | Goluri

GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL LUIS SUAREZ! Dani Alves trimite o pasă între fundașii Realului, Luis Suarez preia, trece de Pepe și șutează la colțul lung, pe lângă Casillas. Barcelona - Real 2-1.

• 55 | Faze meci

Cristiano Ronaldo e jucătorul Realului cu cele mai multe goluri înscrise pe Camp Nou, 9. L-a egalat pe Paco Gento, care a mai înscris de două ori pe Les Corts.

• 52 | Cartonaşe Galbene
    Modric primește cartonașul galben, după un fault asupra lui Messi.
  • 49 | OcaziiFC Barcelona
    Contraatac superb al celor de la Real Madrid. Benzema a ajuns în situație excelentă, dar a fost blocat providențial de Bravo.
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Carvajal a primit cartonașul galben, pentru un fault asupra lui Neymar.
    A ÎNCEPUT REPRIZA A DOUA!
    PAUZĂ PE CAMP NOU
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Sergio Ramos vede galben pentru un fault în atac, asupra lui Messi.
  • 43 | Ocazii
    BAAALE! După un corner de pe dreapta mingea rămâne în careul Barcelonei, Bale trimite de la 8 metri, singur, milimetric pe lângă.
  • 42 | Ocazii
    RONALDO! Torpilă de la 27 de metri, lateral stânga, respinge peste transversală Claudio Bravo.
  • 39 | Ocazii

GOL ANULAT REALULUI! Benzema centrează de pe stânga, Ronaldo prelungește cu capul, Bale marchează din alunecare, dar golul e anulat. Corect, pentru că în momentul pasei lui Benzema, portughezul era în afara jocului.

• 37 | Cartonaşe Galbene
    Ronaldo e și el avertizat, pentru simulare la marginea careului advers.
    Jordi Alba vede galben pentru proteste.
  • 34 | Faze meci
    Modric șutează de la marginea careului, dar trimite afară.
  • 31 | Goluri
    GOOOOOOL REAL! GOOOOOL RONALDO! Modric pasează vertical pentru Benzema, francezul trimite din prima cu călcâiul, Ronaldo trage și el din prima și egalează! Barcelona - Real 1-1.
  • 31 | Ocazii
    Luis Suarez șutează din interiorul careului, în diagonală, greșit, Neymar se trezește cu mingea, dar preia greșit, în loc să încerce un șut, și Casillas prinde.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Luis Suarez e avertizat după un fault din spate asupra lui Pepe.
  • 22 | Faze meci

Golul lui Mathieu este primul cu capul înscris de Barcelona în El Clasico, pe Camp Nou, după 12 ani. Kluivert, în 2003, o făcuse ultima oară.

• 21 | Faze meci
    Messi este jucătorul din La Liga cu cele mai multe pase de gol în acest sezon: 15.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Pepe este primul avertizat al partidei, după un duel cu Luis Suarez. Uruguayanul n-a fost atins. Mateu Lahoz, păcălit de atacantul barcelonei.
  • 19 | Goluri
    GOOOOOL BARCELONA! GOOOOOL MATHIEU! Messi centrează impecabil din lovitură liberă de pe stânga, Mathieu se desprinde de Sergio ramos și trimite cu capul, imparabil. Barcelona - Real 1-0!
  • 17 | Faze meci
    Messi reia cu capul de la 12 metri, din alergare, după o pasă a lui Neymar, dar trimite mult afară.
  • 13 | Ocazii
    ISCOOOO! Jucătorul Realului intră în careu din stânga, driblează un adversar și apoi șutează pe jos, cu efect. Mingea e deviată și se duce puțin afară.
  • 12 | Ocazii
    BARĂ RONALDO! Benzema prelucrează senzațional o minge pe stânga, în careul Barcelonei, centrează apoi la colțul lung, de unde Ronaldo reia acrobatic și trimite în transversală!
  • 8 | Faze meci
    Benzema șutează, dar trimite afară, la colțul lung. Primul șut spre buturile apărate de Claudio Bravo.
  • 3 | Faze meci
    Iniesta a pătruns pe partea stângă, a centrat, Luis Suarez a încercat să reia din alunecare, Isco a respins din fața lui Rakitic, care era poziționat ideal pentru un șut, la 11 metri.

Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Barça - Real Madrid 2-1. Luis Suarez a marcat la primul El Clasico pe Camp Nou și a adus victoria

Barcelona a câştigat cu 2-1 marele derby cu Real Madrid. Cristiano Ronaldo s-a impus în duelul personal cu Messi - a marcat unicul gol al oaspeţilor, în timp de argentinianul nu a înscris. Au făcut-o, în schimb. Mathieu şi Suarez, care au adus victoria catalanilor.

Cel mai frumos El Clasico din ultimii ani s-a jucat în direct la Digi Sport. Cristiano Ronaldo a semnat prima ocazie a partidei - a trimis în bară, după o fază creată de Benzema, în minutul 12.

Barcelona a deschis scorul în minutul 19, prin Mathieu, care a marcat după o centrare a lui Messi. Golul fundaşului francez a fost primul cu capul înscris de gruparea blaugrana în El Clasico, pe Camp Nou, după 12 ani.

Barca putea face 2-0, însa Neymar a preluat greşit, după un şut al lui Luis Suarez. Golul a venit imediat, în minutul 31, însă la poarta cealaltă, după o combinaţie splendidă Modric - Benzema - Ronaldo.

Real putea avea 2-1 la pauză. Bale a marcat din alunecare, însa golul a fost anulat pentru offside la Cristiano Ronaldo, care prelungise mingea cu capul. Tot madrilenii au ratat ultimele ocazii ale reprizei. Claudio Bravo a respins la tentativa lui Ronaldo, apoi Bale nu a găsit spaţiul porţii, din interiorul careului.

Partea secundă a început cu altă şansă de gol a oaspeţilor - Benzema a fost blocat la timp de Bravo, în minutul 49. Barcelona a făcut 2-1 în minutul 56, când Luis Suarez a înscris după o pasă primită de la Dani Alves.

Oamenii lui Ancelotti au încercat să reacţioneze imediat - Ronaldo a reluat cu capul peste, după un corner. Messi s-a remarcat pentru prima oară abia în minutul 73, când a luat o acţiune pe cont propriu, însă a şutat alaturi.

Benzema a fost aproape de 2-2, cu un sfert de oră înaintea finalului, dar a avut ghinion, şutul său deviat fiind parat de Claudio Bravo. Jordi Alba a avut şansa de a rezolva definitiv meciul, după o pasă genială a lui Messi, dar Casillas i-a refuzat bucuria golului.

Portarul madrilen a mai parat o dată, în minutul 87, la ocazia lui Messi, şi s-a terminat 2-1 în favoarea catalanilor. Barcelona a ajuns astfel la 10 victorii în ultimele 11 meciuri din Primera şi s-a distanţat la 4 puncte în clasament de marea rivală.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...